Soutěž: Encyklopedie pro děti 21. století od Jiřího Žáčka

Rubrika: VD tipy

Další soutěž potěší rodiče zvídavých dětí a milovníky Jiřího Žáčka. Představíme vám v ní totiž čerstvou novinku z pera tohoto oblíbeného autora. V jednoduché soutěži ji pak vyhrají dva z vás.

Jiří Žáček patří k nejuznávanějším českým autorům literatury pro děti. Jeho hravá říkadla provázejí děti prakticky od narození a svým způsobem formují jejich život. V nakladatelství Albatros právě vychází Žáčkova Encyklopedie pro děti 21. století, nepostradatelná pomůcka pro všechny zvídavé děti, které se rády baví.

Jiří Žáček je nejčtenějším českým básníkem a autorem dětských knih a písňových textů. Po světě už běhá více než 1,5 milionu výtisků jeho knih, a také proto se právem řadí mezi nejzázračnější talenty, které se kdy objevily v české poezii. Za svou tvorbu získal řadu významných ocenění; letos výroční cenu Zlatá stuha za celoživotní dílo.

encyklopedie1 encyklopedie2

Nová, zcela jedinečná encyklopedie na českém trhu od Jiřího Žáčka obsahuje na 800 hesel, s nimiž se dítě setkává od svého narození, přes pojmy z oblasti zeměpisu, biologie či techniky až po výrazy abstraktní. Srozumitelná hesla, poezie i legrace – to jsou hlavní klady Encyklopedie pro děti 21. století. Žáček původním povoláním inženýr se spojil s Žáčkem básníkem, proto se v této encyklopedii snoubí výstižnost a přesnost s poezií a vtipem. Všechna hesla jsou seřazena abecedně, protože jedním z cílů této knihy je naučit formou zábavy a hry děti abecedu. V dnešním světě obrovského množství informací není důležité všechno znát, ale umět rychle hledat a orientovat se v dostupných materiálech. Právě to se děti mohou učit i díky této knize.

indesign obálka 2.inddEncyklopedie pro děti 21. století

autor: Jiří Žáček

ilustrace: Radana Přenosilová

240 stran
vázaná

pro děti od 6 let

Knihu si můžete objednat ZDE.
K dispozici je také ukázka (PDF, 230 kB).
 

Kdy, kde a jak vyhrát Encyklopedii pro děti 21. století?

Teď a tady zodpovězením jednoduché otázky.

Ano, opravdu je to tak prosté. Stačí v tomto článku najít správnou odpověď na jednu soutěžní otázku a jste v soutěži. Výherce bude vybrán podle tipu, který zadáváte zároveň s odpovědí na soutěžní otázku.

Budete-li tipovat chytře a využijete i možnosti jednou denně ho změnit, jsou vaše šance na výhru několikanásobně větší než při klasickém losování.

Soutěžit můžete až do 3. října 2015.

Tip pro ty, kdo naše soutěže ještě moc neznají

  • Než se pustíte do tipování, nahlédněte do vyhodnocených soutěží, v jakých hodnotách se konečné počty tipů pohybují.
  • Počítejte s tím, že jednou denně můžete svůj tip upravit, takže se vyplatí zpočátku tipovat spíš při zemi, abyste měli přehled, jakým tempem tipy do soutěže přibývají.
  • Jednou denně (nad ránem) probíhá kontrola všech tipů, o překročení toho svého budete případně informováni emailem.
  • Aktivní návštěvníci stránek mohou stav svého tipu zkontrolovat kdykoli přímo na soutěžní stránce.

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist