[Soutěž] Aby léto nebolelo

Rubrika: Péče o dítě, Soutěže, Tipy pro zdraví

Dětská pokožka je velmi jemná a náchylná k podráždění. Je 5x slabší než pokožka dospělých. Obsahuje sice více vody než ta dospělácká, je ale mnohem náchylnější k vysušení. Je tedy třeba o ni pečlivě dbát. Vyvíjí se až do tří let věku, do té doby není schopna zajistit plnohodnotnou ochranu.

Kůže je pro každého z nás velmi důležitá. Chrání nás před poraněním, UV zářením, před průnikem infekcí a mnoho dalšího. Zaslouží si tedy, abychom se o ni postarali. Jak na to s nadcházejícími letními dny?

Sluneční paprsky a teplé počasí nás lákají k pobytu venku, výletům do přírody a slunění u vody. Slunce je zdravé a my jej potřebujeme, všeho ale s mírou. Je třeba se postarat, aby se naše letní radovánky nepřeměnily v trápení.

Kdy můžeme s dětmi na sluníčko?

Kojenci do 1 roku věku by na sluníčko vůbec přijít neměli. Jejich pokožka je tenká a obsahuje málo pigmentu. Miminka navíc nemají zcela vyvinuté potní žlázy a jejich tělíčko tak není nijak chráněno před přehřátím organismu.

Procházkám za tropických teplot bychom se tedy raději měli vyhnout. Pobyt na čerstvém vzduchu je sice potřeba, ale ne za každou cenu. Vyjděte si tedy na procházku spíše časněji ráno nebo v podvečer, kdy sluníčko tolik nepálí. Přes poledne se raději držte na chladnějších místech. Pozor také na cestování. V autě teploty dosahují tropických teplot.

Starší děti – cca do tří let věku na sluníčko už mohou, ale jen na krátkou dobu a určitě ne během poledne. Je třeba je chránit vhodným oblečením a rozhodně by neměla chybět pokrývka hlavy a ochrana očí.

Bez krému na opalování ani ránu!

Bez něj to prostě nejde. Jejich používání je vhodné už u dětí od cca 6 měsíců. Používat bychom měli přípravky určené právě pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Pro děti dermatologové doporučují přípravky s obsahem fyzikálních neboli minerálních filtrů. Tzn., že se nevsakují do pokožky, neucpávají póry a pokožku tak nedráždí.

Při výběru dbejme na složení, a hlavně také na ochranný faktor. Ten by se u dětí měl pohybovat mezi hodnotami 30-50.

Výběrem vhodného opalovacího přípravku to nekončí!

Důležité je také správné použití

U přípravků s minerálními filtry je to jednodušší. Jsou účinné ihned po aplikaci. Oproti tomu přípravky s chemickými filtry (vstřebávají se do kůže), je třeba aplikace dostatečně dopředu – tedy cca 20-30 minut předem.

Opakování

Nestačí se natřít jednou a pak celý den nic. Aplikaci je třeba pravidelně opakovat a nešetřit. Aplikujte krém častěji a v dostatečném množství. Nezapomínejte opakovat aplikaci také po koupání. Ani voděodolný přípravek Vám nezajistí 100 % ochranu.

Citlivá místa

Nezapomínejte namazat také místa jako uši, nos, rty a také nárty na nohou. Tato místa se snadno a rychle spálí.

Na co dále dbát při slunění?

Dbejte na pitný režim

V zápalu hry často nejen děti, ale i my dospělí, zapomínáme pít. Mějte tak pití neustále po ruce. Neměli bychom pít až při pocitu žízně, ale průběžně.

Pokrývka hlavy

Na tu nikdy nezapomínejte! Nejen, že se hlavička může spálit, ale může také dojít k úžehu. Ideální je taková pokrývka, která má prodlouženou část a ochrání také zátylek.

Ochrana očí

Přímé slunce může negativně působit na oční čočku a rohovku. I oči je tedy třeba ochránit před sluníčkem. Ideální jsou sluneční brýle s UV faktorem, které ale ne každé dítě dokáže akceptovat. Pak postačí alespoň pokrývka hlavy s kšiltem, který oči zastíní.

Vyhraj balíček na opalování pro děti značky Sebamed

Sponzor soutěže: Pilulka.cz
Termín: 23.4.2018 - 6.5.2018

Kdo vyhrál?

ladouch (1869)

Počet soutěžících: 548
Počet odeslaných tipů: 1868

Správná odpověď

1. Kolikrát slabší je dětská pokožka než pokožka dospělých?
    C) 5× slabší

Hodně štěstí v soutěži!

Držíme palce, ať se vám při soutěžení daří. Zde je pár tipů, jak svoji šanci na výhru zvýšit:

  1. Vyhrává přesný nebo nejbližší vyšší tip, sledujte proto e-maily s upozorněním na překonání vašich tipů. S překonaným tipem už vyhrát nemůžete.
  2. Netipujte zpočátku moc vysoko, abyste mohli sledovat, jakým tempem tipy v soutěži přibývají.
  3. Jakmile se zapojíte do soutěže, zkontrolujte svoji e-mailovou schránku, najdete v ní svůj speciální odkaz, jehož prostřednictvím můžete jednou denně svůj tip upravit. Pokud e-mail potvrzující vaši účast v soutěži nedorazí do 30 minut, prohledejte složky Hromadné (na Seznamu), nebo Promo (v Gmailu), případně Spam. Až zprávu najdete, přetáhněte si ji do doručené pošty, abyste nepropásli upozornění.
  4. Přímo zde můžete sledovat, jak dopadl váš tip při pravidelné kontrole.
  5. Podívejte se na vyhodnocené soutěže, abyste měli představu, jaké počty tipů jsou reálné.

A teď už s chutí do soutěžení 🙂

Napsal/a: Pilulka.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist