Recenze: Příručka pro šikovné holky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Protože se blíží Vánoce, mám tady pro vás jeden tip na knížku pro holky. Je zajímavá, veselá, barevná, plná obrázků a skvělých nápadů. Podobnou knížku, ovšem určenou pro kluky, jsem vám už před nějakou dobou nabídla. Pro připomenutí se můžete podívat zde. Jste zvědaví, zda i tahle knížka bude stejně dobrá? Tak na tohle vám hned odpovím.

Publikaci Příručka pro šikovné holky vydalo nakladatelství Mladá Fronta. Autoři jsou Michele Lecreux, Célia Gallais a Clémence Roux de Luze. Do češtiny ji přeložila Hana Rusá a ilustrace jsou od Jocelyn Millet. Kniha má 132 stran a je v kroužkové vazbě. Díky tomu se  dětem s knížkou dobře pracuje. Pokud slečny něco zaujme a chtějí se na nějaké stránce zdržet déle,  stránky se  samy nepřevracejí. Listy jsou z křídového papíru a na konci najdete dva archy samolepek.

Přebal knížky doslova láká k nahlédnutí. Ale pozor, klukům vstup zakázán! 🙂 Tak to je alespoň uvedeno na knížce. Na začátku knihy najdete obsah, ve kterém si přečtete co všechno na vás v knize čeká. Věřte, že je toho opravdu hodně. Celkem zde najdete 40 nápadů na nejrůznější aktvivity a vyrábění. Líbí se mi, že zde najdete opravdu všechno. Od vaření, kdy si můžete připravit pouštní růži, mrkvové hranolky s medem, nebo jogurt tisíce a jedné noci, po výrobu houpačky, lapače zlých snů, nebo bio kalendáře. Zjistíte, že knížku využijete po celý rok. Pro každé roční období si zde něco najdete. Na jaké bobule si dát v pozor létě, jak předpovědět počasí, svíčky po celý rok, ale v zimě si vyrobte svíčku vánoční, papírové šperky. A protože i správná holka musí umět uzly, protože jak jinak by mohla přivázat houpačku, procvičí si vázání a rozvazování tří základních uzlů – dračí smyčka, ambulanční uzel a kotevní smyčka.

listopad 2015 014listopad 2015 015listopad 2015 016listopad 2015 017

Jak být krásná, co pro sebe můžete udělat v zimě a letním horku. K tomu je potřeba pár fíglů, domácí pleťová maska, peeling nebo přírodní parfém. Pokožku je potřeba hýčkat, tak proč si kosmetiku nevyrobit doma?  Fotografovat jako profík může každý. Stačí si přečíst pár rad, a pak už jenom ruce na spoušť a fotíme. 🙂

listopad 2015 018listopad 2015 019listopad 2015 021listopad 2015 020

Je úžasné kolik nápadů, aktivit, her, skládaček, receptů, tipů a rad se může vejít do jedné malé knížky. Celá knížka je veselá , barevná a najdete v ní ilustrace Jocely Milletové. Publikace opravdu nezklamala a je stejně tak dobrá jako její předchozí díl – Příručka pro kluky dobrodruhy.

I tahle publikace byla zabalena do průhledné fólie, takže pokud si ji budete chtít nejprve v knihkupectví prohlédnout, tak to asi nepůjde, ale věřte, že po rozbalení se zklamání konat nebude. Samolepky jsou v duchu celé knihy. Tím myslím, že obrázky jsou stejné, jakoilustrace v knize.

Určitě nejde jinak než souhlasit s tímhle tvrzením:

9788020437273_1 3Priruck_pro_sikovne_holkyAť už se chcete pustit do vaření nebo do šití, práce s vrtačkou nebo štětcem a barvami, pobavit kamarády nebo připravit originální dárky, radu a nápady tu najdete vždycky.

A rozhodně jim nechybí originalita.

Knížku Příručka pro šikovné holky  si můžete objednat zde.

Napsal/a: Nuninka

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • mura

    Pěkný vánoční dárek.

  • danasi

    Zajímavá knížka. Jistě bude pěkným dárkem pod stromečkem.
    Jen jsem koukala na ukázky, houpačku s pneumatiky, už máme na novém hřišti a je to největší hit. Příští rok musím pověsit další, neb je o ní velká rvanice. Pneumatiku jsem již sehnala.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist