Dětské sedačky na kola

Rubrika: Pro bezpečí vašich dětí

Dětskou sedačku na kolo určitě řešilo už mnoho z nás,ale kterou vybrat,když se všude dočítám,že mají mnoho nedostatků?

Jako například:
Nespolehlivé upevnění, ostré rohy a hrany, špatné pérování, větrání či nejasné návody.
Nefungující bezpečnostní pásy nejsou vyjímkou. Jejich funkčnost a snadná manipulace s nimi často nefunguje.
Také s poutáním bezpečnostních pásů je řada problémů. Buďto je nedostatečné, nebo má účinek až moc velký. K zapnutí či rozepnutí takového výrobku je potom zapotřebí značné síly i cviku. To jej sice činí před slabýma dětskýma ručičkama skutečně bezpečným, ale pro nás to je stresující záležitost.
Největší nebezpečí hrozí od nestabilních sedaček.
Všechny sedačky, které se upevnují mezi říditka a sedlo, způsobují značné problémy v jízdní stabilitě, neboť si cyklista a dítě v sedačce navzájem překážejí.
Nové modely, jež je možné namontovat před říditka přímo nad přední kolo, jsou z pohledu bezpečné a stabilní jízdy ještě mnohem riskantnější. Přesunutím těžiště dopředu se stává každý pohyb do zatáčky hazardní hrou, na kterou můžete doplatit.

Tipy,které se vám budou určitě hodit:

– rozhodněte se, zda chcete mít dítě spíše za svými zády, nebo raději před sebou. Podle toho poté zvolte typ sedačky.
– modely určené pro upevnění před jezdce na horní rámovou trubici jsou však již překonané a ve své podstatě i dost nebezpečné.
– sledujte konstrukci sedačky. Zejména pevnost a opracování (zda nevyčnívají ostré rohy, o něž by se mohlo dítě poranit)
– prověřte bezpečnostní pásy (pevně uchycené, polstrované), přesvědčte se zda má sedačka pevné, výškově nastavitelné opěrky nohou vybavené přezkami.
– prohlédněte si, jak je řešená opěrka hlavy. Ideální je, pokud má nastavitelný sklon či anatomické tvarování, popřípadě otvor v horní části. Dítě si tak pohodlně opře hlavu i s nasazenou ciklistickou přilbou
– pročtěte si návod ještě v obchodě a zjistěte, zda je sedačka vhodná pro váš typ kola. Je-li návod nesrozumitelný raději si nechte sedačku namontovat u odborníka.
– pokud jste zjistili, že vám sedačka nevyhovuje, můžete ji samozřejmě v zákonem stanoveném čase vrátit a reklamovat.
– shledáte-li, že je sedačka, kterou jste koupili, tak špatná, že ohrožuje zdraví vašeho dítěte, můžete se obrátit na organizaci na ochranu spotřebitele.

Dětskou sedačku potřebuje každý cyklista,který plánuje, že se svými malými potomky vyjede na výlet. Bude-li vaše dítě řádně připoutané a zajištěné v bezpečné sedačce, budete se dobře cítit i vy.

Napsal/a: Nikelka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Horempádem

  Jen přidám aktuální info, zrovna nedávno jsem navštívila cykloprodejnua ptala se na dětské sedačky na kola. Jsem v tomhle absolutní laik, tak jsem potřebovala poradit.

  V zásadě jde o to, že se musí zvolit akdekvátní typ sedačky pro daný typ kola. Ne všechny sedačky musí sedět na každé kolo. Ostatně tak je to i u autosedaček.

  Tudíž z toho my vyplynulo, že bych měla kupovat kolo zároveň se sedačkou. Pokud bych kolo měla, tak bych ho musela přivézt a nechat si ji připevnit a zkontrolovat, zda bude sedět správně.

  Co se týká bezpečnosti, tak ty co jsem shlédla mi připadaly absolutně v pořádku. Žádné hrany apod, připoutání dítěte mi rovněž připadalo bezpečné a bez problémů.

  Ono taky je rok 2009 a tento článek byl psán v roce 2000, takže anonymní není to „blobost“ nýbrž „minulost“ 🙂

 • Anonymní

  Blbost

 • Anonymní

  Ja jsem si poridila sedacku polohovatelnou (Comfort) a moc mi vyhovuje – ma petibodove upasani, takze je syn dostatecne zajisteny. A ani nebyla moc draha

 • Anonymní

  No my raději preferujeme vozík za kolo, i když na malé pojížďky je to trošku zbytečná práce, na delší výlety ideální řešení…

 • Taky by mě zajíamla konkrétní značka,která splňuje bezpečnostní kritéria.

 • bloncka.mimon

  Dětske sedacky na kola sou dobre pro deti pod let aspon oni muzou zazit dobrodruzství na kole a lecos se naucit.Je to dobré i pro rodiče když si chtěj vyjet na kole aspon nemusej mimonko nechavat doma a muzou ho mit primo za sebou.

 • bloncka.mimon

  Muj nazor ja takovy autosedacka je to nejlepsi co kdo mohl vymyslet je to bezpecne pro nase potomstvo i kdyz jsou nejaky lide kteri ji ani nemaj tak tomu se rika hazard s ditetem nikdy nevite kdy muzete nabourat nebo neco se vam muze stat autosedacka upevni to miminko tak aby vam neproletlo prednim oknem v aute.

 • svobodoa

  doporučte kterou koupit

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist