Recenze: Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Audiokniha Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema je dalším pohádkovým vyprávěním od autora „Nekonečného příběhu“, který se určitě bude líbit nejen vašim dětem, ale i vám.  Máte se skutečně na co těšit, protože tenhle příběh procvičí nejen dětskou fantazii, ale podnítí i bujnou představivost na plné obrátky. Audioknihu vydalo vydavatelství OneHotBook.

Začátek příběhu se odehrává v malém ostrovním království jménem Jasmánie ležící uprostřed ničeho. V této zemi žije jen pouhá hrstka obyvatel, stojí jen jeden domek a jeden hrad, a cestu mezi nimi spojuje jediná železnice s jedinou parní lokomotivou. Jak podivuhodné!

Tomuto zvláštnímu a velice nevšednímu království poklidně vládne král Alfons Tříčtvrtěnadvanáct. Jednoho dne se však na ostrov omylem zatoulal malý, poštovní balíček se zvláštní adresou, jež nepřímo zároveň sděluje i nesděluje konkrétní místo doručení. Vrátit anebo nevrátit? Toť otázka!

A co vlastně bylo zabalené v onom tajuplném balíčku? Jedno malé, bezbranné nemluvně, které si místní obyvatelé osvojili a příznačně pojmenovali Jim Knoflík.

Z drobného miminka brzy vyrostl malý klučina černé pleti, a stejně jako každý jiný malý kluk, i on měl své klukovské radosti, ale i starosti.

Jim Knoflík velmi obdivoval a miloval mašinky. Nemůžeme se proto divit, že se jeho nejlepším přítelem nakonec stal strojvůdce Lukáš, hrdý to vlastník a majitel parní lokomotivy jménem Ema. Z Jima, Lukáše a Emy se stala silná trojka nerozlučných přátel, přátel na život a na smrt.

Osud však tomu chtěl a této trojici nachystal dobrodružnou výpravu po moři daleko do širého světa, kde je samotné putování zavede až do velmi vzdálené a tajemné země Mandaly.

Na Jima, Lukáše a Emu čeká velké množství zkoušek, nebezpečných překážek a tajuplných hádanek…  Kromě toho i navíc díky tomuto podivuhodnému dobrodružství potkají i nové, zajímavé přátele a odkryjí velmi nevšední příběhy, které se vám krásně a na dlouho vryjí do srdce.

Podaří se jim vše překonat a osvobodit unesenou princeznu a nezklamat tak důvěru císaře? To už si nechte vyprávět geniálním a charismatickým vypravěčem Janem Vlasákem, jehož hlas vás lehce vtáhne do jádra samotného příběhu.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema je naprosto dokonalá dětská audiokniha o celkové délce 6 hodin 46 minut. Posluchače láká na vyprávění plné fantazie od autora „Nekonečného příběhu“.  Svojí délkou je pro malé posluchače tak akorát, aby si uchovala jejich pozornost od začátku až do konce celého příběhu.

Na pohádkovém vyprávění se nám s dcerami moc líbilo, že jsou tu jednotlivé pohádkové motivy propleteny s problémy každodenního života. Ty nás nabádají, abychom se nad nimi tak trochu zastavili a zamysleli. Nechybí tu a ani nijak neškodí trocha autorovi fantazie v podobě velmi výjimečné lokomotivy, která umí jezdit nejen na vodě, ale i písku, písečných dunách a skalách.

Samotný příběh a nevšední kombinace tří hlavních hrdinů se nám moc líbila. A to nejen pro jednotlivé pohádkové motivy, správnou míru fantazie, ale hlavně pro gradující a smyslplnou zápletku, která neměla žádnou chybu.

Tuhle audioknihu určitě doporučujeme, protože by byla veliká škoda nevyslechnout si tento krásný a nevšední příběh plný dobrodružství a velkého přátelství.

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Autor: Michael Ende

Vypráví: Jan Vlasák

Ilustrace: Přemek Ponáhlý

Délka nahrávky: 6 hodin 46 minut

Vydalo nakladatelství Vydavatelství OneHotBook v roce 2018.

Knihu si můžete objednat na www.onehotbook.cz.

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist