Výprava pro vánoční stromeček

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Ke slavení Vánoc patří stromeček. Čtyřčlenná rodina geologa Michaela Webstera společně s čtyřnohým přítelem Yetim se pro něj vydá do uzavřené oblasti. Nová rodinná tradice se však během okamžiku stane bojem o život. Zdali jej Websterovi vyhrají, vám prozradí film z produkce Intersonicu, Ledová smrt…

Americký film, který se dostal poprvé na filmová plátna v loňském roce, slibuje katastrofický scénář s dávkou sci-fi i dramatu. Hlavní roli stvárnil kanadský herec Brendan Fehr, jeho ženu pak Holly Dignard. Dětské role obsadili Jodelle Ferland a Ryan Grantham. V dalších vedlejších rolích se představí  Nicholas Carella, Victor Garber, Rob LaBelle, Marsha Regis a další.

Zasněžené vrcholky Aljašky jsou pěknou dominantou vánočně naladěného městečka. Během posledních hodin se zde objevilo několik záchvěvů půdy. Technici z vojenské základny na vrcholu hory nevěřícně sledují rychlé změny teploty v podloží, když je při práci vystraší vzniklá prasklina. Přeskočit z jedné strany na druhou však nepřinese záchranu.

Michael Webster slibuje rodině, že stromeček společně vyberou na hoře, kde budou jen oni. Jak se později ukáže, na hoře nejsou jediní. Chystá se tam i tým univerzitního profesora, který tvrdí, že za otřesy je únik plynu.

Ledové gejzíry, laviny, praskliny půdy i výbuchy jsou stále častější. Z vojenské základny vyráží záchranný tým. I jeho členové musí čelit otřesům a dalším jevům. V neposlední řadě je zapojena do záchrany lidských životů helikoptéra.

Přes nasazení vojáků je katastrofa nevyhnutelná. Rozpoutává se boj o lidi nejen na hoře, ale i v zalidněném údolí Aljašky. Kdo jej vyhraje? Na to vám odpoví film amerického režiséra a scénáristy Paula Zillera, který má na svém kontě úspěšné filmy jako je Polární bouře nebo Smrt v patách.

Těžko říci, čeho tvůrci filmu chtěli dosáhnout. Pokud měli diváka zaujmout efekty, pak se to zcela jistě nepodařilo. Vypadají velice nereálně a provedení je jak z minulého století. Na filmu mi byla příjemná atmosféra mezi hlaními hrdiny. I přes všechny vady a nedostatky bych jej hodnotila jako rodinný. Nicméně vydavatel je jiného názoru a film je označen jako přístupný pro dospělé. Z jakého důvodu tomu tak je nedokážu ani po opakovaném shlédnutí fimu posoudit.

Celkově snímek hodnotím jako lehce podprůměrný. I přesto bych jej doporučila všem, které neuspokojil televizní pogram a chtějí vidět něco „jiného“.


Ledová smrt

Produkce: Intersonic

Hrají: Brendan Fehr, Jodelle Ferland, Holly Dignard, Nicholas Carella, Victor Garber
Režie: Paul Ziller
USA, 87 min, zvuk: originální anglický, dabing český a maďarský, formát: 16:9
Přístupnost: od 18 let

DVD Ledová smrt můžete zakoupit například zde


Společnost Intersonic je distributorem DVD pro děti i dospělé. V nabídce najdete také cestopisné filmy, drama, romantické filmy a pro děti animované filmy i mnoho dalšího.

Nabídku naleznete na www.klikfilm.cz.

Napsal/a: Bohumila Hanáková

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist