Recenze: Medvěd Wrr

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Na našem knižním trhu se objevila kniha – tak trochu nezvyklá, o to víc vás ale zaujme. Jmenuje se Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít! Jejími autory jsou dva mladí muži – Jaromír Štejnar a Michal Široký. Hlavním hrdinou knihy je medvídek – a to vrátí ve vzpomínkách do dětství i nás dospělé. A knihu si s dětmi s chutí přečteme.

Kniha totiž nemá žádné specifické určení, pro jakou věkovou kategorii je určena. Jedná se o rodinný příběh, který je napsaný čtivě a poutavě. Přiznám se, že jsem byla opravdu zvědavá, proč je v názvu „Po přečtení zavřít“. Začetla jsem se tedy také.

Už se vám někdy stalo, že jste se začetli do knihy a nejen že jste se od ní nemohli odtrhnout, ale ještě vás vtáhla do děje natolik, že jste děj prožívali stejně, jako byste byli jeho součástí? Právě to prožívá hlavní hrdina Wrr. Byl zabalen v krabici, kterou měl poštovní holub Pipp doručit – ale komu? Nikdo se k balíčku nehlásí. Co teď?

Moudrá sova Pippovi poradí směr, kudy letět. Už už to vypadá, že se ztratil, když nalezne opuštění vikýř. Tady přečkám noc a zítra se vydám na cestu, říká si. Jenže co se nestane? Medvědovi Wrr se v krabici už nelíbí, vyskočí ven a ve snaze zmizet Pippovi se zavře v místnosti s knihou. Začte se … a už je na pirátské lodi a přišel o kousek ucha. Bojí se, ale když přestane číst, vrátí se zpět do přítomnosti.

A zase se snaží zmizet holubovi. Tentokrát zabloudí přímo do továrny na knihy. A co tady se děje, to by jeden nevěřil. Musí zachránit celý knižní svět. Jak? Proč? To se dozvíte při čtení této krásné knihy.

Medvěd Wrr – Po přečtení zavřít je kniha, která dokáže zaujmout na první pohled. Už při zběžném listování vás překvapí ilustrace, které jsou propracované do nejmenších detailů vlastně úplně stejně, jako celá kniha. Písmenka jsou velká tak akorát, aby je zvládli přečíst i začínající čtenáři, příběh je krásný a troufnu si říct i ojedinělý. A právě to bylo u nás tím, co děti na knize nejvíce zaujalo, proč i prvňáček, který neumí ještě všechna písmenka, se snažil číst co uměl. A rád se k tomu vracel.

Jak jsem se dočetla při pátrání na internetu, kniha vznikala docela dlouho, protože autoři ji chtěli mít krásnou, bez nejmenší chybičky. A to se jim, musím přiznat, opravdu podařilo. Pokud máte doma malého čtenáře, nebo si s dětmi rádi čtete a prohlížíte knížky, doporučujeme. Rozhodně neuděláte chybu.

Medvěd Wrr: Po přečtení zavřít!

Autoři: Jaromír Štejnar a Michal Široký

Počet stran: 56

Knihu si můžete objednat na www. thewrr.cz.

Napsal/a: Kyller

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist