[Soutěž] audiokniha Kouzelníci z pradávna

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Soutěže

Přijměte pozvání do doby, kdy byla magie skutečná. A rovnou si můžete zasoutěžit o 3 audioknihy ve formátu mp3 😉

První díl nové dětské série od britské spisovatelky Cressidy Cowell vychází jako audiokniha KOUZELNÍCI Z PRADÁVNA v podání Jana Maxiána. Audiokniha vychází zároveň s knihou od nakladatelství Slovart, která je zařazena mezi tituly jarního Velkého knižního čtvrtku.

Autorka se proslavila řadou příběhů Škyťák Šelmovská Štika III., která inspirovala hned tři animované filmy s názvem Jak vycvičit draka, z nichž poslední měl premiéru v únoru 2019 a dosud je k vidění v českých kinech.

„Příběhy Cressidy Cowell máme rádi, vždyť jsme také už vydali pět audioknih z její slavné série se Škyťákem, který ví, jak vycvičit draka. Na jejím způsobu vyprávění nás baví, že v nich ukazuje hrdiny, kteří jsou zpravidla trochu jiní, než od nich očekává jejich okolí, mají tendenci se dostávat do průšvihů, ale přitom jsou to správňáci. A i když je autorka občas zavádí do pěkně temných zákrut, dělá to zároveň neuvěřitelně vtipně, takže jsme sice napjatí, jak to všechno dopadne, ale zároveň se z plna hrdla smějeme, a tedy se o osudy protagonistů není třeba bát zas tak moc. Protože pohádky přece musí skončit dobře,“ uvedla Šárka Jančíková, redaktorka vydavatelství OneHotBook.

A dodává: „Čára se Zarem jsou tedy ‘ze stejného vrhu’ jako oblíbený Škyťák, ale jejich magický svět je rozdělený na soupeřící kmeny, které by udělaly lépe, kdyby mezi sebou nebojovaly a spřátelily se – tak jako hlavní postavy. Jestli to tak ovšem skutečně bude, to už si musíte poslechnout sami.“

Kouzelníci z pradávna

napsala Cressida Cowell

vypráví Jan Maxián

vydává OneHotBook
celkový čas 7 hodin 19 minut

Než přišli válečníci, bývaly temné hvozdy plné kouzelných tvorů. Teď je však všechno jinak. Zar je chlapec z kmene kouzelníků, který nemá magické schopnosti, a udělá cokoliv, aby je získal. Čára je dívka z kmene válečníků, ale vlastní zakázaný kouzelný předmět, a udělá cokoliv, aby to utajila. Oba dva byli vychováni, aby jeden druhého k smrti nenáviděli. Přesto musejí zapomenout na svoje odlišnosti a dostat se do sklepení pod válečnickým hradištěm. Právě tam procitá cosi, co spalo stovky let…

„Je to neuvěřitelné vyprávění, vstup do světa kouzelníků a válečníků, brána do země, kde kouzlit bylo dříve běžné. Je na něm skvělé, že si díky němu člověk uvědomí, jak se dá kouzlit v dnešní době i mimo fantasy pohádky. Že velké kouzlo, které dokáže učarovat spoustě lidí, může být i dobrá vůle udělat něco správně a pořádně. Kromě toho je to silný příběh o přátelství, pravdě, o neutuchající potřebě objevovat svět a o uvědomění si, že rodiče to s námi většinou myslí dobře, i když to tak třeba nevypadá,“ líčí herec Jan Maxián, který je vypravěčem audioknihy.

„V audioknize je spousta přímých řečí. Každá z těch postav věci říká a dělá po svém, a tak jsme se s režisérkou rozhodli, že je všechny odlišíme i hlasově. Ale nevytváříme karikatury, naším cílem bylo, aby se posluchač orientoval v příběhu a dialozích. Někdy jsou samozřejmě změny hlasů výraznější, jenže humor negeneruje okázalá snaha, ale moment, kdy se skutečně dostanete do dané situace. V tu chvíli to funguje. Interpret sám humor nevytváří, ten tam už je – vypravěč se jen musí ponořit do konkrétní situace a ten vtip potom vyplyne přirozeně,“ vysvětluje narátor.

A ohledně práce na nahrávce dodává: „Je to úžasná disciplína, kdy se člověku musí podařit vtěsnat i situaci jako takovou jen do hlasu. Musí verbální informaci doplnit i o ostatní aspekty, které mohou posluchači nabídnout i rozpoložení dané osoby a její určení ve vytyčeném prostoru. Nemyslím tím popis prostředí, ale navozování emocí a vjemů, které by ve filmu zařídil obraz nebo střih. Audiokniha pro mě není čtení, ale umělecký počin, zážitek, přednes.“

Kouzelné dobrodružství doprovází původní hudba, jejíž ústřední motiv vede do boje nejen pravidelné bubnování, ale i umíněné repetění hracího strojku, jež zdůrazňuje nadsázku, která celým příběhem prochází. Dynamická melodie je rovněž nesena cinkavými tóny xylofonu, které nedávají zapomenout, že se nacházíme na výsostně magickém území.

Poslechněte si ukázku

„Cressida Cowell v zábavném příběhu umně kombinuje dobrodružný děj s legrací.“ – Publishers  Weekly

„Nový fantazijní svět se spoustou nezapomenutelných postav, ve kterém se potkává historie se zlem a magie s vtipem.“ – The Daily Mail

Soutěž o 3 audioknihy Kouzelníci z pradávna

Sponzor soutěže: OneHotBook
Termín: 10.4.2019 - 23.4.2019

Kdo vyhrál?

I. Jakubíčková (163), M. Buřinská (166) a P. Kibus (171)

Počet soutěžících: 127
Počet odeslaných tipů: 158

Správná odpověď

1. Kdo vypráví příběh Kouzelníků z pradávna?
    A) Jan Maxián

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist