Praha vytvořila nový rekord: Nejdelší vyvěšený vánoční řetěz

Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pražané si poslední adventní neděli užili v originálně romantickém stylu. V parku Stromovka byl za účasti známých tváří vyvěšen lepený papírový řetěz, který si svou délkou vysloužil zápis do Knihy rekordů…

fotoVánoční ozdoba pro hlavní město, na jejíž výrobě se podílely školy, školky i nemocnice z celé Prahy a Středočeského kraje, měří úctyhodných 17 kilometrů a 292 metrů! Vzhledem k použitému materiálu bude k vidění jen tak dlouho, jak dovolí počasí, s prohlídkou proto neváhejte.

Akci Nejdelší pražský vánoční řetěz letos poprvé organizoval Magistrát hlavního Prahy pod záštitou primátora Pavla Béma. Jejím cílem bylo dopřát Praze vánoční svátky ve velkém stylu a zapojit při tom do příprav co nejvíce dětí, protože o nich jsou Vánoce především. Odměnou pro všechny zúčastněné ratolesti byl nejen hezký pocit z vlastního dílka, ale také šance na splnění jejich vánočního přání Pavlem Bémem.

foto
Diváky, kteří v mrazivém podvečeru přihlíželi slavnostnímu umístění řetězu ve Stromovce, zahřál nejen horký čaj a svařené víno, ale také pěvecká vystoupení sboru Mráček ze ZŠ profesora Švejcara a Jana Kalouska. Celou show moderoval Jan Musil, který svým projevem příjemně podkresloval vánoční atmosféru.

Děti, které se přišly na vánoční řetěz podívat, se těšily na losování vánočních přání. Poté, co Pavel Bém oficiálně přečetl listinu, potvrzující rekord, se konečně dostalo i na malé nedočkavce. fotoNáměstkyně primátora Marie Kousalíková, herečka Zdeňka Žádníková-Volencová a moderátorka Lucie Koňaříková vylosovaly postupně tři dětská přání, která se pražský primátor zavázal osobně splnit. Úlohou Pavla Béma, který se rozhodl ulehčit Ježíškovi práci, teď bude opatřit LEGO Farma pro Květu Valcharovou, sadu společenských her pro všechny internátní děti ze školy pro sluchově postižené z Prahy 5 a houpačku na hřiště Mateřské školy Jílkova.

„Všechno jsou to milá a skromná přání. Trochu jsem se bál, abych nemusel někomu zařizovat třeba cestu na měsíc, přeci jenom takový výcvik pro astronauty nějakou dobu trvá,“ zažertoval Pavel Bém po losování. „Největší radost mám ale z toho, že se děti tak rády a šikovně podílely na výzdobě Prahy. V nich je naše budoucnost, a jestli jim nadšení pro město vydrží, už teď se těším dvojnásob, až tato generace doroste,“ dodal.

foto
Pokud jste se do Stromovky nedostali na slavnostní vyvěšení řetězu, nemusíte zoufat. Uvidíte ho tu přesně tak dlouho, jak vydrží jednotlivé části pospojované dohromady. Vzhledem k vlivům počasí ale určitě neotálejte příliš!

Více informací o celé akci na www.prazskyvanocniretez.cz

Navštívit můžete také profil Pavla Béma na Facebooku – ZDE

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist