Podzimní nemoci versus dětská imunita: Jak ji posílit?

Rubrika: Tipy pro zdraví

Podzim bývá pro děti ve školce či škole velkým náporem na jejich imunitu. Aby děti nestrávily většinu školního roku s rýmou, kašlem či virózami doma v posteli, je dobré posilovat obranyschopnost jejich organismu. Například s pomocí probiotických bakterií, které prospívají trávicí soustavě. Ta je totiž klíčem ke správnému fungování imunitního systému. Proč? Protože až 70% imunity se nachází ve střevech.

„Trávicí soustava je místem, kterým do těla pronikají nejrůznější škodlivé látky, včetně bakterií, virů či mikrobů,“ říká pediatr a alergolog Milan Matulka. „Pokud je ale ve střevech dostatek prospěšných bakterií, které se starají o rovnováhu střevní mikroflóry, jsou schopny zabránit osídlení střevní sliznice nežádoucími mikroorganismy a minimalizovat tak riziko infekcí a nemocí,“ zdůrazňuje.

Zdravá střeva základ imunity

Podle odborníků se až 70% imunity nachází ve střevech a schopnost těla odolávat nemocem tak úzce souvisí se stavem trávicího traktu. Úspěšně odolávat infekcím umí totiž jen zdravá a užitečnými mikroorganismy osídlená sliznice lidského střeva. Při prevenci i rekonvalescenci takových onemocnění dětí, která souvisejí s nedostatečnou imunitou, by proto rodiče měli dbát na harmonizaci trávicí soustavy a podporu zdravé střevní mikroflóry. K tomu se ideálně hodí probiotická bakterie Lactobacillus reuteri Protectis původně izolovaná z mateřského mléka. Je přirozenou součástí naší trávicí soustavy a navíc produkuje reuterin, unikátní látku s antimikrobiálním účinkem.


„Mléčné bakterie Lactobacillus reuteri Protectis podávané v kapkách se dostávají do střev živé a při osidlování střevní sliznice eliminují množení škodlivých mikroorganismů a naopak
napomáhají růstu tělu prospěšných bakterií. Podporují správné složení střevní mikroflóry a tím vytvářejí ideální prostředí v celém trávicím traktu a zvyšují tak jeho odolnost vůči infekcím,“ vysvětluje dětský lékař Matulka.

U dětí je nejvhodnější podávat tento probiotický kmen v kapkách BioGaia ProTectis, o nichž se více dozvíte na www.protectis.cz.

Zároveň s podporou imunity může užívání kapek snížit i riziko průjmů či zácpy, tedy trávicích obtíží, které se u dětí často objevují po nástupu do školky nebo školy. Ať již v důsledku psychické nepohody ze životní změny nebo v souvislosti s jiným typem stravy či opět kvůli nedostatečné schopnosti organismu ubránit se vnějším patogenním vlivům. „Mléčná bakterie Lactobacillus reuteri Protectis zkrátka přispívá k harmonizaci zažívacího traktu, podporuje zrání střevních tkání, správné trávení i normální fungování střev a zejména pak zkvalitňuje fungování celého imunitního systému,“ shrnuje pediatr.

Pro posílení imunity dětí pár kapek denně

Patentovaný kmen probiotické bakterie Lactobacillus reuteri Protectis je aktivní složkou termostabilních kapek BioGaia ProTectis 10 ml. biogaiaTato mléčná bakterie harmonizuje prostředí trávicí soustavy, podporuje růst prospěšné střevní mikroflóry a správné fungování imunitního systému. Kromě preventivního podávání zkracuje dobu trvání akutního průjmu, prospívá při zácpě, zmírňuje nežádoucí účinky antibiotik a doporučuje se také proti novorozenecké kolice. Kapky jsou vhodné pro děti od prvního měsíce života. Na pět kapek denně připadá 100 milionů živých mléčných bakterií! Kapky posouzené Českou pediatrickou společností lze užívat dlouhodobě a jako termostabilní je nemusíte dávat do chladničky. K dostání v lékárnách. Doporučená cena za BioGaia ProTectis 10 ml je 490 Kč. Více na www.protectis.cz

Napsal/a: Protectis

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (9 vyjádření)

  • já vždy od podzimu do jara dávám hlívu ústřičnou-jacka hlíváka s rakytníkem. Jsou to cucavé tablety s jahodovou příchutí a jako dárek jsou v každé krabičce foukací fixky. 🙂

  • Anonymní

    Dala jsem na doporučení doktora a nohu si vynachválit Wobenzym. Poměr cena a výkon úžasný! Hlavně se už neopakující problémy…

  • Marci55

    Snažím se dětem dávat hodně ovoce a občas koupím actimel

  • Anonymní

    My doma máme dva jasné favority a to imunoglukan a wobenzym. ten imuno bere syn a wobnezym pak jen, když je nemocný.

  • Anonymní

    Pro malého kupuji Jacka Hlívaka a něměnila bych. Posílali jsme o víkendu obrázek ohledně výhře tabletu, tak snad se i na nás usměje štěstí :). Jinak malý je konečně zdravý a o to nám šlo 😉

  • Anonymní

    Také si pěstujeme houbu „kefírku“. Dceři to pomáhá hlavně na zácpu, mně na exém. Jako prevenci před rýmou kapu dceři každý den do nosu mořskou vodu Quixx baby..čistý nos je odolnější proti virům.

  • danasi

    Mám domácí zázvorový a rakytníkový sirup a ráno pěkně preventivně lžičku zázvorového a rakytník pěkně jako sladidlo do čaje.
    Je to vše za studena lisované, vitamíny uchované. A hlavně denně ovoce či zeleninu.

  • knizkova8

    Já dávám dětem kefír z Tibetské houby. I alergolog – imunolog mi to posvětil,že je to prspěšné a myslím si,že jim to pomáhá.

  • lnori

    Jezte hodně ovoce a zeleniny 😛

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist