Ztracený svět v PODZEMÍ láme prodejní rekordy a mluví se o novém Potterovi

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Nakladatelství Fragment vydalo 12. března 2008 prvotinu dvou britských autorů, Rodericka Gordona a Briana Williamse, Ztracený svět v PODZEMÍ. Práva na vydání v České i Slovenské republice získalo v napínavém a strastiplném boji s ostatními nakladateli…


Boj byl urputný, ale již po týdnu prodeje na knihkupeckém trhu jsme se přesvědčili, že vytrvalost stála za to. Po týdnu se kniha vyhoupla na přední místa žebříčku bestsellerů SČKN, kde hlasovalo 82 knihkupců.

Roderick Gordon a Brian Williams jsou jména, která zná již celý svět. Ale v létě 2007 tomu tak ještě nebylo. Na sklonku roku 2003 se Gordonovi při kopání na zahradě jeho starého venkovského domu zrodila v hlavě myšlenka na knihu o mladém nadšenci do archeologie, který objeví život v podzemí. Jeho soused ho totiž upozornil na fakt, že pod domem by se mohl nacházet tunel, který spojuje jeho dům s městským kostelem. Nápad na knihu byl na světě a s podporou manželky a nápady kamaráda Williamse byl příběh o čtrnáctiletém Willovi z Londýna na světě.

Knihu si autoři nejdříve vydali sami na vlastní náklady pod názvem Highfield Mole. Poskytli ji místnímu knihkupectví, které knihu za měsíc vyprodalo. Pak ji objevil Barry Cunningham, nakladatel a objevitel Harryho Pottera.
„Po přečtení několika stránek Ztraceného světa v PODZEMÍ jsem měl úplně to samé chvění, jako po přečtení pár stránek Harryho Pottera,“ říká Cunningham a jeho slovům důvěřuje více než 37 nakladatelů po celém světě, kteří koupili práva na vydání Ztraceného světa v PODZEMÍ (v originále TUNNELS). V červenci 2007 knihu vydal a po několika měsících se prodalo přes 130 tisíc výtisků!
V lednu 2008 se kniha dostává na americký trh a po měsíci na trhu se objevuje na žebříčku bestsellerů v prestižním deníku New York Times.

Britští fanoušci podzemního světa se dočkají dalšího pokračování (zatím) plánované trilogie již v červnu 2008 pod názvem Deeper a nakladatelství Fragment půjde v jejich stopách v září 2008.

Autoři zvolili velmi lehký jazyk, stravitelný dětmi i dospělými. Jejich vyprávění je realistické a čtenáři se tak sblíží s Willem a jeho rodinou na prvních stránkách knihy.

Zahraniční tisk přirovnává Ztracený svět v PODZEMÍ k Harrymu Potterovi, ke kterému se autoři nehlásí, ale svým přáním vrátit děti ke čtení a navázat tak na úspěch J. K Rowlingové se netají.

„Nakladatel, který objevil Rowlingovou, věří, že našel nového Harryho Pottera. Tentokrát je to archeolog.“
Agentura Reuters

„Perfektně postavené dobrodružství o chlapci, který objeví svět v podzemí s nadvládou zla.“
The TIMES

„Překrásně vymyšlené podzemní vyprávění vás zcela vtáhne do jiného světa.“
Publishing News

„Přežije tato kniha svoji propagaci? ANO!“
Daily Express

O této knize jsme vás již informovali v článku Nový světový bestseller, pohádky s angličtinou i encyklopedie. Tentokrát máte navíc možnost o ni s námi soutěžit, opět v soutěži Víte…?.

Soutěž bude probíhat od 4. do 17. dubna 2008.

Každá kniha obsahuje bonus – visačku na kliku se zábavným textem: NERUŠIT, JSEM V PODZEMÍ!

Z angličtiny přeložil Zdík Dušek
344 str., 152×228 mm, 1. vydání, pevná vazba, 399 Kč, pro čtenáře od 11 let

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Pořízení tažného zařízení je snadné a cenově výhodné

Disponovat vozem bez tažného zařízení není žádný hendikep, jak by se mohlo zdát. Pokud potřebujete využívat přívěsný vozík, karavan, nosič

Čtu dál →

Cyklistické dárky pro malé i větší cyklisty

Máte doma nadšeného cyklistu a nevíte, co mu pod stromečkem udělá největší radost? Podobným problémem se rok, co rok

Čtu dál →

Návod na výrobu vánočního zvonečku

Vánoce se pomalu ale jistě blíží a proto je vhodné ve volných chvílích začít s přípravou vánočních ozdob. Největší radost

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (24 vyjádření)

 • Ahoj 🙂
  Tak hlásím, že jsem zhruba v polovině knihy… Mno, musím říct, že zpočátku jsem se začítala trochu ztěžka, navíc jsem ji četla po Harrym a to byla laťka trochu vysoko…:)
  Ale teď už se mi to čte velice dobře, je to napínavé a začínám se dostávat do fáze, kdy se ztěžka odtrhávám.
  Jazyk určitě není tak vytříbený jako u Rowlingové, k Harrymu Potterovi bych to moc nepřirovnávala… ale třeba ještě změním názor. Nicméně pro dospívající děti je to určitě poutavé a napínavé čtení.
  Toť můj názor 🙂

 • Virenko 🙂 Snad se dočkáš brzy, neboť Harryho jsem „dojela“ včera v 11. večer :))) Nedalo se od toho jít pryč, tenhle díl se dost vymykal těm předchozím 🙂
  Takže mám „hotovo“ a co nejdřív se dám do Ztraceného světa… pak určitě písnu. Ale Dominik zhltnul první i druhý díl, prý se mu do toho začítalo lépe než do Harryho… a na to, že zas tak šílený čtenář není (což mě mrzí a fakt nevím, po kom to (ne)má 🙁 ), tak s tímhle byl vždy hotov za dva tři týdny, byť jsou to docela bichle.
  Dám určitě vědět 🙂

 • Virenka

  Ájíku :-))) Neumřeš, to tě můžu ujistit 🙂 Já ho zhltala skoro v horečce asi před rokem a půl, když vyšel v originále, a opravdu jsem málem umřela, když jsem shltla asi 2/3knihy a na upozornění manžela jsem si přečetla senzacechtivý novinový článek v jinak celkem solidních Lidovkách, kde byl citovaný samý konec knihy :-((. No, ale navzdory všemu žiju :-)))

  Přeju moc užívané a napínavé dočtení. Nějak pořád nevím, jestli mám pro kluky začít ten Ztracený svět předkupovat, nebo ne. Budu čekat na tvůj názor jako další klučičí mámy 🙂

 • Jo jo, určitě napíšu. Momentálně mám ale pocit, že umřu, až Pottera dočtu :)) To je tak napííííínavéééé ….

 • Ájíku, tak sem pak, prosím, napiš, jak Podzemí působilo na tebe,já jsem poslední díl Pottříka taky hltala po večerech-nocích po vánocích:-).

 • Pami, ani nemluv, zrovna dočítám poslední díl Harryho a nemůžu se od toho odpoutat :)))
  Jinak na Ztracený svět se chystám po Harrym, tak uvidíme 🙂

 • Tak já jsem opět mimo proud, protože ač dějově báječná, přijde mi tato „seriálová“ kniha mnohem méně dobrá(takto to píšu schválně!) než zmiňovaný Pottřík. Prokreslení postav i světa „pozemského“ mi přijde dost chabé a „neuvěřitelné“, prostě postavy i kulisy z kašírovací hmoty.
  O děj nejde, ten je splývavý, ale do té „nááádhery“ to pro mne má daleko.

 • Anonymní

  náááááááááááááááááááááádhera

 • Anonymní

  Tato kniha je suprová, nej co jsem kdy četla…. DOPORUČUJI

 • vicikovka

  Nevím, zatím, neb jí byly nadělené knihy 2, tak záleží na tom od které začne.

 • Vicikovko, jak se kniha líbila neteřince? 🙂 Dominik už netrpělivě čeká na druhý díl 🙂

 • vicikovka

  …už mám objednáno :-))).

 • Vici, tak Dominik to zhltnul, teď čte taťka :/ takže já asi dojdu na řadu až v létě 🙂 Ale myslím, že to můžeš neteřince nadělit, synovi se to vážně moc moc líbilo.

 • Petra Vymětalová

  Will Burrows se z PODZEMÍ prokopal na 1. místo žebříčku bestsellerů SČKN a poráží H. Pottera již třetím týdnem!

  Světový bestseller Ztracený svět v PODZEMÍ od dvojice autorů Rodericka Gordona a Briana Williamse vydalo Nakladatelství Fragment teprve 12. března 2008 a po pouhém měsíci na knižním trhu se z něj stává bestseller i v Česku!

  O tom, že Nakladatelství Fragment knize věří, svědčí i nadstandardní první náklad 10.000 ks výtisků, které byly téměř okamžitě rozebrány, proto Fragment okamžitě reaguje prvním dotiskem po pouhém měsíci, a to v nákladu 5.000 ks. Nyní se snad dostane i na ty, ke kterým kniha ještě nedoputovala.

  … jen dodám, že ten dotisk vychází právě tento týden.

 • vicikovka

  Ájíku, Terka má narozky koncem května, tak mám jestě chvilku čas. Díky moc.

 • Petra Vymětalová

  Soutěžní otázka: Kdy se můžeme těšit na české vydání pokračování této úspěšné knihy?
  Správná odpověď: v září 2008

  Počet soutěžících: 408

  Výherce: andousek

  GRATULUJEME!

 • Vicikovko, ještě jsem se k té knížce nedostala (chlapi ji okupují 🙂 ), ale Dominik čte jak divý, prý je to skvělá knížka… tak si myslím, že bys ji klidně neteři mohla koupit. Hezký den 🙂 (no já samozřejmě pak taky písnu)

 • Děkuji Vici, určitě dám vědět! Ale tak hned to asi nebude… než to ti chlapi přečtou 🙂 Kdy má neteř narozky? Když tak ti aspoň písnu, jak se líbila mému 12.- ti letému synovi 🙂

 • vicikovka

  Ájíku, nezapomeň na mě a až to přečteš, dej vědět jaké to je. Přemýšlím, že bych to koupila neteři k narozkám (10.let), tak abych nešlápla vedle :-))). Hezké počteníčko.

 • Tak tuhle knížku donesl v pátek můj muž – začali ji číst s nejstarším synem a zatím se čte dobře… i když zpočátku prý měli trochu problém se začíst. Teď jsou asi u páté kapitoly a začíná to být dobré 🙂 Přečtu sama, až budu na řadě 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist