Pořízení dětmi vysněného pejska

Rubrika: Tipy pro rodinu

Rozhodli jste se vyhovět přání dětí a pořídit si domu čtyřnohého mazlíčka? Měli byste myslet na několik základních pravidel, které zajistí klidné soužití s pejskem a usnadní jeho příchod do nové domácnosti.

Dříve než odsouhlasíte dítěti mít doma pejska, je nutné, abyste si nejdříve ujasnili určitá pravidla. Malé děti musí chápat, jak psi vnímají lidské chování, že nelze trápit pejska, ani za účelem hry. Dávejte také pozor, aby malé dítě nezůstávalo se psem samo bez dozoru. Větším dětem je vhodné svěřit část péče o psa, získají tak určitý smysl pro odpovědnost a úctu ke zvířatům. Na co dávat pozor při pořízení pejska?

Správná výchova? Nezapomeňte na výcvik!

Při volbě pejska, dejte přednost plemenům, která se hodí k dětem. Jako vhodný pes k dětem je doporučován labradorský retrívr a zlatý retrívr. Pokud berete pejska z útulku, je důležité znát jeho životní historii a brát v potaz případnou nevhodnost pejska do rodiny s dětmi. Když pejsek přijde do nového domova, je nutné nejen naučit dítě, jak se k němu chovat, ale také vymezit psovi jasnou pozici v rodinné smečce. Pejska je důležité vychovávat k respektu vůči dítěti, při zanedbání řádného výcviku můžou nastat problémy. Naučte psa základním povelům, u aktivního psa je dobrá návštěva cvičáku, kde si vybije přebytečnou energii.

Klidné místo pro odpočinek

Po pohybových aktivitách přichází na řadu odpočinek. Pejsek dokáže prospat až 18 hodin denně, psí pelechy je nutné umístit na klidné místo, kde pes bude moct vždy nerušeně odpočívat. Zejména u štěňátek je nutné ohlídat děti, aby je zbytečně nebudily a nevytahovaly z pelíšků. Pelíšky pro psy vybírejte podle velikosti daného pejska, na výběr máte z velké škály barev, materiálů i tvarů.

profizoo2

Pozor na krmení

Kromě výběru vhodného krmiva pro vašeho pejska, které zajistí dostatek energie, vitamínů a minerálů pro jeho správný vývoj. Dejte pozor na krmení pejska dětmi, upozorněte je, že během jídla na psy nesmějí sahat a rušit je. Nevhodné je také dávat svému čtyřnohému mazlíčkovi pokrmy od stolu.

Nepořizujte pejska ani jiné domácí zvířátko bez vědomí dítěte, jako překvapení k Vánocům či narozeninám, ale společně se na příchod svého zvířecího kamaráda připravte. Pokud vše zvážíte a budete dodržovat základní pravidla, pejsek se stane věrným kamarádem svého malého pána. Jak si rozumí vaše dítko se svým čtyřnohým kamarádem?

Napsal/a: Profizoo

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Bětka a Vojtíšek – Jak se těšili na Ježíška

Svátkem Tří králů končí kouzelné vánoční období, které jsme si letos s dětmi v MŠ Sluníčko opravdu užili. Ke

Čtu dál →

[Soutěž] Srdce Aporveru

Startujeme další soutěž pro milovníky knih. Tentokrát dostanete vydatnou dávku dobrodružství. Na své si přijdou ti úplně nejmenší, mladší

Čtu dál →

Nevychováváte je stejně! … i když si to myslíte

Tak to prostě je! Můžete se o to snažit sebevíc, ale nikdy nebudete všechny své děti vychovávat stejně.

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist