Recenze: Natálka a zlobivé štěně

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy, Příběhy pro děti

K recenzi jsme dostali knihu Natálka a zlobivé štěně od Lenky Rožnovské, s ilustracemi Báry Buchalové. Kniha je z edice čtení pro prvňáčky. Knihu testoval – četl Tomášek svým dvěma sourozencům. Když už umí číst, občas zastoupí nás, rodiče, a mladším čte on. No a taky se těší, jak si ji zapíše do čtenářského deníku a ukáže dětem.

Knížka je totiž moc pěkně napsaná, má velká písmena, a tak se dětem moc pěkně čte.

Hlavní hrdinkou knížky je holčička Natálka, která nemá sourozence ani žádného mazlíčka. Její spolužačce Viktorce se narodí bratříček František a Natálka jí závidí. Vymyslí si tedy, že ona má nové štěňátko, které si vybralo samo jméno – a to stejné, jako Natálčin tatínek – tedy Ing. Jan Novák.

Natálko, jestli ty nás netaháš za nos. Jak si mohlo štěně vybrat jméno tvého tatínka? Jednoduše, rozhodila žačka rukama, když jsem se ho zeptala, jak se jmenuje, vytáhlo tatínkovi z kapsy takovou malou kartičku. A tam bylo napsáno Ing. Jan Novák.

Tak moc si štěňátko přála, že kvůli tomu i lže. A do lží se postupně čím dál víc zamotává a jak z toho ven?

natálka2natálka

Všemu pomůže pan učitel, který Natálce úplně nevěří a chce si to ověřit u jejího tatínka, se kterým je dobrý kamarád. Tatínek se dovtípí a jelikož má Natálku rád, štěňátko jí pořídí.

No jo, ale štěňátko taky není žádná výhra, musí se nejdřív vychovat. Ale jak na to? No přeci ho poslat do školy. Pan učitel si s ním určitě poradí. A jak? To už neprozradíme, abyste se měli na co těšit, když si knihu budete sami chtít přečíst.

A jak si Tomášek knížku zapsal do čtenářského deníku?

Holčička Natálka si moc přála štěňátko. Nejdřív si ho vymyslela. Pak jí ho rodiče koupili, ale štěňátko bylo nevychované, tak muselo jít do školy. Učilo se počítat, zpívat, mělo i výtvarnou výchovu.

450Knížka se dětem moc líbila, hodně se u ní nasmáli. Já oceňuji i velká písmena, která se začínajícím čtenářům opravdu dobře čtou. A nemůžeme zapomenout ani na krásné ilustrace. Ty si děti opravdu rádi prohlíží.

 

Knihu Natálka a zlobivé štěně, vydalo nakladatelství Grada a můžete si ji objednat ZDE.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Zařizujete svým dětem společný pokoj? Poradíme vám, jak na to

Pro rodiče je často náročným úkolem zařídit pokoj pro jednu svou ratolest. Zvážit všechny jeho potřeby, které musí s

Čtu dál →
muzikál Mauglí na Mall.tv

Muzikál Mauglí bude k vidění na Mall.tv

Muzikál Mauglí Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové v režii dua Skutr uvádí pražské Divadlo Kalich od září roku 2013. Od

Čtu dál →

Hledáte parťáka pro své koníčky? Zkuste to se svými dětmi

Malé děti znamenají ve většině případů sice menší starosti než ty velké, ale přece jen většina rodičů – a

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist