Jaká je pravda o sobeckých dětech, které nechtějí půjčovat svoje hračky?

Rubrika: Vývoj a výchova batolete

Nejspíš i vy jste se už někdy octli v noční můře z pískoviště, kterou zněl jekot: „Nedám, to je moje!“ Ať už máte dítě na straně toho, kdo rve ostatním hračky z ruky, nebo naopak toho, kdo se nechce s kamarádem podělit o kyblíček, není to nic moc pocit a dobrá rada je v tu chvíli nad zlato. No a právě ta je pro vás připravená…

Nebudu předstírat, že zrovna tohle byl u nás nějak extra palčivý problém. Ne, že by se občas nestalo, že by některá z holek odmítla půjčit hračku, nebo si naopak nebrala nějakou cizí bez dovolení. Ale nějak se to vždycky vyřešilo bez velkých scén. Možná jsme měly štěstí na spolustavitele v pískovišti (a jejich maminky, které přetahovaná o lopatičku nepřiváděla k hysterii). A možná si to už jen nepamatuju 😀

Vlastně když se nad tím zamyslím, tak ve školním věku se to přetavilo do sesterských tahanic, co je čí ve chvílích, kdy je potřeba danou věc uklidit. Naštěstí postupem času i těchto situací rapidně ubývá.

Ale zpátky na pískoviště a k půjčování hraček 😉

Pláče, ječí, řve a domáhá se i násilím hraček ostatních dětí. Přihlížející maminky po vás pokukují přísným pohledem a čekají, co uděláte.
„To je mojé! Nedám!“ odmítá půjčit hračku, kterou do té chvíle vlastně ani nepotřebovalo. Prostě se nerozdělí za žádnou cenu, i kdyby šlo o výhodnou výměnu.
Ostatní děti si s ním nechtějí hrát. Bojíte se, že z něj bude lakomec bez kamarádů, nezapadne nikdy do kolektivu a potáhne se to s ním už napořád.

Jestli je vám některá z těchto situací povědomá a brnkla na vaši citlivou rodičovskou strunu, mám pro vás radu nad zlato 😉

Přihlaste se na online vysílání Pravda o sobeckých dětech, které nechtějí půjčovat svoje hračky.

V tomto říjnovém workshopu s Katkou Královou zjistíte, jestli doma nevychováváte malého lakomce, který nebude mít žádné kamarády. Kromě toho se naučíte v klidu vyřešit bitku o kyblík i pod ostřížím zrakem maminek usazených kolem pískoviště.

Workshop proběhne opět online a sice 20. října 2015 od 20.00 h. Jako obvykle se k vysílání můžete připojit kdykoli až do úterní půlnoci.

Díky tipům z tohoto vysílání budete umět zařídit:

  • že z vašeho dítěte nevyroste lakomec,
  • že nebude mít o kamarády nouzi,
  • že s ním budete moct vyrazit na veřejná pískoviště a do dětských herniček bez obav, jakou scénu tam zase ztropí.

sobec, jak na vzteklé dítě, zlobivé dítě, nervózní matka, jak vychovávat děti, sobecké dítě

Na workshopu také zjistíte, jak se můžete v klidu s dítětem domluvit, když se o věci rozdělit nechce. Naučíte ho tím taky jednu důležitou věc pro budoucnost, kde už nepůjde “jen” o lopatku a kyblíček.

Budu se opakovat, ale nedá mi to. Po zkušenostech z předchozích workshopů jsem na vysílání už taky přihlášená, i když pískoviště u nás už několik let není in a sesterská přetahovaná taky nepatří k nijak palčivým problémům. Pokud jste už nějaký workshop sledovali, nejspíš už taky tušíte, že to zase nebude jen o kyblíčkách a přetahování o hračky a že nějaký užitečný postřeh si z vysílání odneseme i my se staršími dětmi.

S kým se příští týden v úterý na vysílání aspoň virtuálně potkáme?

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist