Poradíte?

Rubrika: Nezařazené

Zřejmě mi dáte za pravdu, že snad každý někdy nějakou tu radu potřebuje a že stejně tak bychom těžko hledali člověka, který by čas od času nějakou tu radu neudělil.
Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že k těmto účelům na serveru VašeDěti.cz slouží především on-line poradny.
Ať už jste v ní někdy nějakou radu udělili nebo ne, pokud nejste z těch, kteří si nechávají své zkušenosti a znalosti jen pro sebe, prosím, čtěte dál…

O co jde?
Rádi bychom pro Vás připravili další poradny, pro které nám v tuto chvíli chybí „to“ nejdůležitější – poradci a poradkyně. A proto chceme oslovit Vás a zeptat se, zda byste neměli chuť obětovat trochu svého času a podělit se o zkušenosti a znalosti z oborů, kterými se zabýváte. Nemusí se nutně jednat o Vaše povolání, můžete samozřejmě radit i v oblastech svých zájmů a koníčků.

O jakou poradnu by mělo jít?
O jakoukoli. Tedy přesněji – jakoukoli, které se budete chtít věnovat a o jakou bude zájem.
Zaměření poradny nemusí nutně souviset jen s dětmi (např. zdraví, pedagogika, psychologie apod.) nebo mateřstvím (těhotenská poradna, kojení). Zajímavé jistě budou i rady týkající se např. sociální oblasti (přídavky apod.), práv rodičů, finací, kosmetiky, pěstování květin…
Podmínkou jsou pouze znalosti v daném oboru.

Co za to?
V prvé řadě musím napsat, že v současné době nemůžeme slíbit finanční odměnu. Ale…
… může to být příjemná změna při mateřské dovolené – chvíle, kdy přeorientujete své myšlení od dudlíků, lahviček a plínek
… osvěžíte si své znalosti, které by jinak zahálely a zapadaly „prachem“
… získáte nějaké to klubíčko
… a hlavně pomůžete nebo poradíte těm, kteří radu hledají

Jste ochotni se do něčeho takového pustit?
Výborně! Zkuste mi napsat (nejlépe do komentáře k tomuto článku, ale můžete samozřejmě psát i na mail nebo do osobních vzkazů), do jaké poradny se chcete pustit a případně i jaké o ní máte představy.

Nejste si jisti, zda o „Váš obor“ bude zájem?
Za zeptání nic nedáme – napište (opět nejlépe do komentáře k tomuto článku), v jaké oblasti jste ochotni radit. Můžeme případně i sestavit anketu, zda o Vaši poradnu bude zájem.

Jak bude poradna fungovat?
Mohlo by to být něco na způsob bylinkové poradny (v současné době je bohužel její provoz pozastaven), ale ráda se nechám inspirovat i Vašimi představami. U některých profesí může být v jedné poradně i více rádců, nebo naopak jedna osoba může radit v několika oblastech. Záleží to především na Vás.

Takže?…

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (38 vyjádření)

 • Ahoj, tak já bych se klidně také přidala, ale s čím? Psi?Jejich chov. Dále vzhledem k mé profesi – policie – bezpečnost a první rady? Taky PC-tvorba HTML? Určitě bych do toho šla – doté poradny.Páček shledáček

 • Musím říct, že poradny by byly super. Já sama bych se připojila s poradou v oblasti trestního práva (před mateřskou jsem byla vedoucí na trestním oddělení, takže nějaké ty vědomosti by byly, navíc v případě, že bych si nebyla jistá, můžu se zeptat přímo soudce), ale nepředpokládám, že by někdo v této oblasti na Vašich dětech potřeboval pomoc. Ale co kdyby, že jo? :))

 • Petra Vymětalová

  Zbyšku, bezva! Za chvíli pošlu mail 😉

 • No to jsem rád že mohu své poznatky předat. Akorát kdyby to šlo do PC přenést myšlenkou. Už tak si připadám že za klávesnicí strávím 25 hodin děnně 🙂

 • Zbyšku,dobrý nápad.Koukám,že jsi skvěle zapadl mezi „maminy“,to je super.Chlapské oživení je skvělé,a taky to,že někdy je dobré znát na určitou věc názor i druhé strany – tatínka,muže.
  Vlastně se mi líbí všechny návrhy tady,koukám,jaká je tady užasná skladba různých povolání a zájmů.Těším se na ty poradny,moc moc moc!!!!

 • Zbyšku a co to svítí? :)))
  Poradnu ekologie beru všema deseti a přimlouvám se tímto za její vznik!!!! Tábory pro nás budou časem taky aktuální, takže taky myslím dobrá poradna.

 • Mohu přidat radu poradu na téma DĚTSKÉ TÁBORY A ODDÍLY, EKOLOGIE a FOTOGRAFOVÁNÍ. Na jiné věci se necítím pro nedostatek zkušeností. Tedy ještě mohu přidat ASTRONOMII, ale to je možná trochu mimo. Leda že by se někdo ptal, co to svítí za jasnou hvězdu na východě, no nevím :)).

 • Mohla bych poradit i přes tu výchovu, ale opravdu obecné teze. Po MD jsem se vrátila jako pedagog (kombinace ČJ – HV), ale hlavně pracuji jako výchovný poradce. Pokud by se objevily nějaké problémy z jiného soudku, mohu se obrátit na pedagogicko-psychologickou poradnu. Pokud vím, píše tady i jedna maminka, co má vystudovanou speciální pedagogiku, myslím, že je to Pavlinka!?

 • Kicul,dobrý nápad,ale ještě lepší provozovat poradnu bez poradce.Každé dítě je individuální a na každé dítě platí něco jiného.Volila bych poradnu pro všechny,určitě by se na jeden dotaz sešlo dost odpovědí a mohla by sis vybrat,co je pro tebe nejpřijatelnější,co je ti nejbližší.
  Myslím si,že při vážnějších a zřetelnějších problémech s výchovou či výukou – myslím OPRAVDU závažné problémy – je stejně třeba navštívit lékaře či psychologa.Ale to se tě určitě netýká.
  Takže jsem pro – dobrý nápad !!!!!!

 • Petra Vymětalová

  Kicul, to jsem zamýšlela nechat do nějaké „univerzální“ poradny, která by měla časem různé sekce, podle toho, jaké dotazy se budou objevovat nejčastěji.

 • Já bych uvítala ještě poradnu Výchova. Někdy tedy dost tápu. Ale nikdo se neozval, tak asi přímý poradce nebude. Škoda… A nebo mě ještě napadlo, že by to bylo bez poradce a mohli by tam radit všichni a později by se třeba přímo nějaký odborník na výchovu našel a sám přihlásil.

 • Ahoj, jestli ještě není pozdě, já jsem několik let pracovala v bance, teď jsem už tři roky doma na MD. Takže se jakž takž orientuju v běžném bankovnictví, platební karty, úvěry, poplatky a podobně. POkud to ale vůbec někoho zajímá…..:-)

 • OK,nelekám,čekám…:)

 • Petra Vymětalová

  Verušo, super!
  Pokud bys do práce nastupovala až v září, tak to mi přijde dost dlouhá doba, kterou by bylo škoda nevyužít 😉 Než tohle nastane, třeba se objeví ještě někdo další, kdo se do poradny zapojí s tebou, nebo pak poradnu prostě uzavřeme, každopádně bych to řešila, až to bude aktuální.
  Pošlu ti na mail dotazník, co jsem posílala i ostatním, budu potřebovat jen pár informací, nic osobního, nelekej se ;-))

 • Petro,možná bych něco věděla o poradně soc.-právní.Mamka je právnička,já jsem práva studovala,i když nedokončila – rodinné problémy.A studovala jsem dálkově psychologii.Spousta kamarádek mi povídá,že mám sklony všechno a všechny psychologicky rozebírat.
  A ještě něco,kamarádka pracuje na sociálním odboru,a možná(ťukťukťuk) by se tam pro mne mohlo najít místo po MD.
  Pokud bych mohla být nějak užitečná,ráda pomohu.
  Jen,co bude s poradnou,až nastoupím do práce? v září,pokud budu mít to místo.Nebude už takový přístup k počítači,možná v práci,ale ono taky nejde v práci neustále surfovat po Dětičkách.I když…:)

 • Petra Vymětalová

  Konečně to vypadá, že se dostanu k tomu, aby poradny začaly fungovat. Momentálně ještě řeším jejich podobu, pokud se chcete do toho zapojit taky, prosím koukněte do TAM-TAMu na dotaz PORADNY.

  Jaké poradny jsou tedy momentálně v plánu?
  Lékařská – poradkyně Káča (a Marťajsek???)
  Lékárna – Anazuz
  Vaření – nýne
  Rehabilitace – Sepy
  Veterinární – Martina2
  Škola – Jana
  VašeDěti.cz – Petra, redaktorky

  Jak na to koukám, tak ty názvy bude třeba trochu sjednotit.

  Napadá mě, že zajímavá by mohla být i nějaká poradna
  – sociálně-právní
  – kosmetická
  – květinová
  – pro šikulky
  a určitě i nějaké další. Nemáme tu někoho, kdo by se do toho pustil?

 • Petra Vymětalová

  Káčo, Marťajsku,
  jestli nebudete proti, tak můžete mít tu poradnu společnou. Ale kdy to bude, je pořád ve hvězdách 🙁 Už jsem se do toho chtěla konečně pustit a najednou se začaly ozývat sponzoři, tak byla práce na soutěžích, teď zas budu muset řešit ten včerejší výpadek, tak vážně nevím…

 • Marťajsek

  Káčo to by bylo fajn,člověk je na te mateřské uplně v jiném světě,že někdy mám pocit že se neumím ani podepsat natož někomu poskytnout odbornou radu.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist