Nina Suchomelová: Uspořádání kurzu mě nadchlo

Rubrika: Výchova podle..., Výchovné tipy

Jak už jsem psala u jednoho z předchozích rozhovorů, vždycky mě potěší, když mezi maminkami v kurzu Nevýchovy objevím nějakou s pedagogickým vzděláním. Jednou z nich je i Nina Suchomelová, které jsem se zájmem také položila své tři nevýchovné otázky…

I v jejím případě jsem na odpovědi byla upřímně zvědavá. Vím o ní, že respektující přístup uplatňuje i ve své pedagogické praxi. A nejen to, dokonce ukazuje i ostatním učitelům, jak s žáky a studenty dobře vycházet.

nina-suchomelovaNina je učitelkou na střední škole a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života.

Podporuje učitele na blogu, píše e-booky o komunikaci a partnerském přístupu ve školním prostředí.

Více se o ní a její práci dočtete na jejím blogu www.ninasuchomelova.cz.

Proč ses rozhodla vstoupit do kurzu Nevýchovy?

Do kurzu jsem se přihlásila ze zvědavosti. V mém okolí se začalo hodně lidí zmiňovat o Nevýchově a po čase už mi to připadalo jako znamení, že je to správná cesta. Myslím, že jsem v té době nebyla žádný začátečník. Jako učitelka jsem absolvovala řadu kurzů, četla spoustu knih a po narození vlastních dětí jsem pocítila touhu posouvat se dál i v rodičovské oblasti. Také mě velmi zajímalo, jak takový kurz „na dálku“ vypadá. Nejprve jsem byla dost skeptická, ale uspořádání kurzu mě nadchlo.

Pokud jste i vy zvědaví, můžete si dopřát malou ochutnávku v podobě rodičovského rychlokurzu, který je vám k dispozici zdarma.

Seznámíte se v něm se základními principy Nevýchovy a poznáte, že to vůbec není o tom, že si děti dělají, co se jim zachce, jak by se možná dalo usuzovat z názvu.

Co konkrétního se ti díky Nevýchově podařilo zvládnout?

Neřešila jsem žádný konkrétní palčivý problém. Dcerka byla ještě hodně malinká a myslím, že jsme na sebe byly od začátku hezky naladěné, spíš jsem se chtěla připravit na další období. S manželem jsme hodně diskutovali o výchově dětí a celkem jsme se shodovali. Kurz nám pomohl se na některé oblasti dívat jinak a nabídl nám konkrétní návody, jak postupovat.

Hodně nám pomohl při příchodu dalšího člena rodiny, usnadňuje nám řešení každodenních problémů a věřím, že i do budoucna spolu s nevýchovnými principy překonáme další výzvy.

Ke kurzu se ráda vracím a připomínám si nejzásadnější okamžiky. Hodně uvědomění mi přinášejí zážitková audia.

nina-suchomelova 1

Online kurz Výchova Nevýchovou je vzdělávací program akreditovaný Ministerstvem školství ČR. Je k mání ve dvou verzích – pro rodiče dětí od narození do 3 let a pro rodiče dětí čtyřletých a starších.

Jak kurz vypadá, jak probíhá, s čím vším může pomoci i vám, se dozvíte přímo na webu Nevýchovy.

Seznamte se s kurzy Výchovy Nevýchovou → →

Která z rad v kurzu pro tebe byla nejvíc překvapující nebo nejužitečnější?

Nejvíc mi v uších zní doporučení: „Nehledejte cesty, jak NA NĚ, ale jak S NIMI.“ To platí při výchově vlastních dětí i ve škole. Někdy je to těžké, ale efekt je úžasný.

Hodně mi pomohla ta část kurzu, která se zabývá respektujícím přístupem k dětem. Ten je podle mě zásadní. Zapojení dětí do rozhodování o věcech, které se jich přímo týkají, je velmi důležité.

V neposlední řadě si často připomínám, že je důležité si chvíle s dětmi UŽÍVAT :-).

nina-suchomelova 2

Naučte se hledat cesty jak s nimi a začněte si život se svými dětmi doopravdy užívat.

 

Chcete vědět víc?

Toto taky stojí za přečtení!

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí

Čtu dál →

10 pravidel, jak oblékat děti v zimě

Venku přituhuje, nejen na horách napadla sněhová pokrývka. Zatímco my poznáme, kdy je nám zima nebo naopak příliš teplo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist