Vtipnou kaši k snídani

Rubrika: Kulturní a literární tipy

vtipnakase150Někteří z vás si jistě vzpomenou na říkankové soutěže, které na těchto stránkách probíhaly přes dva roky pod názvem Veršování s Míšou. Celou soutěž zaštítila spisovatelka a ilustrátorka Zuzana Kopecká. Díky této soutěži jste také měli možnost přečíst si řadu básniček od Jiřího Bartoše, který pod přezdívkou mulder vyhrál nejedno kolo. Některé z nich najdete v knížce, kterou vám chci dnes představit a kterou můžete vyhrát v naší soutěži.

Když  mi v polovině října napsal pan Bartoš, že společně ilustrátorem Martinem Brunzlem vydal knihu svých básniček nazvanou Vtipnou kaši k snídani, hned se mi soutěž vybavila, i když od jejího posledního kola již uplynuly dva roky. Nebyla jsem ani chvíli na pochybách, že říkanky v knížce budou opět vtipné, výstižné a „tak akorát“ pro předškoláky i menší školáky. A nemýlila jsem se.

duhaV knize najdete přes 80 krátkých i delších básniček doplněných barevnými ilustracemi. Jak děti, tak rodiče se nad stránkami této knížky pobaví. Texty  jsou vtipné, některé dokonce výchovné, vždy lehce srozumitelné i předškolákům. Troufla bych si je přirovnat k tolik oblíbeným básničkám Jiřího Žáčka. Věřím, že tímto přirovnáním ani jednoho ze zmiňovaných autorů neurazím.

Zvědavá jsem byla také na ilustrace. Ani ty nezklamaly mé očekávání. Básničky skvěle doplňují a vystihují jejich obsah. Přitom se zdají být kreslené s lehkostí. Zpracováním mi připomínají právě ilustrace paní Zuzany Kopecké.

mravenciJako malou ochutnávku vtipné kaše bych vám nabídla pár odkazů do říkankové sekce našich stránek. Jak jsem už zmínila na začátku, díky veršotepecké soutěži tam najdete řadu básniček Jiřího Bartoše, např.:
Abeceda, Nazlobení sněhuláci, Listí, Prvňáčci

Určitě bych doporučila paním učitelkám zalistovat v knize Vtipnou kaši k snídani při přípravě školních besídek a dalších akcí pro rodiče. Všem čtenářům navíc doporučuji servírovat tyto básničky dětem nejen k snídani, ale i k obědu a večeři a na porcích nešetřit.

vtipnakase
Pokud vás knížka zaujala tak jako mě, můžete si ji rovnou objednat na adrese bartos-ji@seznam.cz případně telefonicky na čísle 605 314 638.
Cena za 1 výtisk je 140 Kč, bez ohledu na počet objednaných výtisků je ke každému balíčku účtováno poštovné a balné 30 Kč.

Můžete také zkusit štěstí a zapojit se do naší soutěže, která poběží od 1. do 9. prosince.

Toto taky stojí za přečtení!

Tip na výlet: Jestřebí hory a frankfurtská polévka

Jedno letní pondělí jsme chtěli využít krásného počasí a vyrazit někam do přírody. Našli jsme dvě dosud nezdolané rozhledny

Čtu dál →

Recenze: Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola

Ráda by vám představila knižní novinku autorky Petry Martiškové s názvem Nepovedené kouzlo – Emilka a ztracená škola, která

Čtu dál →

Recenze: Jak to bylo s panem vlkem?

„To je o Karkulce? To přece znám. Všechny pohádky mám přečtený už dávno, vždyť je mi DESET, mami!“ sdělil mi

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Petra

    Soutěž o Vtipnou kaši k snídani jsem právě vyhodnotila, knížky pošlu ještě pod stromeček.
    Jména výherců najdete ve vyhodnocených soutěžích.

  • Petra

    Tak mě napadlo vzít dnes s sebou Vtipnou kaši k snídani do školky pro inspiraci p. učitelkám. Rovnou jsem si vybrala i jednu zimní básničku, která by se třeba mohla hodit na besídku. Zaujala i naši paní učitelku stejně jako řada dalších. Vážně mrkněte na básničky z článku 😉

Pšt, tady si komentáře radši nechte pro sebe ;-)

Sdílet
Sdílet
TOPlist