Napište o bylinkách a vyhrajte Bylinky pro děti a maminky

Rubrika: Soutěže

Máte přehled, na co je nejvhodnější kopřiva, kdy použít nasušenou diviznu a kdy nejlépe pomůže obyčejná cibule? Nebo se v bylinkách moc neorientujete, ale rádi si necháte poradit? Zažili jste příhodu, ve které bylinky sehrály hlavní roli?
Napište nám o tom článek a Bylinky pro děti a maminky mohou být vaše.

sponzorJak můžete tuto krásnou publikaci plnou bylinek z nakladatelství Grada Publishing vyhrát?
Pošlete nám článek na téma Bylinky a to nejpozději do 31. března 2009. Ze všech „bylinkových“ článků vybereme v polovině dubna jeden, jehož autor/ka si do své domácí knihovničky přidá Bylinky pro děti a maminky.

Proč napsat článek zrovna do této soutěže?

 • autor nejlepšího z nich získá zajímavou knihu Bylinky pro děti a maminky z nakladatelství Grada Publishing.
 • za každý zveřejněný článek, který odpovídá tématu soutěže, získáte kromě obvyklých 10 klubíček dalších 10 navíc
 • každý ze soutěžních článku má hned dvojí šanci na výhru – automaticky je totiž zařazen i do soutěže o příspěvek měsíce
 • když napíšete vy, třeba povzbudíte k psaní i ostatní, čím více příspěvků do soutěže přijde, tím více zajímavých článků si budete moci přečíst

Jak se zúčastnit soutěže?

 • v prvé řadě musíte být registrovaným návštěvníkem našich stránek
 • napište článek na téma Bylinky – může to být článek nabitý informacemi o nějaké konkrétní bylince, nebo rady jak pomocí různých bylinek řešit nějaký konkrétní problém, ale také třeba veselá příhoda, v níž ústřední roli hrají právě bylinky
 • nejpozději 29. března článek pošlete do redakce prostřednictvím webového formuláře (přes odkaz v horním menu – Poslat článek) a nezapomeńte zatrhnout, že chcete článek přihlásit do soutěže o příspěvek měsíce.
 • budete-li chtít k článku přidat také obrázky, připište to do poznámky při odesílání článku a pošlete obrázky na redakční email – info@vasedeti.cz

Jaké články NELZE do soutěže posílat?

 • opsané od jiných autorů (pozor také na citování dlouhých pasáží z cizích textů, i to je v rozporu s Pravidly pro posílání a zveřejňování příspěvků)
 • takové, které již byly zveřejněny (týká se všech medií nejen internetových stránek)
 • příliš krátké – článek určený ke zveřejnění na hlavní straně by měl mít alespoň kolem 1500 znaků (včetně mezer)
 • neodpovídající tématu
 • reklamní články

Kdo a jak vybere vítězný článek?
Výherce bude vybírat někdo z členů redakce s přihlédnutím k výsledkům bodování návštěvníky stránek.

Od dubna bude tato tematická soutěž součástí soutěže o příspěvek měsíce. Březnový příspěvek měsíce je už ale v plném proudu, tak to napoprvé nebudu komplikovat.

Máte-li jakékoli nejasnosti, neváhejte a ptejte se!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (23 vyjádření)

 • Padmé

  Děkuju. Moc moc děkuju.

 • Padmé, moc gratulujuuuuu!!!! A těším se na tvé další článečky!!!

 • Petra Vymětalová

  Moc se omlouvám, že zrovna s vyhodnocením prvního kola nové soutěže dělám takové průtahy. Původně jsem vyčkávala, až bude ukončené Vaše hlasování pro jednotlivé články zařazené do soutěže, abychom k němu v případě nějakých neshod a nejasností přihlédly při vyhodnocení, pak jsem soutěž kvůli dalším věcem tak trochu pustila z mysli.

  Vybrat jeden jediný článek, resp. jen jednu výherkyni, byl pořádný oříšek. Ne proto, že bychom v redakci měly v tomto směru nějaké rozbroje, naopak došlo k takřka absolutní shodě. Problém byl v tom, že jsme shodně vybraly tři nebo čtyři články, které nás oslovily nejvíce, a pro každou z nás bylo obtížné z nich vybrat ten jeden nej.
  Tu špetku „něčeho navíc“ jsme nakonec našly, takže soutěž je už zdárně vyhodnocená – jméno výherkyně najdete mezi vyhodnocenými soutěžemi.

 • bokul

  Už se chystá vyhodnocení? 🙂

 • Petra Vymětalová

  Padmé, teda ty ses rozjela! Já proti písmenkům fakt nic nemám :-))))
  Teď mě napadlo – Na počátku bylo slovo… (+ doplnit téma)
  Jsem praštěná, vím o tom :-))

 • Padmé

  A co třeba úplně obyčejně „Soutěž na téma: …..“
  nebo „Téma na březen: ….“ Téma na duben: ….“

  a co „Téma na román“?? – to je ftíípek :-)))))
  Petro, už končím, pa pa.

 • Padmé

  Petro, tak písmenka ne, nóó, když se ti nelíbí ;-(
  A mně se stejně líbí pořád :-)))

  Tož a když se ti líbí „tentokrát na téma“, může to být „dnes na téma“, „téma týdne“, „tématická soutěž“, „soutěžní téma“, „téma měsíce“ – šmankote, nemůžu to zastavit :-))))

  Přeji krásný den 🙂

 • Petra Vymětalová

  Díky za tipy na název. Řád zlatého písmenky, který zmiňovala Padmé u článku o knížce, mě taky zaujal, ale „písmenkové“ názvy mi k této soutěži moc nesedí.

  babofko, „Tentokrát na téma“ by šlo, to se mi líbí zatím nejvíc.

  Před chvílí jsem koukala do redakce, jak to vypadá s bylinkovými články, a všimla jsem si, že jsou tam dva hodně kratinké příspěvky, proto jsem přidala ještě podmínku o délce soutěžního článku. Zkoušela jsem několik vydaných článků – krátkých i dlouhých – a nechala si vždycky ve Wordu spočítat počet znaků, odhadem jsem tedy stanovila orientační hranici 1500 znaků. Neznamená to, že článek, který bude mít 1490, nezveřejníme. Je to opravdu orientační číslo, ale myslím, že může pomoci těm, kteří nemají o rozsahu příspěvků vůbec žádnou představu.

  Možná to číslo vypadá děsivě, ale není to opravdu až tak moc – třeba dnešní článek od Padmé (Šalvěj) má 3142 znaků, tedy víc než dvojnásobek.
  Pokud si nebudete jistí, jestli je váš výtvor dost dlouhý, nepočítejte jednotlivá písmenka, Word to spočítá za vás (najdete někde pod položkou Soubor – Vlastnosti, v MS Wordu 2007 je to pod záložkou Revize – Počet slov).

 • Padmé

  Petro, za sebe: já mám tuuuze ráda písmenka, ať už čtu nebo sama píšu – ono by se bez těch písmenek špatně psalo :-))))
  Mohla by to být např.:
  „Písmenková soutěž“ – „Vaše písmenka“ – „O zlaté písmenko“
  – „Hraní s písmenky“ atd. atd. Vymyslím ti toho, kolik si budeš přát :-))))

  Dále mě napadá „Markétčina soutěž“ – mohla by nést jméno navrhovatelky, ne? Když už jsi to tady „práskla“ 🙂
  To se mi také líbí.

 • Petro, ještě se mi mozkové závity nerozběhly naplno, zkrátka jako každé ráno… Ale napadlo mě, co bys řekla třeba na „Bylinkový příspěvek měsíce“ (v případě, že zamýšlíš pokračování, první slovo by se mohlo obměňovat – Hravý příspěvek měsíce, Nočníčkový příspěvek měsíce, atd.). A pak mě napadlo ještě „Tentokrát na téma: Bylinky“ („Tentokrát na téma: Hry“, „Tentokrát na téma: Nočník“, atd.).

 • Danniella

  Ahoj, já si myslím, že by bylo super, kdyby byla soutěž o příspěvek měsíce jako dosud a k tomu vždycky jedna tématická. Jak jsi, Petro, psala, mohla by trvat různě dlouho. Po jejím ukončení by mohli lidé psát na ono téma i dál (do sekce, podsekce …), ale už by samozřejmě nesoutěžili v tématické soutěži, jen v Příspěvku měsíce.

 • Petra Vymětalová

  Dámy, díky za reakce. Ty dvě soutěže budou rozumnější, pro jednoznačně převažují nad proti. Proti mám v podstatě jen jedno – upravila bych označení od Padmé a pojmenovala „mé časové a jiné nemožnosti“ :-)))
  Ale ono to nakonec tak horké nebude, už se mi rýsuje prima řešení 😉

  Peťko, on to není jenom můj nápad. Vlastně za tuhle soutěž může Markéta (naše nová redakční síla ;-)), protože mě na ni přivedla, společně jsme to probraly a já to pak už jenom sepsala. Teď jen doufám, že soutěž splní očekávání a zajímavé články budou přibývat (když jsem naposledy nakukovala do redakce, dva už tam čekaly na schválení).

  babofko, Peťka to odhadla správně. Články se budou zveřejňovat postupně (netvrdím, že zveřejníme úplně všechno, co k tématu přijde – ale tak to je i v případě ostatních článků, ne všechno je prostě použitelné z různých důvodů), stejně jako u všech ostatních bude u nich možnost bodování. Vítězný článek vybere vždy někdo z redakce (nebo dáme hlavy dohromady), ale až po skončení bodování, protože se k němu bude přihlížet.

  A ještě jedna otázka – co název soutěže? Napadá vás něco stručného a výstižného (= aby byl zřejmé, že jde o psaní článků na dané téma) a ideálně ne moc „suchého“?
  Zatím jsme doma vymysleli – Napiš o tom a vyhraj

 • Peťko, znáš to… četla jsem to napůl oka, oko na monitoru, jedno oko brousilo po bytě v Adamových šlépějích a čulo zase nějakou neplechu… Takže nepozornost jak vyšitá… 🙂 A obzvlášť dneska mi trénuje nervy… :-)))

 • Peťka

  Peti, je jaro a ty máš koukám v rukávu hned nové nápady, co?

  Babofko, myslím, že se budou zveřejňovat všechny došlé články. Alespoň tak to chápu. Jak jinak by mohla porota při rozhodování přihlédnout k výsledkům bodování návštěvníků stránek?

  Brala bych stejný systém, jako bylo v soutěži – Bylo nebylo – tématická pohádka.

 • Lussy

  Já jsem taky pro 2 soutěže-něco jako běžný příspěvek měsíce a odborný příspěvek měsíce. Prostě to nějak rozlišit.

 • Petro, já asi za sebe – rozděl to klidně do dvou soutěží, ať v tom nejsou zmatky 🙂

 • Teda, Padmé… „Řád zlatého písmenka“… dobrýýýý!!! 🙂
  Petro, nezauvažuješ o změně názvu soutěže a hlavně o změně hlavního ocenění? 😉

  Za sebe mám spíš na Petru otázku… Nepochopila jsem, jestli ty zaslané příspěvky na téma „bylinky“ budou zveřejňovány tak, jako jiné články a o nejlepším z nich rozhodne hlasování čtenářů. A nebo všechny zaslané články na bylinkové téma budou ležet v redakci a bude zveřejněn ten vítězný, zvolený patrně redakční porotou?

 • Padmé

  Petro, promiň, omlouvám se, neodpověděla jsem ti na otázku: „Co by se vám líbilo víc???“

  Takže odpovídám za sebe: Udělej to tak, abys ty byla v pohodě, usměvavá a spokojená 🙂 Rozuměj: nenakládej si víc než sama uneseš 🙂
  Já píšu pro radost a pro potěšení … výhra není nutná, alespoň z mého úhlu pohledu … když mi holky napíšou, že se jim příspěvek líbil a že se zasmály, je to pro mě jako „řád zlatého písmenka“ :-)))

 • Padmé

  Petro, tvé dilema chápu, vnímala bych to stejně nebo podobně jako ty. S ohledem na „pisálky“ by bylo lepší mít soutěže dvě, protože co si budem povídat: není důležité zúčastnit se, ale vyhrát :-))))) ftípek 😀
  Záleží na úhlu pohledu – ten zvenku jsou samozřejmě soutěže dvě – tematická a příspěvek měsíce. Jiný úhel pohledu – ten zevnitř spojit do jedné, ať je to jednodušší.
  Ty čéče, neměla by sis to rozhodnout ty sama podle toho, jaké jsou tvé časové (a třeba i jiné :-)) možnosti??

 • Petra Vymětalová

  Tak nad soutěží pořád přemýšlím a došla jsem ke dvěma věcem:
  1) drobná úprava – pište prosím u soutěžních článků do políčka „Vzkaz redakci“ heslo SOUTĚŽ Bylinky
  2) pořád mi leží v hlavě, jestli je dobrý nápad spojit od dubna tuto soutěž se soutěží o příspěvek měsíce. Sice by to bylo o něco jednodušší na přípravu a vyhodnocení, ale na druhou stranu si říkám, jestli v tom pak nebudou zmatky.
  Navíc pokud soutěže spojím do jedné, budou muset být všechny ceny od jednoho sponzora, když to zůstane rozdělené, mohou být i různí sponzoři a taky tematická soutěž nemusí nutně běžet celý měsíc nebo naopak může trvat i delší dobu. Třeba by jich mohlo běžet i víc paralelně.
  Co by se vám líbilo víc???

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist