Nina Suchomelová: Uspořádání kurzu mě nadchlo

Rubrika: Výchova podle..., Výchovné tipy

Jak už jsem psala u jednoho z předchozích rozhovorů, vždycky mě potěší, když mezi maminkami v kurzu Nevýchovy objevím nějakou s pedagogickým vzděláním. Jednou z nich je i Nina Suchomelová, které jsem se zájmem také položila své tři nevýchovné otázky…

I v jejím případě jsem na odpovědi byla upřímně zvědavá. Vím o ní, že respektující přístup uplatňuje i ve své pedagogické praxi. A nejen to, dokonce ukazuje i ostatním učitelům, jak s žáky a studenty dobře vycházet.

nina-suchomelovaNina je učitelkou na střední škole a matkou dvou úžasných dcer. Vždy chtěla jít svou vlastní cestou, vzdělávat se a hledat nové možnosti jak v oblasti školství, tak rodinného života.

Podporuje učitele na blogu, píše e-booky o komunikaci a partnerském přístupu ve školním prostředí.

Více se o ní a její práci dočtete na jejím blogu www.ninasuchomelova.cz.

Proč ses rozhodla vstoupit do kurzu Nevýchovy?

Do kurzu jsem se přihlásila ze zvědavosti. V mém okolí se začalo hodně lidí zmiňovat o Nevýchově a po čase už mi to připadalo jako znamení, že je to správná cesta. Myslím, že jsem v té době nebyla žádný začátečník. Jako učitelka jsem absolvovala řadu kurzů, četla spoustu knih a po narození vlastních dětí jsem pocítila touhu posouvat se dál i v rodičovské oblasti. Také mě velmi zajímalo, jak takový kurz „na dálku“ vypadá. Nejprve jsem byla dost skeptická, ale uspořádání kurzu mě nadchlo.

Pokud jste i vy zvědaví, můžete si dopřát malou ochutnávku v podobě rodičovského rychlokurzu, který je vám k dispozici zdarma.

Seznámíte se v něm se základními principy Nevýchovy a poznáte, že to vůbec není o tom, že si děti dělají, co se jim zachce, jak by se možná dalo usuzovat z názvu.

Co konkrétního se ti díky Nevýchově podařilo zvládnout?

Neřešila jsem žádný konkrétní palčivý problém. Dcerka byla ještě hodně malinká a myslím, že jsme na sebe byly od začátku hezky naladěné, spíš jsem se chtěla připravit na další období. S manželem jsme hodně diskutovali o výchově dětí a celkem jsme se shodovali. Kurz nám pomohl se na některé oblasti dívat jinak a nabídl nám konkrétní návody, jak postupovat.

Hodně nám pomohl při příchodu dalšího člena rodiny, usnadňuje nám řešení každodenních problémů a věřím, že i do budoucna spolu s nevýchovnými principy překonáme další výzvy.

Ke kurzu se ráda vracím a připomínám si nejzásadnější okamžiky. Hodně uvědomění mi přinášejí zážitková audia.

nina-suchomelova 1

Online kurz Výchova Nevýchovou je vzdělávací program akreditovaný Ministerstvem školství ČR. Je k mání ve dvou verzích – pro rodiče dětí od narození do 3 let a pro rodiče dětí čtyřletých a starších.

Jak kurz vypadá, jak probíhá, s čím vším může pomoci i vám, se dozvíte přímo na webu Nevýchovy.

Seznamte se s kurzy Výchovy Nevýchovou → →

Která z rad v kurzu pro tebe byla nejvíc překvapující nebo nejužitečnější?

Nejvíc mi v uších zní doporučení: „Nehledejte cesty, jak NA NĚ, ale jak S NIMI.“ To platí při výchově vlastních dětí i ve škole. Někdy je to těžké, ale efekt je úžasný.

Hodně mi pomohla ta část kurzu, která se zabývá respektujícím přístupem k dětem. Ten je podle mě zásadní. Zapojení dětí do rozhodování o věcech, které se jich přímo týkají, je velmi důležité.

V neposlední řadě si často připomínám, že je důležité si chvíle s dětmi UŽÍVAT :-).

nina-suchomelova 2

Naučte se hledat cesty jak s nimi a začněte si život se svými dětmi doopravdy užívat.

 

Chcete vědět víc?

Toto taky stojí za přečtení!

Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist