Muzikálový herec Tomáš Löbl

Rubrika: Rozhovory

Co přivede vystudovaného ekonoma k divadlu a muzikálu?

Přece láska k hudbě. A teď vážně. Hudba mě vždycky moc bavila.

Začínal jsem u ohně s kytarou, pokračoval do kytarového kurzu v Říčanech u Prahy, potom na konzervatoř Jaroslava Ježka, k panu profesoru Kadlecovi a teď si prozpěvuju v divadlech. Miluju to a nedokázal bych si bez toho představit už ani chvíli. Ale jak to tak v umělecké sféře (a nejen v ní) bývá, jednou jste nahoře a jednou dole. Jeden rok zpíváte v pěti muzikálech najednou a další rok v jednom nebo v žádném. A proto jsem si zvolil zadní vrátka (Vysokou školu ekonomickou). A jsem za to moc rád. Jako hlavní specializaci jsem měl marketingovou komunikaci a to zase není až tak daleko od umělecké sféry. Alespoň mám nějaké ponětí o smlouvách, daních a dalších důležitých věcech, které se hodí i k divadlu.

Vystupuješ pravidelně také v Divadle Kalich, kterou z rolí si nejvíce užíváš?

Na tuhle otázku je poměrně složité odpovědět. Každá role pro mě musí být něčím zajímavá, odlišná a zároveň zábavná. Kdyby tomu bylo jinak, tak bych to nemohl dělat. Lidé si zaplatili nemalé peníze za vstupenku a nezaslouží si na jevišti otráveného herce, který hraje, protože musí.

V muzikálu Atlantida hraješ postavu mladého archeologa, jaký je tvůj vztah k tajemnu nebo mystice?

Jsem za tu roli strašně moc rád. Záhady, tajemno, mystika to je moje. Kdybych nebyl v divadle, určitě bych byl v politice – tam je to totiž jedna záhada za druhou. Tam bych se určitě vyřádil.

lobl_2Když jsme se dostali k tvému studiu ekonomie, uvažuješ někdy, že by ses ještě věnoval této profesi?

Jak jsem už říkal, jsem rád, že mám o tomto oboru nějaké povědomí, ale už se o to dlouho nezajímám a tím pádem jsem z toho úplně vypadl. Takže doufám, že se k tomu nebudu muset vracet. Ona statistika, mikro a makro ekonomie „byly opravdu velký zážitek“.

Je těžké, pro mladého muzikálového herce, obstát v dnešní silné konkurenci?

Beru to spíš tak, že konkurence je potřeba. Jinak by člověk zaostal a vůbec se nikam neposunul. Nebudu říkat, že není super, když vás přímo osloví a nemusíte chodit na ty otravné konkurzy, ale to k tomu holt patří. Mimochodem to, že by mě oslovili, se mi stalo pouze dvakrát :))) Takže, abych odpověděl na otázku. Ano, je to těžké. Každý rok školy chrlí spoustu nových talentů…

Čím se zabýváš ve volném čase, jestli nějaký vůbec máš? Máš nějaké hobby, kterému se věnuješ?

Je pravda, že toho volného času moc nemám, ale jsem za to rád, jinak bych se unudil. Když se nějaká chvíle naskytne, tak si chodím zahrát fotbal, který jsem hrál 19 let závodně a strašně rád cestuji. V nejbližší době se chystám do Londýna. Za kulturou, jak jinak, samozřejmě:-).

lobl_3Mnoho herců vaří a je velkými gurmány, co tvůj vztah ke kuchyni a gurmánství?

Jo, tak gurmán, to já určitě jsem. Něco uvařit také umím, ale není to úplně na nějakou cenu za vaření. Takže se raději nechám rozmazlovat 🙂

Co je tvoje vysněná role? Je nějaký muzikál, který tě opravdu láká, a chtěl bys v něm hrát?

Můj první muzikál, který jsem viděl, byli LES MISÉRABLES – Bídnici a vysněná role Maria. Tenhle velký sen jsem si už splnil. Ale určitě ještě nějakou roli mám, ale když to řeknu, tak se mi to nesplní, takže vám to řeknu, až se to povede, pokud se to povede.

Informace o jednotlivých představeních, včetně rezervace vstupenek, najdete na stránkách Divadla Kalich.
Fotky z představení najdete i ve VD fotogalerii.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist