Masopustní veselí v Líšni

Rubrika: Nezařazené

Děti, učitelé a rodiče z waldorfských tříd při ZŠ Masarova letos opět rozezpívají a roztančí prostor před radnicí. Přijďte se podívat a poveselit!

Děti, učitelé a rodiče z waldorfských tříd při ZŠ Masarova
letos opět rozezpívají a roztančí prostor před radnicí.
Přijďte se podívat a poveselit!


Masopustní úterý letos připadne na 20. února. V půl čtvrté se vydá průvod masek s náležitým masopustním zpěvem od základní školy Masarova směrem k líšeňské radnici.
Před budovou radnice (kolem čtvrté odpoledne) se účastníci průvodu setkají s líšeňskými seniory v rámci jejich pravidelného klubu, který pořádá městská část Brno-Líšeň. Zahraje kapela složená z žáků a rodičů waldorfských tříd, zazní masopustní písně a děti vystoupí se svým představením. Chybět nebudou ani tradiční masopustní koblihy.
Smyslem tohoto starého obyčeje, který se slaví v různých podobách po celém světě, bylo dobře se pobavit a rozdávat radost. Karnevalový pochod byl vrcholem těchto oslav, končil dobu bujarého veselí a zahajoval předvelikonoční postní období.
Děti ve waldorfských třídách se v různých ročních slavnostech vrací ke kořenům a tradici české kultury. Prožívají atmosféru i moudrost starých zvyků. Příprava na masopust se proto stane součástí mnoha vyučovacích hodin – výroba masek a jednoduchých hudebních nástrojů, nácvik masopustních písní, příprava vystoupení, poznávání a porozumění zvykům.

Přijďte a bavte se s nimi.

Další info:
Jitka Reitterová
email: reitterova.jitka@centrum.cz
telefon: 602 505 168

W-Alternativa, občanské sdružení pro podporu waldorfské pedagogiky

Napsal/a: anonymní

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy na dárky pro děti podle věku – zabaví se a rozvinou dovednosti

Lámete si hlavu s tím, co potěší nastávající, novopečené či už ostřílené rodiče, respektive jejich děti? Přečtěte si naše

Čtu dál →

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist