Recenze: Tilda a dům hraček

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Ráda dávám dětem osobní dárky, a z těch které jsem také sama vyrobila, mám pak velkou radost. A nejen já. I proto, že jsem si dokázala najít čas, ale také, že se výrobek povedl a hlavně, že se líbil. Pokud byste také chtěli něco vyrobit a mít tak pěkný dárek pod stromeček, čtěte rozhodně dále. Představuji vám knihu Tilda a dům hraček, kterou vydalo nakladatelství Metafora. Autorkou knihy je Tane Finnangerová.

Publikace je tentokrát určená pro všechny, kteří rádi šijí. Najdete zde spoustu krásných a docela jednoduchých postupů na výrobu panenek, zvířátek, přikrývek, polštářů a dalších ozdob nebo dekorací.  Přestože zde není obrázkový postup, návod je pěkně popsaný. Zkušená švadlenka nebude mít žádný problém. Začátečník se také nemusí bát. Střihy jsou jednoduché, v originální velikosti a díky popisu vše krásně zvládnete. Tak pojďte na to. 🙂

Papoušek

Budete potřebovat látku. Je jedno jestli bude jednobarevná nebo vzorovaná, zde rozhoduje co se vám líbí. Já jsem nakoupila v rozmezí 40-50 cm čtyři barvy. Ale stačí méně. Já počítím s tím, že u papouška to neskončilo. 🙂 Duté vlákno na vyplnění, nitě, jehlu, šicí stroj, nůžky.

Postup:

1. Z knihy si překreslíme střih na papouška a vystřihneme.

papousek-3 papousek-1 papousek-2

2. Látku si obrátíme rubem k sobě, přiložíme vystřižené střihové díly a vystřihneme vždy s přídavkem na švy 1 cm.

papousek-4

3. Sešpendlíme si k sobě potřebné díly. Zobák k papouškovy, křídla, ocas + s vatelínem, nohy. U všech dílů si určíme místa, kterými budeme přetáčet látku do líce.

papousek-8 papousek-5 papousek-6 papousek-7

4. Díly sešijeme k sobě, pozor na místa přetáčení, ty nesmíme přišít. Po přešití zobáku otočíme a šev prošijeme „ozdobně“, sešpendlíme druhý díl papouška a sešijeme.

papousek-16 papousek-10 papousek-11 papousek-12 papousek-13 papousek-15

 

5. Přestože to nebylo uvedeno, tak jsem si křídla a ocasní pera prošila kolem dokola, pro lepší pevnost.

papousek-17

6. Po sešití všech dílů je dobré si všechno pěkně přežehlit, švy jsou pak úhlednější. Látka není pomačkaná.

7. Na hlavu papouška připevníme oči. Na Kreativ Ostrava se mi povedlo koupit přímo oči na plyšové zvířátka. Ty jsem pak také použila u papouška. Do látky uděláme malou dírku, provlečeme oko a zezadu zajistíme. Totéž uděláme také na druhé straně. Pokud nemáte nevadí, oči dokreslíte černou barvou na textil.

papousek-18

8. Papouška a nohy je potřeba naplnit dutým vláknem. Nejhůře se plní nohy. Krásně vše vycpěte a otvory sešpendlete. Nití pak pevně přišíjte.

papousek-22 papousek-19 papousek-20 papousek-21

9. Teď už jenom papouška zkompletovat. Postupně přišijeme ocasní velké pero a dvě malé dostran, křídla a nohy. Šijeme vdojitou nití nebo perlovkou, lépe to bude držet.

papousek-25 papousek-23 papousek-24

10. A papoušek je hotový.

papousek-28 papousek-26 papousek-27

Knížka je úžasná a já doufám, že do Vánoc stihnu ještě udělat další tři zvířátka. Opici, papouška, velrybu, možná i jednoho hada. 🙂 Doufám, že i děti budou mít ze zvířátek takovou radost jako já, přestože můj papoušek není dokonalý. 🙂 Publikaci Tilda a dům hraček doporučuji všem nadšencům do výroby měkoučkých hraček. Kniha je krásná, s jednoduchými návody a nádherným výsledkem.

knihaTilda a dům hraček

Autorka: Tane Finnangerová

Přeložila: Ivana Mádrová

Edice: Pro šikovné ruce

Počet stran 144.

Vydalo nakladatelství Metafora v roce 2016.

Knihu si můžete objednat na www.metafora.cz.

 

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Jaké vybrat odrážedlo pod stromeček?

Chcete mít ze svého potomka vášnivého cyklistu? V určitém věku už nestačí jít příkladem. Vlastní dvoukolé odrážedlo, které je jedním

Čtu dál →

V jakých lázních vám zajistí hlídání pro děti?

Touží vaše srdce po lázních, ale říkáte si, že děti jsou pořád ještě malé, tak vám nezbývá než o

Čtu dál →

Dětský svět v zahradě? Vsaďte na bunkr, hmyzí hotel nebo malé hřiště

Hledáte recept, jak děti vylákat na zahradu, aby se vydováděly na čerstvém vzduchu a měly jste je přitom na

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist