V mokasínech jako bez bot

Rubrika: Co se jinam nevešlo

V době, kdy se děti učí lézt a stoupat si, později chodit, potřebují k vyvažování rovnováhy používat prstíky na nohou. Nesnášení pevné boty a doma ani v přírodě je nepotřebují. Navíc když je nemají, přirozeně posilují svaly kolem nártů a kotníčků a budují nožní klenbu. Proto jsou ideální indiánské mokasíny s láskou šité od maminky (nebo babičky apod.).

I pro starší děti a dospělé jsou mokasíny více než vhodné. Budete v nich mít pocit, že chodíte po mechu a kamínky pro vás budou příjemnou masáží. Na chodidlech, jak víme, máme spoustu bodů, které při jejich stlačování pomáhají tělu dostat se do rovnováhy. Také dostanete příležitost skrz jelenici krásně vnímat energii Země. Čím více se pohybujete v přírodě, tím více jsou pro vás mokasíny přínosné. Chození po betonu pochopitelně příjemné není a může přispět k prohloubení problému plochých noh.

Mokasínky rostou s nožičkou Vašeho dítěte. Až nožička povyroste a botičky budou těsnější, stačí navlhčit podrážku a boky kolem podrážky. Pak můžete vlhkou kůži opatrně roztáhnout na požadovanou velikost. Tak s Vámi botička „poroste“ cca 2 roky.

Ať už tomu věříte nebo ne, do jelenicových mokasínů „zašíváme“ emoce. Proto je šijeme s láskou svým dětem či jiným milým, proto je nechceme někde kupovat od neznámých lidí a také proto je důležité při jejich šití být v dobré náladě, příjemné společnosti s příhodnou hudbou, zkrátka chvíle při šití řádně prožívat a užívat si.

Autorkou článku je majitelka serveru www.o-beaute.net.
„O-beaute [o boté] = o kráse. Pracujeme s krásou vnější (vizážistické služby) i vnitřní (Zážitková setkávání). Orientujeme se především na ženy všech věkových kategorií.“

Napsal/a: Jendulka

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist