Poradíte?

Rubrika: Nezařazené

Zřejmě mi dáte za pravdu, že snad každý někdy nějakou tu radu potřebuje a že stejně tak bychom těžko hledali člověka, který by čas od času nějakou tu radu neudělil.
Myslím, že nemusím zdůrazňovat, že k těmto účelům na serveru VašeDěti.cz slouží především on-line poradny.
Ať už jste v ní někdy nějakou radu udělili nebo ne, pokud nejste z těch, kteří si nechávají své zkušenosti a znalosti jen pro sebe, prosím, čtěte dál…

O co jde?
Rádi bychom pro Vás připravili další poradny, pro které nám v tuto chvíli chybí „to“ nejdůležitější – poradci a poradkyně. A proto chceme oslovit Vás a zeptat se, zda byste neměli chuť obětovat trochu svého času a podělit se o zkušenosti a znalosti z oborů, kterými se zabýváte. Nemusí se nutně jednat o Vaše povolání, můžete samozřejmě radit i v oblastech svých zájmů a koníčků.

O jakou poradnu by mělo jít?
O jakoukoli. Tedy přesněji – jakoukoli, které se budete chtít věnovat a o jakou bude zájem.
Zaměření poradny nemusí nutně souviset jen s dětmi (např. zdraví, pedagogika, psychologie apod.) nebo mateřstvím (těhotenská poradna, kojení). Zajímavé jistě budou i rady týkající se např. sociální oblasti (přídavky apod.), práv rodičů, finací, kosmetiky, pěstování květin…
Podmínkou jsou pouze znalosti v daném oboru.

Co za to?
V prvé řadě musím napsat, že v současné době nemůžeme slíbit finanční odměnu. Ale…
… může to být příjemná změna při mateřské dovolené – chvíle, kdy přeorientujete své myšlení od dudlíků, lahviček a plínek
… osvěžíte si své znalosti, které by jinak zahálely a zapadaly „prachem“
… získáte nějaké to klubíčko
… a hlavně pomůžete nebo poradíte těm, kteří radu hledají

Jste ochotni se do něčeho takového pustit?
Výborně! Zkuste mi napsat (nejlépe do komentáře k tomuto článku, ale můžete samozřejmě psát i na mail nebo do osobních vzkazů), do jaké poradny se chcete pustit a případně i jaké o ní máte představy.

Nejste si jisti, zda o „Váš obor“ bude zájem?
Za zeptání nic nedáme – napište (opět nejlépe do komentáře k tomuto článku), v jaké oblasti jste ochotni radit. Můžeme případně i sestavit anketu, zda o Vaši poradnu bude zájem.

Jak bude poradna fungovat?
Mohlo by to být něco na způsob bylinkové poradny (v současné době je bohužel její provoz pozastaven), ale ráda se nechám inspirovat i Vašimi představami. U některých profesí může být v jedné poradně i více rádců, nebo naopak jedna osoba může radit v několika oblastech. Záleží to především na Vás.

Takže?…

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (38 vyjádření)

 • Jéje, Marťasku, já jsem jako doktor působila taky hlavně na chirurg. JIP:-), takže to to klidně můžeme konzultovat (ono zase těch superodborných lékařských dotazů tak moc asi nebude:-)….

 • Marťajsek

  Ahojky,já jsem před MD pracovala jsko zdravotní sestra na chirurg.JIP,takže ohledně nějakých zdravotnických problémů bych snad mohla pomoci,teda myslím že spíše co se týče ošetřování,první pomoci atd,prostě takové ty základy.Myslím že na ty odbornější věci je Káča určitě lepší profík.

 • Anonymní

  Na tyhle stránky jsem včera přišla čirou náhodou.Nepatřím sice mezi maminky na mateřské dovolené,spíše bych už mohla být pár let babičkou, ale mám nyní 2 rady, které mě napadly.Jedna se týká zimního období a také by se hodila spíše vašim rodičům nebo prarodičům.Jakmile je led na silnici, chodnících, uplést, uháčkovat, ušít na boty velké „ponožky“,které se obují na stávající boty a věřte,že neuklouznete.Vyzkoušeno už několik roků. Další rada se týká kuchyně a přípravě kynutého těsta.Uděláme těsto a dáme ho vykynout do mikrovlné trouby.Tu nastavíme na nejnižší stupeň a na 10 minut.Po té ještě necháme tak 5 minut dojít.Je opravdu vykynuto.Také už nějakou dobu používám a jsem s tím moc spokojena.Snad se někomu bude hodit.Ať se všem daří.

 • …tak co se tyka vkladani odkazu a psani jinak nez mam nastavene taky neumim. Jestli by mi nekdo z Vas poradil, budu moc rada…

 • taky se ráda připojím, nevím toho moc, ale co vím si určitě nenechám pro sebe. Jsem učitelka Ma-Fy základní školy.toho času na MD již 3 roky.

 • Anonymní

  Ahoj Petro jsem nadšená z vašich dětí, ráda pomohu s čím budu moci.Jsem restaurátorka sochařských děl s vš.vzděláním na mateřské. Jen nevím čím bych mohla pomoci, možná nějakými výtvarnými nápady, poradou jak vést děti ke kresbě, modelování.Nebo třeba nějaké typy maminám ve výzdobě jejich království…
  Jinak mě baví kytičky a zvířátka, výlety v přírodě – třeba bychom mohli děti vést k seznámení s přírodou..Nevím zda bych mohla být nějak platná. Nejde mi se zaregistrovat, zřejmě jsem zapoměla heslo 🙁 Tak píšu svůj mail: m.kynclova@seznam.cz
  Jo, a bylo by fajn naučit se vkládat ty odkazy, psát tučně atd. – to bych byla moc rada! Ahoj Markéta

 • Petra Vymětalová

  Tak jsem si říkala, že vás lákám do poradenských služeb, ale sama se k ničemu nehlásím. Napadlo mě, že bychom tu mohli mít i takovou HTML poradnu. Neděste se, hned vysvětlím, o co by šlo.

  Myslím si, že se možná najde pár maminek, které by chtěly samy svým dětem vytvořit jejich vlastní stránky a které mají chuť se při mateřské třeba i naučit něco nového. Tvrdím, že jednoduché stránky zvládne každý, kdo ovládá např. MS Word a má aspoň trošičku logického myšlení (vážně stačí troška), odvahu a trochu trpělivosti.
  HTML je programovací jazyk, ve kterém se jednoduché stránky dají poměrně snadno naprogramovat. Existuje spousta knížek, které Vám pomohou. No a když to nepůjde podle knížek, bude Vám k duspozici naše poradna. Podotýkám, že nejsem profesionální programátor, takže si opravdu troufám jen na jednoduché dotazy ohledně HTML.

  Možná nebudete chtít tvořit rovnou celé stránky, ale třeba užijete při svém putování internetem pár tipů, jak psát tučně, kurzívou nebo třeba vkládat odkazy…

 • Martina 2

  Já jsem před MD pracovala jako veterinární sestra, tak bych taky mohla něčím malým přispět.

 • Petra Vymětalová

  No to jste mě potěšily! Já bych byla pro dát dohromady těch poraden klidně hodně a časem by se vytříbilo, co má smysl a co by stačilo dát do nějaké všeobecné.
  Samozřejmě S.O.S. by se mělo zachovat.

  Těm, co už se ozvaly, pošlu v nejbližší době osobní vzkaz a zkusíme promyslet, jak by ta Vaše konkrétní poradna měla vypadat, jak se bude jmenovat, atd. Ostatně můžete popřemýšlet i samy a napsat mi to rovnou.

  Samozřejmě stále vítám i další nabídky…

 • Moc bezva napad.
  Ja bych se take rada pripojila, ale vzhledem k memu mistu pobytu a multikulturnimu „rozpolceni“ osobnosti me nenapada, jak presne bych mohla poradit… kdyby ale naopak neco napadlo Vas, sem s tim, muzete se mnou pocitat !!!
  (Drive jsem pracovala v cestovnim ruchu, potom mezi advokaty a to i manzel, a ted bych byla rada odbornice na hubnuti – jeste mam 8 kg navic, bu, bu…)

 • Jsem Brouk Pytlík, poradím ve všem :o)))

 • No teda to je super!! Jsem na stránkách denně, i když nepatřím mezi ty maminky které jsou aktivní v psaní článků. Mým oborem je oděvnictví,takže pokud někdo bude potřebovat radu z této oblasti,jsem k službám. Také můžu poradit (asi spíše tatínkům) jak správně založit kvas aby měli tu nejlepší slivovičku (máme pěstitelskou pálenici), můj manžel pracuje na kardiochirurgii jako kardiolog, takže i v této oblasti ráda přepíšu jeho názor na váš problém.

 • Ahoj Petro, dobrý nápad! osobně bych přivítala nějakou poradnu pro výchovu dětí, jak se zachovat v různých situacích, protože někdy tápu. Třeba se ještě někdo přihlásí, doufám…. Jinak se hlásím dobrovolně do redakční poradny, pokud je ještě zájem. Na stránkách jsem téměř denně, tak bych aspoň takhle přispěla. Před mateřskou jsem dělala v reklamě, to tady asi nezúročím:-).

 • Jsem ergoterapeutka a pracovala jsem i jako rehabka (masáže, cvičení), takže v této oblasti, když budu vědět, ráda poradím.

 • Jsem cukrářka na MD.Peču už 5 rokem pro známý a kamarádky.Mohla bych poradit při pečení dortů třeba pro naše robátka.Například s výrobou odlechčeného zdravého dortu.Ted momentálně peču na ochutnávku ván.cukroví.Hodně mě to baví.

 • Nevím , jestli by byl zájem o vaření,ráda se podělím o recepty a poradím.Takže jsem k dispozici.Hezký den.

 • Jsem lékárník na MD a občas vidím, že maminy váhají a tápou v některých, i základních věcech, a tak bych klidně byla ochotná napomoci v tomto směru. Je pravda, že obor se neustále vyvíjí a člověk se nepotká se vším, ale má zdroje, kde hledat.

 • Pomněnka

  Káčo, neboj, přes internet skalpel potřebovat nebudeš 😉

  Petro, dobrý nápad, rad není nikdy dost (teda těch vyžádaných a ne těch tipu „vždyť mu bude zima, oleč ho víc…“….) 🙂

 • No, já myslím, že by to mohlo fungovat a opět zpestřit i tak pestré VašeDěti:-) -vždyť ani nevíme, jací odborníci jsou ve VašichDětech zaregistrováni – a třeba právě z jejich profese (nebo koníčka) by člověk někdy nějakou tu radu potřeboval (nejen konkrétní rady, ale i třeba jen nasměrovat správným směrem, doporučit, kam se obrátit a tak…)..takže tímto podporuji Petru v jejím návrhu!!! (Kdyby to uspělo, mohla bych vzhledem ke své nyní MD do pozadí odsunuté profesi poradit rámcově v medicíně, podrobněji potom v mém medicínském oboru – chirurgii dospělých – hlavně hrudní a břišní… i když už jsem skalpel nedržela v ruce téměř 2 roky chacha!!!)

 • Petra Vymětalová

  A rovnou jsem tu s prvním nápadem – Redakční poradna
  – členové redakce by tam odpovídali na Vaše dotazy týkající se provozu stránek. Pokud dotaz v poradně objeví i někdo mimo redakci a bude umět odpovědět, bude se moci zapojit. Odpovědi redaktorů budou nějak barevně odlišeny, aby bylo na první pohled jasné, že je to „směrodatné“.
  Mně by tím pádem ubylo dost práce s vyřizováním dotazů, které se víceméně opakují.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist