Vánoční výstava her a hlavolamů

Rubrika: Akce pro děti

sobota 10. 12. 2005 od 9.00 do 18.00 hodin
ve velkém sále Kulturního domu Vltavská
(přímo na stanici metra C – Vltavská)

 • Vánoční výstava z cyklu největších výstav hlavolamů a deskových her
 • Velká herna – možnost si zahrát a vyzkoušet všechny hry
 • Výhodné ceny, výstavní slevy – tipy na zajímavé dárky pod stromeček
 • Škola žonglování
 • Největší hlavolam – ježek v kleci se šroubovacím ježkem NOVINKA
 • Nejstarší stavebnice z kamene Anchor
 • Přijďte si vyzkoušet hlavolamy

Zajímají Vás hlavolamy a deskové hry? Přijďte se podívat na další výstavu z cyklu Hry a hlavolamy. Připraveny pro Vás opět budou ukázky společenských deskových i karetních her (CASCASSONNE, OSADNÍCI Z KATANU, ABALONE, VILLA PALETTI, ACTIVITY, MAGIC aj.). „Pochlubit se můžeme i spoustou novinek. Například se jedná o hru HEKSIK. Hra umožňuje hravou formou modelovat a mapovat životní situace člověka pomocí postav a jejich vazeb vůči okolí. Pro znázornění vazeb využívá kolekce originálních grafických symbolů.“ Říká RNDr. Jaroslav Flejberk, znalec deskových her a sběratel hlavolamů, který je odborným garantem výstavy.
Hledáte-li stále vhodný dárek pod stromeček pro své blízké a chcete překvapit něčím netradičním a originálním, pak zavítejte na Vánoční výstavu her a hlavolamů.
Najdete tu spoustu skvělých tipů jako jsou kovové, dřevěné, drátové a plastové hlavolamy počínaje českým i japonským „Ježkem v kleci“ až po „Rubikovu kostku“ či českou „CUBE 21“; skvostné japonské vykládané skřínky s tajným otvíráním v nových provedeních Triangl, Penta a Hexa; kreativní hračky pro modelování, malování a vlastnoruční výrobu všeho druhu; Diabola, Flowersticky a jiné žonglovací pomůcky (míčky, kužele, hůlky – vše potřebné se dozvíte v naší „škole žonglování“ přímo od profesionálních žonglérů); stavebnice z kamene Anchor, se kterou si děti hrály již v 19. století, a mnoho dalších zajímavých nápadů.
Překvapením pro milovníky světoznámého hlavolamu Ježek v kleci bude i největší přírůstek do rodiny ježků. Kuriózní skoro 30 cm vysoký MAXI ŠROUBOVACÍ JEŽEK V KLECI čeká na všechny, kdo s ním budou chtít zápasit. Váží cca 2 kg a již nyní víme, že jej lze rozebrat za pouhých 30 vteřin. Přijďte se přesvědčit, že je to možné a vytvořit nový český rekord. Ježka v kleci uvidíte také u Pražské pobočky Sdružení přátel Jaroslava Foglara, která na výstavě představí nové knihy a zajímavé akce pro příznivce Rychlých Šípů.
Veškeré vystavené exponáty si budete moci ZDARMA vyzkoušet v naší VELKÉ HERNĚ, kde vám pravidla i strategii vysvětlí školení demonstrátoři. Pokud si budete chtít některou hru či hlavolam zakoupit, určitě neprohloupíte, když se na vše zeptáte a tím se vyvarujete koupě „zajíce v pytli“. A navíc můžete očekávat i lákavé slevy.
Bližší informace na www.hryahlavolamy.cz nebo na tel. 274 822 003 (M. Kubrichtová). Pořadatelem výstavy je RAIN STUDIO a Kulturní dům Vltavská.

Tisková zpráva

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (7 vyjádření)

 • Anonymní

  ad: dadýsek… Pokud máte zájem o obrázky, velká galerie z jednotlivých výstav je na webu pořadatelů – tedy na http://www.Hryahlavolamy.cz tak se tam mrkněte.

 • Anonymní

  ad: dadýsek… Pokud máte zájem o obrázky, velká galerie z jednotlivých výstav je na webu pořadatelů – tedy na http://www.Hryahlavolamy.cz tak se tam mrkněte.

 • dadýsek

  Ahojky škoda, že je to tak Daleko nemáme možnost se tam podívat.Pošlete na Vd prosím aspon obrázky pokud to půjde. děkuji předem ajojky (o:

 • Anonymní

  Pozor! další výstava z cyklu Hry a hlavolamy se blíží! Bude 14.-17.9. 2006 opět v KD Vltavská. Přijďte se podívat. Tentokrát jde o tradiční, každoroční výstavu kde bude ještě více zajímavostí a hlavně je čtyři dny, takže to už se dá naplánovat. Informace jsou na http://www.hryahlavolamy.cz Přijďte si zahrát, vyzkoušet novinky, seznámit se s novými hrami. Určitě bude na co koukat a co hrát!!!!

 • Pomněnka

  Ahoj. Já jsem viděla reportáž dnes ve zprávách, taky mi přijde škoda, že to bylo jen 1 den…

 • Ahoj, tak vzhledem k tomu, že jsme ne dnešek neměli žádný extra program a do Kulturního domu Vltavská to od nás není zase tak daleko, tak jsme dnes tuto výstavu osobně (tedy spíše „rodinně“) navštívili. Přiznám se, že jsem měla trochu obavy, že to pro našeho 17,5měsíčního syna bude rochu nuda, ale opak byl pravdou…výstava byla opravdu skvělá – po celém sále byly rozloženy stoly s různými deskovými hrami, které byly volně k dispozici na vyzkoušení po obvodu sálu potom jednotliví prodejci her (deskových, karetních apod.), různých míčků, „házedel“, která létají tak nebo onak, hlavolamů, netradičních výtvarných potřeb…kteří ochotně vysvětlovali pravidla a přdváděli…pro nás (rozumějte dítě + doprovod) byli ovšem nejzajímavější žongléři, kteří jednak předvedli na jevišti krátké vystoupení a jednak prodávali pomůcky k žonglování (kužely, tyče, míčky, kroužky..), které bylo taky možno na plácku před jejich stolkem vyzkoušet – vévodilo tam roztáčení talířů na tyči – mají takové specielní umělohmotné se středem stříškovitě protlačeným nahoru (vypadají trochu jako čínský kloubouček:-)), takže po roztočení dobře drží – jen je roztočit…náš tatínek to samozřejmě umí (on je prostě geniální:-)) a vždy po roztočení předal tyč prckovi, kterýžto držel a držel a držel… talíř se točil a točil a točil…a vypadalo to úžasně, i ti žongléři si to fotili:-)..zkrátka byl hvězda:-)…takže jsme (krom různými barvami svítícího a blikajícího žonglérského míčku, kterýžto si malý vyřval), zakoupili za 99,-Kč i soupravu 1 ks talíře a 1 ks tyčky a doma je teď nový hit…a maminka se učí točit (už se jí to občas povede:-))…kdyby bylo více času a ubyla starost o malé dítě (které se tam pohybovalo jako čamrda, ale v podstatě to nebylo na závadu – celý sál byl dobře přehledný) určitě by tam člověk (i třeba s většími dětmi) mohl strávit celý den (bylo tam i občerstvení), ale i tak to byla vážně príma akce (odcházeli jsme samozřejmě s křikem)…díky Petro:-)!!

 • Škoda,že je výstava jen jeden den. My se v sobotu do Prahy nedostanem. Jestli tam někdo pojede,může tu napsat komentář. Máme hlavolamy se synem rádi a mrzí mě,že se tam nepodíváme…

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist