(Před)vánoční dárek z Afriky

Rubrika: Co, kde a jak na VD, Pomoc

Máme tu Štědrý den – děti se dočkaly, očka jim jistě už teď září a celá rodina s očekáváním vyhlíží večerní nadílku. Jsem ráda, že i já můžu přispět s malým vánočním překvapením.

Než dojde na imaginární rozbalování dárku, který na sebe vzal podobu tohoto článku, měla bych se omluvit. Ano, asi to zní divně, ale je to na místě. Tento článek totiž měl být publikován alespoň o týden dřív a navíc by bylo fér, kdyby jej napsal někdo jiný – konkrétně babofka, která má na tomto dárečku zásluhy podstatně větší než já.
Všechno se ale semlelo tak, že ve chvíli, kdy do Štědrého dne zbývají už jen minuty, sedím u počítače a datlím do něj tyto řádky v naději, že právě tohle bude ten správný vánoční článek a že mi odpustíte, že jsem si ho nasyslila pro sebe a hlavně že jsem se o tyto zprávy nepodělila dříve.

Jak asi většina z vás ví, velká spousta VD maminek a tatínků během tohoto roku adoptovala na dálku postupně tři děti z Afriky – Sandru, Thierna a Tracey. O všech „našich“ dětech si můžete počíst v rubrice POMOC v sekci VD adopce na dálku. Není to tak dávno, kdy jsme řešily, zda v adopci budeme či nebudeme pokračovat, což ale v tomto článku řešit nechci.

Koncem června jsme měli možnost poslat svůj první balíček „naší“ holčičce Sandře do Keni prostřednictvím koordinátorů. Přes léto zorganizovala další balíček pro Sandru babofka – sesbírala od vás dárečky pro ni, s pomocí Piškotky připravila i dopis a balíček začátkem září poslala.
Pak následovalo čekání na zprávu, že balíček dorazil a trvalo to opravdu dlooouho.
Sandra - vysvědčení

Až minulý týden přišel email s informací, že na stránce našeho dítka přibyly nové fotografie. Na první, kterou jsem otevřela, bylo Sandřino první vysvědčení. Myslím, že můžeme být na „svoji“ holčičku pyšní – ve škole si vede opravdu dobře. Ve své třídě je na 6. místě z 18 dětí, v matematice získala nejlepší možné hodnocení, v ostatních předmětech pak 70 ze 100, což by zřejmě odpovídalo naší dvojce – ostatně podívejte se sami (obrázek se po kliknutí zvětší do nového okna).
Tento týden dorazilo vysvědčení i poštou na moji adresu 🙂

Sandra - balíčekZa mailem s odkazem na naskenované vysvědčení přišlo vzápětí 11 dalších se stejnou informací – „Na stránku Vámi adoptovaného dítka byla vložena nová fotka, vysvědčení či obrázek.“ A to je vlastně to, proč vám tohle píšu – na všech 11 fotkách byla „naše“ Sandra s balíčkem, který jsme jí v září posílali! Jednu z fotek vidíte přímo zde, další si můžete prohlédnout přímo pod jejím profilem – ZDE.

Doufám, že vás tato zpráva potěšila a článek se tak stal alespoň malým vánočním dárečkem, který třeba ve své mysli přidáte k těm, které najdete (nebo jste už našli a rozbalili) pod svým vánočním stromečkem.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (22 vyjádření)

  • Jéje, to je taaaak krásná holčička :)))))
    Mám velkou radost 🙂 Díky 🙂

  • Mám velikou radost, děti se hned seběhly k počítači, aby se podívaly, jak ,,sestřička“ vyrostla.Já to taky vidím tak, že má radost, ale stydí se fotit… A ještě je to šikulka i ve škole 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist