Scrapbooking neboli Originální uchovávání vzpomínek

Rubrika: Co se jinam nevešlo

O tom, že existují netradiční alba, která se vytvářejí při „Scrapbookingu“, jsem slyšela již dříve, netušila jsem však, že až si takové album prohlédnu, tak získám nový koníček na celý život…

Vše začalo, když mě kamarádka pozvala k sobě domů, aby mi ukázala, o čem scrapbooking vlastně je a jak se to dělá. Měla jsem jenom donést nějaké svoje fotografie, se kterými bych mohla tvořit.
Na toto setkání přišlo ještě několik dalších žen s vášní pro výrobu netradičních alb. Byla jsem překvapená, když jsem viděla, jaké mají vybavení. I k tomuto koníčku patří řada speciálních věcí. Na první pohled bylo zřejmé, že ostatní nejsou v žádnem případě začátečníce jako já. Měly speciální tašky plné speciálních papírů, čtvrtek, nálepek, razítek, štětců, barev, psacích potřeb, knoflíčků, šňůrek, stužek, řezací nářadí atd. A to vše ve všech možných tvarech, barvách a barevných kombinacích.

Celé dvouhodinové setkání se odehrávalo kolem jídelního stolu, kde jsme si povídaly, dělily se o své zkušenosti a současně si každá z nás vytvářela to své, jedinečné album.
Ano, každé takové scrapbookové album je opravdu originál a skutečný rodinný poklad pro každého. Při scrapbookingu se učíme nejenom zachycovat krásné momenty každodenního života jako například lumpárny našeho děťátka či velké věci jako třeba svatba. To vše předáváme na papír spolu se svými pocity dříve, než na to zapomeneme. Věci, které nás oslovily, rozesmály, inspirovaly či povzbudily. Věci, které chceme zaznamenat a předat našim dětem a vnoučatům.

Naučila jsem se, jak správně zvolit barvu čtvrtky (na kterou se fotky lepí) tak, aby přesně vystihla to, co já chci. Jak upravit a ořezat fotku, aby nic zbytečného neodvádělo pozornost. Jak správně zvolit kompozici fotografií, doladit ji ozdobičkami a tak vytvořit stránku, která bude vyprávět sama za sebe.
Zjistila jsem, že scrapbooking nabízí neomezené možnosti tvoření dle fantazie každého z nás.

Tento koníček mě zaujal natolik, že jsem se mu začala věnovat naplno. A nakonec jsem se rozhodla tuto vášeň ke scrapbookingu získanou v zahraničí přivést i domů, do České republiky.
Na svých prezentacích vás seznámím nejen s teorií, poradím vám také, jak vytvořit své první stránky a to vše přímo v pohodlí vašeho domova.
Zaujalo Vás to? Máte otázky? Chcete vědet víc či poradit? Napište mi.

Těší se na Vás

Innka K.

Innka K. na serveru VašeDěti.cz vede poradnu Scrapbooking a tomuto tématu věnovala rovněž několik článků, které najdete v rubrice Rady a nápady.
Případně můžete Innku kontaktovat na tel. 775 427 652 či info@svetvzpominek.cz

Napsal/a: Innka K.

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • To je super. Synovi jsem dotvářela album komentáři a kresbami, ale tohle je absolutně skvělé. Rozhodně uvítám, když získám další informace. Pavlína

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist