Ztracený svět v PODZEMÍ láme prodejní rekordy a mluví se o novém Potterovi

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Nakladatelství Fragment vydalo 12. března 2008 prvotinu dvou britských autorů, Rodericka Gordona a Briana Williamse, Ztracený svět v PODZEMÍ. Práva na vydání v České i Slovenské republice získalo v napínavém a strastiplném boji s ostatními nakladateli…


Boj byl urputný, ale již po týdnu prodeje na knihkupeckém trhu jsme se přesvědčili, že vytrvalost stála za to. Po týdnu se kniha vyhoupla na přední místa žebříčku bestsellerů SČKN, kde hlasovalo 82 knihkupců.

Roderick Gordon a Brian Williams jsou jména, která zná již celý svět. Ale v létě 2007 tomu tak ještě nebylo. Na sklonku roku 2003 se Gordonovi při kopání na zahradě jeho starého venkovského domu zrodila v hlavě myšlenka na knihu o mladém nadšenci do archeologie, který objeví život v podzemí. Jeho soused ho totiž upozornil na fakt, že pod domem by se mohl nacházet tunel, který spojuje jeho dům s městským kostelem. Nápad na knihu byl na světě a s podporou manželky a nápady kamaráda Williamse byl příběh o čtrnáctiletém Willovi z Londýna na světě.

Knihu si autoři nejdříve vydali sami na vlastní náklady pod názvem Highfield Mole. Poskytli ji místnímu knihkupectví, které knihu za měsíc vyprodalo. Pak ji objevil Barry Cunningham, nakladatel a objevitel Harryho Pottera.
„Po přečtení několika stránek Ztraceného světa v PODZEMÍ jsem měl úplně to samé chvění, jako po přečtení pár stránek Harryho Pottera,“ říká Cunningham a jeho slovům důvěřuje více než 37 nakladatelů po celém světě, kteří koupili práva na vydání Ztraceného světa v PODZEMÍ (v originále TUNNELS). V červenci 2007 knihu vydal a po několika měsících se prodalo přes 130 tisíc výtisků!
V lednu 2008 se kniha dostává na americký trh a po měsíci na trhu se objevuje na žebříčku bestsellerů v prestižním deníku New York Times.

Britští fanoušci podzemního světa se dočkají dalšího pokračování (zatím) plánované trilogie již v červnu 2008 pod názvem Deeper a nakladatelství Fragment půjde v jejich stopách v září 2008.

Autoři zvolili velmi lehký jazyk, stravitelný dětmi i dospělými. Jejich vyprávění je realistické a čtenáři se tak sblíží s Willem a jeho rodinou na prvních stránkách knihy.

Zahraniční tisk přirovnává Ztracený svět v PODZEMÍ k Harrymu Potterovi, ke kterému se autoři nehlásí, ale svým přáním vrátit děti ke čtení a navázat tak na úspěch J. K Rowlingové se netají.

„Nakladatel, který objevil Rowlingovou, věří, že našel nového Harryho Pottera. Tentokrát je to archeolog.“
Agentura Reuters

„Perfektně postavené dobrodružství o chlapci, který objeví svět v podzemí s nadvládou zla.“
The TIMES

„Překrásně vymyšlené podzemní vyprávění vás zcela vtáhne do jiného světa.“
Publishing News

„Přežije tato kniha svoji propagaci? ANO!“
Daily Express

O této knize jsme vás již informovali v článku Nový světový bestseller, pohádky s angličtinou i encyklopedie. Tentokrát máte navíc možnost o ni s námi soutěžit, opět v soutěži Víte…?.

Soutěž bude probíhat od 4. do 17. dubna 2008.

Každá kniha obsahuje bonus – visačku na kliku se zábavným textem: NERUŠIT, JSEM V PODZEMÍ!

Z angličtiny přeložil Zdík Dušek
344 str., 152×228 mm, 1. vydání, pevná vazba, 399 Kč, pro čtenáře od 11 let

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • S tím souhlasím, Virenko, čte se úžasně a já jen obdivuji ty „lehké nuance“ – detaily, které příběh dotváří a jsou tak promyšlené!
  Právě ve srovnání s tím mi Podzemí přišlo takové plytké… Jinak škoda – kdybyste byli blíž, ráda bych vám knížku půjčila. S tou knihovnou to bude nejlepší řešení, takhle jsem to udělala před lety, když Harry začínal – aspoň víš, jestli se ti vyplatí za to ty peníze dát.
  Pamino, Domča mi říkal totéž – že druhý díl je teda „hustý“, samá střílečka ( :ooo) – ale byl z toho unešený 🙂

 • Virenka

  Holky, fakt díky :-))) Vybrala jsem si: ať si to jednou půjčí v knihovně a uvidí se 🙂 Sama si to někde seženu, možná, když bude čas na čtení. Nějak těžce nestíhám :-(. A věřím, že kluci to možná uvidí jinak a bude je to bavit, ale to si potom cestu najdou sami 🙂 Harryho mám kvůli tomu v angličtině, česky nemáme ani jeden díl, a doufám, že Tomíka nastimuluju k četbě v originále právě kolem těch 11-12let, angličtina to není těžká, první knížky se určitě dají zvládnout – a pak už je to táhne dopředu. Navíc, když už možná bude znát děj z českých překladů…
  Harry má totiž kromě jiného i velmi kvalitní překlad a hodně je to znát.

 • No je fakt, že u druhého dílu už to má „hustý“ spád!:-) Stejně dávám přednost Pottrovi a jsem ráda, že mám všechny jeho díly doma. Podzemí mi půjčila ségra a nevím, jestli bych si ho koupila. Taky mi u druhého dílu Podzemí docvaklo, že to je fakt tutově pro kluky, protože jsou to samé boje a „stíhačky“. A těším se na třetí díl s lehkou obavou, kolik tam zas bude mrtvol!;-)
  Virenko, pak si vyber!

 • Pamino, teď jsem si přečetla zpětně tvůj komentář – s Pottříkem ses trefila ;)))

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist