Recenze: Ema ve školce

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

Máte doma budoucího předškoláčka, co se chystá poprvé do školky, a rád by věděl, jaké to ve školce je, jak to tam funguje? Tak právě pro něj je určena knížka Ema ve školce od Gunilly Woldové, jež vydalo nakladatelství Albatros. Kniha nese odpovědi právě na všechny tyto zvídavé otázky malých hrdinů.

Díky krásným, poutavým obrázkům a milému povídání provede kniha malého čtenáře celým dnem ve školce. Názorně mu ukáže, jak takový běžný den ve školce vypadá, seznámí s jednoduchým rytmem celého dne.

Kniha vypráví o tom, že každé ráno do školky rodiče odvedou své malé ratolesti a ponechají je tu mezi svými novými kamarády, aby tak mohli společně prožívat nejrůznější dobrodružství.

A co zajímavého se v takové školičce dělá?

Společně si hrají, užívají si zábavy, her a hlavně se učí spoustu nových věcí. Všichni spolu papají u jednoho velkého stolu a po obědě chodí na chvilinku spát do svých malých postýlek. Ale než si je odpoledne zase rodiče vyzvednou, stihnout ještě vyběhnout ven na zahrádku školky, nebo se jít ještě na malou chviličku projít ven na procházku.

Příběhem provází malá holčička Ema, která názorně na jednom ze svých dnů ukazuje, jak to ve školce chodí. Ema chodí do školky moc ráda a za svými kamarády se vždy moc těší.

Ale ne vždycky se běžný den vydaří tak jak má, a neobejde se to i bez nějaké té drobné bolístky. A právě o tom vypráví druhá kapitola knihy Ema u doktora.

Když se leze, kam se nemá, třeba na starý strom, není se čemu divit, že z větve může Ema spadnout a rozbít si o kámen ležící v trávě hlavu tak, že ji musí pan učitel taxíkem odvézt k lékaři na šití. To, jak Ema návštěvu u lékaře zvládne, a zda se díky rozbité hlavě ponaučí, to už si musíte se svými malými čtenáři přečíst sami.

Kniha je malého formátu, tak akorát do malé ruky našich nejmenších. Výhodou této knížky je, že děti nemusí ani umět číst a samotný příběh pochopí jen ze samotných obrázků. Obrázky jsou krásné a poutavé, samy vyprávějící příběh o tom, jaké to je navštěvovat malou školičku.

Ti větší děti naopak díky obrázkům zvládnou vyprávět a vytvářet si svůj vlastní příběh a rozvíjet si tak svou vlastní fantazii.

Kniha je moc hezky uspořádaná, podněcuje dětskou fantazii a upoutává pozornost dítěte při samotném čtení.

Ema ve školce

Napsala a ilustrovala: Gunilla Woldová

Přeložila: Jarka Vrbová

Pro děti od 4 let

Vydalo nakladatelství Albatros v červnu 2017.

Knihu si můžete objednat na www.albatrosmedia.cz.

Napsal/a: Budulinek

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist