VD adventní kalendář

Rubrika: Co, kde a jak na VD

adventJiž necelý měsíc zbývá do Štědrého dne. Ještě 25 dní a konečně budeme sedět u štědrovečerního stolu, jíst slavnostní večeři a těšit se, až zacinká zvoneček. Děti se pak nadšeně vrhnou na dárečky, budou z nich strhávat obaly a radovat se z krásných nových hraček.

25 dní! Není to mnoho, ale pro děti, které se tolik těší, je to nepředstavitelně dlouhá doba. Nejedno dítko bývá netrpělivé, nedočkavě vyzvídá, kolik dní ještě zbývá, kontroluje okýnka v adventním kalendáři, … Jak jen se ten čas pomalu vleče, když se člověk na něco tolik těší!

A co když je dítko nemocné? Nemůže do školky, do školy, nemůže s rodiči zajít na pohádku do divadla, projít se vánočně vyzdobeným městem, podívat se na obří betlém, užít si nějaké předvánoční tvoření v dílničkách, koulovat se s kamarády, … To pak to čekání trvá doslova věčnost.

Čím déle dítě musí čekat, tím spíše bude neklidné, podrážděné, někdy i protivné. Obzvlášť, je-li nemocné a ke všemu tomu dlouhému čekání ho trápí i nemoc.

Stačí přidat předvánoční shon u rodičů a vánoční atmosféra se může ztratit.

Jak to ale udělat, aby se děti nenudily a čekání na Ježíška jim rychleji uteklo? Kde brát inspiraci k příjemnému trávení oněch posledních 24 dnů?

Právě proto jsme pro vás, naše milé čtenářky a čtenáře, připravily VD adventní kalendář!

Každý den až do Štědrého dne zde, na stránkách www.vasedeti.cz, vyjde jeden článek. Co článek, to taková malá sladkost, jako je tomu u skutečného adventního kalendáře.

Čeká na vás pestrá paleta témat jednotlivých článků. Samozřejmostí bude vánočně laděné tvoření pro malé i velké. To abychom si naše domovy nádherně vyzdobili ručně vyráběnými drobnostmi. Nebo abychom vyrobili našim přátelům netradiční dáreček, milou pozornost pro potěšení oka.

Ale jen články o tvoření to nebudou! Na děti čekají i hry a úkoly, které jim budete moci vytisknout a nechat je, aby si lámaly své hlavičky.

Také tu najdete pár nápadů, jak si jinak než tvořením zkrátit dlouhé zimní večery.

A protože nechceme zapomenout na rodiče, i jim budou patřit některé články našeho kalendáře.

Doufáme, že se vám nápad líbí a že budete „vylupovat“ adventní články stejně jako děti vylupují čokoládky ze svých kalendářů.

Budeme moc rády, když se k nám připojíte a pochlubíte se výrobky, které podle našich návodů vytvoříte. Nebo když se s námi podělíte o další zážitky, které, jak doufáme, díky našim článkům zažijete.

Přejeme vám nádherný advent!


Jednotlivé články adventního kalendáře najdete zde:
20. 12. Mám!

Napsal/a: redakce (Markéta)

Toto taky stojí za přečtení!

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Tipy, jak zabavit děti na zahradě v zimě i v létě

Zahrada je pro děti osobitým útočištěm, kde mohou stále něco nového objevovat. Stačí pár vychytávek, nezbytných komponentů i vhodný

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (8 vyjádření)

 • Lussy

  To je spousta bezva odkazů, úplně bych zapomněla na svícen z jablíčka, taková klasika 🙂
  Musím říct, že díky VD jsem tvořivá jako ještě nikdy v životě!

 • budu sledovat, třeba trefím na nějaký nápad na dárky

 • johana

  Adventní kalendář se mě líbí, budeme prohlížet a něco vyrobíme. Děkuji 🙂

 • zikminka

  uf.. tolik odkazůůůů…. snad neusnu hned u prvních 😀 těším se!

 • Králíček4

  Tedy to je odkazů,určitě si musím najít čas a mrknu

 • Petro, super nápad 🙂

 • Petra Vymětalová

  jj, přesně tak, dodnes nechápu, jak to zvládla dát všechno dokupy… Schválně jsem tento článek vybrala na první den adventní úkolovky, protože tady je té inspirace vážně spousta. Na další dny jsem pak vybírala články mimo tento kalendář, ať to máte co nejpestřejší – k těmto se můžete podle tohoto článku kdykoli snadno vrátit.

  Jinak teda ještě připomínám, že všechno vánoční najdete také ve Vánočním speciálu, který jsme vytvořili už vloni.

 • bamiska

  teda to je nápadů a odkazů na článečky, jdu to projít, hned mi bude víc chutnat kafíčko co mám na stole…nepletu to ale tenkrát myslím ty článečky dělala Markétka vid?

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist