Vydejte se Jistou cestou k bohatství!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Chcete vědět, jak funguje princip tvoření vlastního života a dosahování svých cílů? Přečetla jsem spoustu knížek s podobnou tematikou, ale v žádné jsem nenarazila na tak jednoduché a jasné pravidlo. Pokud nemáte moc času na čtení, nebo vás to ani příliš nebaví, tahle knížka je malinká a krátká. A navíc není třeba číst nic dalšího. Zde se to, co hledáte, dozvíte rychle a jasně.

Mnohokrát jsem si přečetla, jak používat modlitbu, jak žádat vesmír, aby poslal to, co si přejete a podobné věci. Popravdě řečeno, sice jsem to věděla, ale jaksi to nešlo spustit. Něco mně bránilo, brzdilo. Musela bych se do toho obtížně nutit, nešlo to zevnitř. Chybělo mi něco k tomu, abych to chápala, aby to prošlo mým mozkem a šlo to až k srdci.

Jsem typ, který nedokáže jen tak slepě věřit. Musím to chápat a vědět proč. Potřebuji znát takzvané pozadí, to, jak to pracuje, na jakém principu. Teprve potom jsem svolná i něčemu věřit a posléze se víra může změnit na vědění. Nejlépe samozřejmě na základě vlastní zkušenosti. Zkrátka mě tato malá knížečka nadchla. Mnohým stačí jen věřit, ale ti, kteří chtějí i trochu vědět, zde mohou ten základní princip tvoření v životě najít. Samozřejmě je třeba nejdříve věřit, ale když víte víc, jde i víra lépe.

Další krok je pak skutečná realizace tohoto vědění. Bez toho to nejde. Teprve pak se v životě mohou projevit změny a vy můžete jít životem tak, jak si přejete. Jo, není to zrovna jednoduché, kolikrát vlastně ani nevíme, co chceme a kam chceme jít. Takže takovéto přizpůsobování se okolnostem a druhým lidem nám vlastně vyhovuje. Ale třeba už víte, co chcete, třeba byste rádi vyšli na cestu k jiné, lepší realitě, k vaší lepší budoucnosti.

náhledTakže si knížku přečtěte a zkuste pak jednat podle uvedených rad. Také to zkouším. Bohužel se ale vždy znovu a znovu přistihnu, že to nežiji, že vědomě netvořím, že se zase jen přizpůsobuji. Ale je třeba se znovu postavit a jít, třeba stokrát. Ono to jednou půjde.

Podle autora je nutné myslet a jednat „jistým způsobem“ nepřetržitě, stále. O tom, co ten „jistý způsob“ obnáší, si přečtěte! Věřím, že se mi to jednou podaří, stejně jako vám.

Knížku vydalo nakladatelství Čintamáni a objednat si ji můžete v našem spřáteleném eshopu moudréKnihy.cz za 147 Kč.

Do 31. 3. 2009 můžete tuto knihu také VYHRÁT v soutěži na www.moudreknihy.cz.

Titul: Jistou cestou k bohatství

Autor: Wallace D. Wattles
Počet stran 111, vázaná, velikost 11×15 cm, váha 136 g
ISBN 80-238-7804-2
Doporučená cena: 155 Kč
Knihu si můžete objednat ZDE.

Napsal/a: Martina

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Martina

  V této knížce právě autor neříká, že stačí pozitivní myšlení. Jde tu hlavně o to, aby se to uvedlo do praxe, tzn. vkládat své úmysly a cíle do svého jednání. A pak už se to rozběhne. Asi to chce ale i nějaký čas, než to z vás bude „sálat“ do okolí. Myslím ten cíl, představa, nová budoucnost apod.

 • Horempádem – Já na štěstí vůbec nevěřím. Jestli se ti daří v podnikání či v čemkoliv jiném, můžeš si za to sama a já ti k tomu gratuluji! Neměli bychom se bát přiznat si zásluhy za své úspěchy.

 • Horempádem

  Martino, určitě je to dobrý tip na čtení. Nicméně nebylo to jednou, ale dostaly se mi do ruky podobné publikace. Bohužel ale to co se píše je hezké a přímočaré, ale život jde jinak. Jak už zaznělo v některých z příspěvků jedna věc vědět co mám dělat, ale věc druhá je opravdu se tím řídit. Moje cesta k relativnímu úspěchu byla trnitá, taky jsem se ledaskdy nechala strhnout a podřizovala se nesmyslným požadavkům druhých. Dlouho jsem se neodvažovala začít řídit si život sama, alespoň co se týká financí. Hlavním zlomem bylo, když už mě opravdu přestalo bavit být „jen“ zaměstnancem a chtěla roli „já je potřebuji“ obrátit na „oni mě potřebují“. Díky bohu se zadařilo a dnes bych neměnila. Hrála v tom ale roli notná dávka štěstí, takže by spíš platilo „štěstí přeje připraveným“ :-)))) Stručně řečeno potřebujete odhodlání, odvahu a říci si „já chci“ místo „já bych chtěla“ a konečně vytrvat a nevzdat to. Život je zkrátka hra :-))))

 • Padmé

  Martino, děkuji za příspěvek, zajímavé čtení.
  V mnoha věcech souhlasím a v těch, co nesouhlasím, se mám co učit a co dohánět. Chtěla bych umět využít potenciál, který člověk má a neumí s ním zacházet. Ještě jednou díky.

 • JanaOss

  Jsem sice „čarodějnice“ a ledacos z věštění umím a znám i některé jednoduché kouzla na přivolávání vyplnění přání, ale některá jsou taková ta z různých rádobyporadích časopisů, také je tak beru, ale někdy jsou dobrým placebo na problémy
  Podobným knihám včetně těch, které tvrdí, jak stačí pozitivní myšlení atd, vůbec nevěřím. Celý život jsem člověk, který bere život tak, jak přichází a i když mě občas srazí na kolena, zabrečím si v koutku, ale za chvíli jsem zase v pohodě a věřím, že dokážu vše, co je nutné a že bude dobře. Üsměv mi nechybí, ale stejně to nepomáhá.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist