Novinky především pro maminky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V posledních týdnech vydalo nakladatelství Computer Press mimo jiné i řadu knih určených pro ženy, které bych vám ráda představila na několika následujících řádcích.

Od června najdete v nabídce vynikající dárek pro všechny těhotné maminky – Trhací kalendář pro těhotné. Na každý den tohoto krásného období je tu nějaká rada či tip, na zadní straně každého lístku pak najdete podrobné informace.

Novopečené maminky by zas mohly uvítat spoustu praktických rad týkajících se Kojení. V této knize od českých autorek je řada doporučení v případě možných problémů, informace o vhodné výživě kojících matek, doporučení jak odstříkávat a následně uchovávat mateřské mléko, upozornění, kdy naopak není kojení pro miminko vhodné. Najdete zde i seznam porodnic, které se řídí desaterem správného kojení.

Pro ty z vás, které po porodu (a nejen po něm) trápí nějaké to kilo navíc, můžu kromě aktivní účasti v Zápisníčku hubnoucí matky zde na stránkách doporučit i některou z knih o dietách, hubnutí a zdravé výživě:
Zdravé hubnutí bez rizika
GI dieta
Jak se léčit vhodnou stravou

Vzhledem k tomu, že v produkci nakladatelství Computer Press stále převažuje počítačová literatura, objevilo se mezi novinkami i několik knih z této oblasti, které by vás mohly zaujmout:
Internet pro ženy – autorka této publikace se věnuje krok za krokem všem činnostem, které ženy na Internetu běžně provádějí a popisuje je srozumitelným způsobem. Kniha se tak stane vašim průvodcem a rádcem při brouzdání po síti sítí.
Počítač v domácnosti vám poradí, jak zkrotit elektronického člena naší domácnosti. Tento podrobný průvodce je zaměřený na všechny rodinné příslušníky. Pomocí postupů krok za krokem a přátelského výkladu ovládnete veškeré základní i pokročilejší činnosti, které můžete s počítačem v domácnosti provádět.
Psaní na počítači pro samouky vás naučí psát na klávesnici, aniž byste se museli dívat pod ruce. Tím ušetříte spoustu času hledáním jednotlivých písmen (taky se vám občas zdá, že některá tam prostě nejsou?). Součástí této příručky je i CD-ROM s výukovým programem, s jehož pomocí psaní všemi deseti zavládnete za pár desítek hodin.

Kromě výše uvedených novinek vyšlo v Computer Pressu i několik knih pro děti, ale ty si nechám do dalšího článku (zatím můžete nakouknout přímo do nabídky v obchůdku Computer Press

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist