Originální Jazyková soutěž!

Rubrika: Soutěže

Vzdělávací dvojjazyčný časopis Euro školák, který ve velké míře přispívá k odbourávání komunikačních bariér mezi češtinou a slovenštinou, vyhlašuje od 1. 3. 2008 „JAZYKOVOU SOUTĚŽ“ zaměřenou na zviditelnění problematiky komunikace mezi národy. Soutěž si zároveň klade za cíl poukázat na zanedbávání výslovnosti v rámci mateřského jazyka…

Čechy a Slovensko 1.3.2008

Podle ohlasů se do soutěže zapojí mnoho školních kolektivů. Již proběhlo úspěšné testování soutěže na několika vybraných školách i v mateřských školkách. Děti s velkým nadšením vyplazovaly jazýčky a trpělivě čekaly na cvaknutí fotoaparátu. Nevědomky si tak procvičily jazyk a celý den se jim pak lépe komunikovalo díky této malé „gymnastice“ mluvidel.

Jazyk je základem slova a slovo je základem komunikace mezi dětmi, dospělými lidmi i mezi národy. Aby se mohli lidé i národy dorozumívat a vyjadřovat své názory, potřebují komunikaci – tedy jazyk.

Vyplazení jazyka nemusí být jen urážlivým projevem, ale také může být symbolem propojení odlišností v jazykové výbavě.

Posláním soutěže s názvem „Jazyková soutěž“ je v první řadě poukázat na potřebu neustálé gymnastiky mluvidel, a to už v elementární podobě. Soustavné zkvalitňování jazykové zdatnosti z pohledu vícejazyčné přípravy dětí a mládeže je dalším nesporně významným faktorem. Celkově lze říct, že „Jazyková soutěž“ zaktivizuje široké masy k vypláznutí jazyka, což bude mít význam nejen v oblasti logopedie, ale připomene také potřebu kvalitní jazykové výbavy, a jazyk se tak stane pro děti a mládež atraktivnějším prvkem komunikace.

Průzkum na školách ukázal, že dojde k masovému zapojení široké veřejnosti. Podle vyjádření několika ředitelů škol se do soutěže zapojí i mnozí jejich žáci.

Časopis Euro školák je díky svému obsahu výbornou pomůckou pro vyučování, je přizpůsobený učebním osnovám a bere ohled na roční období. Nacházejí se v něm slovenské i české texty, které jsou na každé stránce doplněny překladovým (příp. výkladovým) slovníčkem a ilustracemi, čímž je zabezpečena srozumitelnost pojmů jak v češtině, tak ve slovenštině.

Web stránka časopisu Euro školák
www.euro-akademia.eu

Napsal/a: Euro akademia

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Od 11.3. do 11.4. mělo 5 soutěžících možnost vyhrát v soutěži Víte…? předplatné časopisu Euroškolák na šk. rok 2008/2009. Zde je vyhodnocení soutěže…

  Soutěžní otázka: Kdy byla zahájena Jazyková soutěž časopisu Euroškolák?
  Správná odpověď: 1.3.2008

  Počet soutěžících: 535

  Výherkyně: mlsna, Cárka, andreahla, LenkPa, Lida_O

  GRATULUJEME!

  Sponzorovi soutěže bude předána Vaše korespondenční adresa (uvedená v registračních údajích), aby zajistil zasílání časopisu během příštího školního roku.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist