Recenze: Kdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Na pulty knihkupectví přichází kniha od Anny BurdovéKdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy. Měla jsem to štěstí si tuto knihu pro děti přečíst. Z reality se dostáváme do pohádek, kde je vše možné, kde vystupuje plno kouzelných bytostí, které umějí plno zajímavých čar a kouzel. A navíc se pohádky odehrávají v mnou tolik milované přírodě. Co více si přát? Knihu vydalo nakladatelství Fragment.

Kniha Kdo v přírodě čaruje přináší pohádky od jara do zimy. Člověk si chodí během těchto čtyř ročních období do přírody odpočinout a nabrat energii. To vše lze i čtením této krásné knihy, která povídá o kouzelných vílách i skřítcích, kteří v knize vystupují. Jsou schopni a ochotni vám vypěstovat čtyřlístek pro štěstí, nebo znovu rozsvítit hvězdu, která zhasla, když padala z letní oblohy.

V knize je dvanáct půvabných pohádek. V každé nás provází kouzelné bytosti, a jak to tak bývá v pohádkách zvykem, dobro zvítězí nad zlem. Pohádková knížka je určena dětem od čtyř let.

Já jsem pohádky však předčítala i své téměř dvouleté dceři. Samozřejmě neudržela pozornost, ale snažím se jí předčítat, aby si navykla. Čtu jí, ukazuji i knihy pro menší děti a vždy jí u toho vyprávím. V poslední době je dcerka docela živé dítě a moc nevydrží posedět, takže je to úspěch, když alespoň chvíli poslouchá. Čtu jí, i když si hraje, protože vnímá velice dobře. Ráda si i prohlíží obrázky v jakékoliv knize. Tyto obrázky jsou od Markéty Laštuvkové a jsou vydařené. Pevně doufám, že dcerka má shůry dánu lásku ke knihám jako já. Samozřejmě i mně rodiče kupovali knihy ke každé příležitosti a láska k nim mi zůstala.

Když nepřicházelo jaro

„Bylo nebylo město Slunéčkov, kde stála chaloupka mladého zahradníka Toníka Zelenky. Jeho velkou chloubou bylo byla jeho vášeň pro zahrádku. Rostlo na ní vše možné i nemožné.

Bylo zrovna jaro, ale když vyšel Toník ven, byl zklamaný, protože zahrádka se ne a ne probudit. Jak se procházel mezi záhonky, uviděl najednou čtyři víly. Byl velice překvapený, protože tyto víly mohl uvidět pouze moc dobrý zahradník. Ten, kdo má rád přírodu z celého srdce…

Jak se tak dali všichni do řeči, Toník zjistil, že stromy rozkvetou, jen když víly na plese jednu po druhé políbí Jaromil (duch jara). Jenomže letos žádný ples nebude. Do Jaromila se zamilovala paní Zima a rozhodla se, že si ho vezme za každou cenu za muže.“

Co zahradník Toník spolu s vílami učiní, aby mohlo přijít voňavé jaro? Nechte se překvapit v první kapitole.

Zanedlouho budou Vánoce, knihu bych doporučila dětem pro potěšení. Kdo má rád víly, skřítky a přírodu sedne mu jako ulitá.

Kdo v přírodě čaruje – Pohádky od jara do zimy                                     

Autorka: Anna Burdová

Ilustrace: Markéta Laštuvková

Počet stran: 72

Pro čtenáře od 4 let.

Vydalo nakladatelství Fragment v srpnu 2018.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Jitka Ježková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist