Masopustní veselí v Líšni

Rubrika: Nezařazené

Děti, učitelé a rodiče z waldorfských tříd při ZŠ Masarova letos opět rozezpívají a roztančí prostor před radnicí. Přijďte se podívat a poveselit!

Děti, učitelé a rodiče z waldorfských tříd při ZŠ Masarova
letos opět rozezpívají a roztančí prostor před radnicí.
Přijďte se podívat a poveselit!


Masopustní úterý letos připadne na 20. února. V půl čtvrté se vydá průvod masek s náležitým masopustním zpěvem od základní školy Masarova směrem k líšeňské radnici.
Před budovou radnice (kolem čtvrté odpoledne) se účastníci průvodu setkají s líšeňskými seniory v rámci jejich pravidelného klubu, který pořádá městská část Brno-Líšeň. Zahraje kapela složená z žáků a rodičů waldorfských tříd, zazní masopustní písně a děti vystoupí se svým představením. Chybět nebudou ani tradiční masopustní koblihy.
Smyslem tohoto starého obyčeje, který se slaví v různých podobách po celém světě, bylo dobře se pobavit a rozdávat radost. Karnevalový pochod byl vrcholem těchto oslav, končil dobu bujarého veselí a zahajoval předvelikonoční postní období.
Děti ve waldorfských třídách se v různých ročních slavnostech vrací ke kořenům a tradici české kultury. Prožívají atmosféru i moudrost starých zvyků. Příprava na masopust se proto stane součástí mnoha vyučovacích hodin – výroba masek a jednoduchých hudebních nástrojů, nácvik masopustních písní, příprava vystoupení, poznávání a porozumění zvykům.

Přijďte a bavte se s nimi.

Další info:
Jitka Reitterová
email: reitterova.jitka@centrum.cz
telefon: 602 505 168

W-Alternativa, občanské sdružení pro podporu waldorfské pedagogiky

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Nevítaní hosté v ústní dutině

Malé oválné vřídky trápí až 25 % populace. Objevují se v ústech nečekaně, ale ti z vás, kteří se s afty

Čtu dál →

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist