Recenze: Expedice z pohlednice

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Předem děkujeme za možnost „testování“ této úžasné knížky pro děti. Knížku Expedice z pohlednice napsal pan spisovatel Vratislav Maňák, který dostal velmi dobrý nápad, jak děti hravou, nenásilnou a poutavou formou seznámit s různými městy naší země.


Hlavním hrdinou je kluk Martin Martinec z Martinovské ulice, jehož tatínek na něj nemá moc času, jak už to u tatínků bývá, a není to jinak ani u nás. Takže naši kluci se ihned s Martinem ztotožnili.  Ale tenhle Martinův tatínek Matouš vymyslel plán, že z každého města, v kterém se pracovně ocitne, pošle svému synovi pohlednici. A tím vlastně celá knížka i celé dobrodružství začíná. Martin jednoho dne dostane od tatínka první pohlednici a to z Mladé Boleslavi, ale jelikož je to kluk zvídavý, v čemž se opět neliší od našich dětí, tak pohlednici pořádně prozkoumá jak to dělají detektivové a příjde na jednu věc. Na razítku z pošty jsou dvířka a dokonce i s klikou! Dvířka se mu podaří malíčkem otevřít a ocitne se právě v tom městě, ze kterého byla pohlednice poslána. Tady na tomto místě obě děti svorně vyskočily z postýlek, jelikož knížky čteme před spaním, a začaly hledat pohledy, které kdy dostaly od příbuzenstva a kamarádů.  „Jestli tam totiž také není takové razítko s dvířky a klikou,“ jsem se dozvěděla od Davídka.  No, nebylo, ale „co kdyby…“ jak pořád opakoval Mareček. Děti se prostřednictvím malého Martina Martince dozvěděly, co a v jakém městě je zajímavé.

14302838264B5E9B47 3682409611966FABD 171260882846E81A80

Davídkovi se nejvíce líbilo povídání o  Karlových Varech a Šviháku lázeňském, jelikož se do lázní chystáme, tak aby prý byl připraven a věděl, do čeho jde. No a Mareček má rád zvířátka a především koníčky, takže ho zaujalo město Pardubice s proslulými dostihy, ale také kapitola Jak skončil v pekle aneb pohlednice z Ostravy, kde Martin hledal samotného Lucifera v pekle. Čerti našeho Máru totiž také zajímají, protože jestli opravdu existují nebo ne, to zatím nikdo neví.

056a35100b8670179fc1fe06d57696f4Nakonec nelze opomenout zmínit krásné ilustrace od Šárky Zikové, které doprovázejí každou kapitolu a na které se naši kluci vždy chtěli podívat předem, ještě před četbou.

Třináct kouzelných pohlednic, třináct krajských měst a jeden zvědavý třeťák. To je série bláznivých dobrodružství od držitele Ortenovy ceny.

Knihu Expedice z pohlednice vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist