Recenze: Expedice z pohlednice

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Předem děkujeme za možnost „testování“ této úžasné knížky pro děti. Knížku Expedice z pohlednice napsal pan spisovatel Vratislav Maňák, který dostal velmi dobrý nápad, jak děti hravou, nenásilnou a poutavou formou seznámit s různými městy naší země.

Hlavním hrdinou je kluk Martin Martinec z Martinovské ulice, jehož tatínek na něj nemá moc času, jak už to u tatínků bývá, a není to jinak ani u nás. Takže naši kluci se ihned s Martinem ztotožnili.  Ale tenhle Martinův tatínek Matouš vymyslel plán, že z každého města, v kterém se pracovně ocitne, pošle svému synovi pohlednici. A tím vlastně celá knížka i celé dobrodružství začíná. Martin jednoho dne dostane od tatínka první pohlednici a to z Mladé Boleslavi, ale jelikož je to kluk zvídavý, v čemž se opět neliší od našich dětí, tak pohlednici pořádně prozkoumá jak to dělají detektivové a příjde na jednu věc. Na razítku z pošty jsou dvířka a dokonce i s klikou! Dvířka se mu podaří malíčkem otevřít a ocitne se právě v tom městě, ze kterého byla pohlednice poslána. Tady na tomto místě obě děti svorně vyskočily z postýlek, jelikož knížky čteme před spaním, a začaly hledat pohledy, které kdy dostaly od příbuzenstva a kamarádů.  „Jestli tam totiž také není takové razítko s dvířky a klikou,“ jsem se dozvěděla od Davídka.  No, nebylo, ale „co kdyby…“ jak pořád opakoval Mareček. Děti se prostřednictvím malého Martina Martince dozvěděly, co a v jakém městě je zajímavé.

14302838264B5E9B47 3682409611966FABD 171260882846E81A80

Davídkovi se nejvíce líbilo povídání o  Karlových Varech a Šviháku lázeňském, jelikož se do lázní chystáme, tak aby prý byl připraven a věděl, do čeho jde. No a Mareček má rád zvířátka a především koníčky, takže ho zaujalo město Pardubice s proslulými dostihy, ale také kapitola Jak skončil v pekle aneb pohlednice z Ostravy, kde Martin hledal samotného Lucifera v pekle. Čerti našeho Máru totiž také zajímají, protože jestli opravdu existují nebo ne, to zatím nikdo neví.

056a35100b8670179fc1fe06d57696f4Nakonec nelze opomenout zmínit krásné ilustrace od Šárky Zikové, které doprovázejí každou kapitolu a na které se naši kluci vždy chtěli podívat předem, ještě před četbou.

Třináct kouzelných pohlednic, třináct krajských měst a jeden zvědavý třeťák. To je série bláznivých dobrodružství od držitele Ortenovy ceny.

Knihu Expedice z pohlednice vydalo nakladatelství Albatros a objednat si ji můžete zde.

Napsal/a: Gabulka73

Toto taky stojí za přečtení!

Jak každodenně zabíjíme důvěru svých dětí

Neděláme to schválně, ale dopouštíme se toho snad každý den. Jsou to jen zdánlivé malichernosti, ale důsledky jsou mnohem

Čtu dál →

Recenze: Pohádková logopedie

V dnešní době, kdy spousta dětí navštěvuje logopedii, jsou prostředky, které nácvik správné řeči podpoří hravou formou, k nezaplacení. Tedy alespoň

Čtu dál →

Příběh nejkvalitnější pomazánky bez palmového tuku

Není to tak dávno, co internet zaplavily obrázky sklenic, ve kterých bylo názorně předvedeno složení některých kakaových krémů –

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (3 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist