Recenze: Žirafí máma a jiné příšery

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Paní pošťačka přinesla balíček a já se k němu ani nedostala. Stačila jsem knihu pouze rozbalit a už byla v rukou nejstarší dcery. No, a proč ne, však je také určená dětem. 🙂 O čem knížka je a jak se líbila? To zjistíte jen co budete číst dál.

Knížku Žirafí máma a jiné příšerky vydalo nakladatelství Albatros, autorkou je Alexandra Salmela, ilustrovala ji Martina Matlovičová.

O čem knížka je?

V knížce je více příběhů (celkem 21), každý má tak 3-4 strany. Příběh začíná tak, že děti hrají divadlo. Maminka od Lulu má kostým žirafy, maminka od Vávry zase sloní kostým. Děti se nejprve za své rodiče stydí, ale pak to změní a všichni si užijí spoustu legrace.

záři 001záři 002záři 003

Četla se ti knížka dobře?

Knížka se čte sama, jsou v ní lehké slova a zajímavé příběhy, které nejsou vůbec nudné.

Co se ti líbilo nejvíce?

Nejvíce? Asi to, že je hezky a srozumitelně napsaná. Jsou v ní také moc hezké obrázky. Ty jsou na každé stránce. Díky tomu je celá knížka veselá a barevná. Někdy jsou ilustrace také pěkně šílené.

Komu bys knížku doporučila?

Asi bych jí doporučila menším dětem, tak do 8 let. Je pro holky i kluky.

Chtěla bys ještě něco o knížce říct?

Knížka se mi líbila, jak pohádky, tak obrázky. Teď jí bude číst brácha a mamka ještě nejmladšímu bráchovi. Myslím, že se jim bude líbit.

záři 005záři 004

Při čtení knížky jsem se velice bavila. Najdete v ní 21 krátkých příběhů, někdy až moc krátkých. Což je jediná věc, co mi trošičku vadila. Zdá se mi, že čtete, otočíte stránku a už je tam nový příběh a vy máte pocit, že tomu předchozímu něco chybí. Ale to je pouze můj pocit, dceři to vůbec nevadilo. Při čtení malému jsem mu musela často něco vysvětlovat, ale to bylo dobře, protože jsem věděla, že poslouchá a zajímá se o to, co čteme. Dokonce i tatínek si něco z knížky přečetl a komentoval to slovy : To je pěkně ulítlá knížka.

7c84a9e0a89971e4caae3efdafea45d7a0945ffc2328c53f460bf03f426c9d3a6ebfccb33e9b2d52c133ac86b74d28e4

A má pravdu. Pohádky jsou tak trochu šílené a doplněné o hezké ilustcace. bb043eec1dbdb5a947a684efe2b2713dŽirafí máma, magnetický rytíř, opravna dětí, bezhlavý táta, vesmírníci nebo roboryba slibují veselé čtení. Takže hurá do toho, protože na vás čekají fantastické a ulítlé pohádky, kdy děti pomáhají rodičům dostat se z malérů.

Knihu vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist