Scrapbooking neboli Originální uchovávání vzpomínek

Rubrika: Co se jinam nevešlo

O tom, že existují netradiční alba, která se vytvářejí při „Scrapbookingu“, jsem slyšela již dříve, netušila jsem však, že až si takové album prohlédnu, tak získám nový koníček na celý život…

Vše začalo, když mě kamarádka pozvala k sobě domů, aby mi ukázala, o čem scrapbooking vlastně je a jak se to dělá. Měla jsem jenom donést nějaké svoje fotografie, se kterými bych mohla tvořit.
Na toto setkání přišlo ještě několik dalších žen s vášní pro výrobu netradičních alb. Byla jsem překvapená, když jsem viděla, jaké mají vybavení. I k tomuto koníčku patří řada speciálních věcí. Na první pohled bylo zřejmé, že ostatní nejsou v žádnem případě začátečníce jako já. Měly speciální tašky plné speciálních papírů, čtvrtek, nálepek, razítek, štětců, barev, psacích potřeb, knoflíčků, šňůrek, stužek, řezací nářadí atd. A to vše ve všech možných tvarech, barvách a barevných kombinacích.

Celé dvouhodinové setkání se odehrávalo kolem jídelního stolu, kde jsme si povídaly, dělily se o své zkušenosti a současně si každá z nás vytvářela to své, jedinečné album.
Ano, každé takové scrapbookové album je opravdu originál a skutečný rodinný poklad pro každého. Při scrapbookingu se učíme nejenom zachycovat krásné momenty každodenního života jako například lumpárny našeho děťátka či velké věci jako třeba svatba. To vše předáváme na papír spolu se svými pocity dříve, než na to zapomeneme. Věci, které nás oslovily, rozesmály, inspirovaly či povzbudily. Věci, které chceme zaznamenat a předat našim dětem a vnoučatům.

Naučila jsem se, jak správně zvolit barvu čtvrtky (na kterou se fotky lepí) tak, aby přesně vystihla to, co já chci. Jak upravit a ořezat fotku, aby nic zbytečného neodvádělo pozornost. Jak správně zvolit kompozici fotografií, doladit ji ozdobičkami a tak vytvořit stránku, která bude vyprávět sama za sebe.
Zjistila jsem, že scrapbooking nabízí neomezené možnosti tvoření dle fantazie každého z nás.

Tento koníček mě zaujal natolik, že jsem se mu začala věnovat naplno. A nakonec jsem se rozhodla tuto vášeň ke scrapbookingu získanou v zahraničí přivést i domů, do České republiky.
Na svých prezentacích vás seznámím nejen s teorií, poradím vám také, jak vytvořit své první stránky a to vše přímo v pohodlí vašeho domova.
Zaujalo Vás to? Máte otázky? Chcete vědet víc či poradit? Napište mi.

Těší se na Vás

Innka K.

Innka K. na serveru VašeDěti.cz vede poradnu Scrapbooking a tomuto tématu věnovala rovněž několik článků, které najdete v rubrice Rady a nápady.
Případně můžete Innku kontaktovat na tel. 775 427 652 či info@svetvzpominek.cz

Napsal/a: Innka K.

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (21 vyjádření)

  • To je super. Synovi jsem dotvářela album komentáři a kresbami, ale tohle je absolutně skvělé. Rozhodně uvítám, když získám další informace. Pavlína

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist