Listopadové tipy do dětské knihovničky

Rubrika: Kulturní a literární tipy

Pro tento měsíc jsem pro vás a vaše malé čtenáře vybrala po třech tipech od tří různých vydavatelů. Najdete tu několikatery pohádky i dobrodružné čtení pro školáky nebo třeba převyprávěný příběh Ježíše.

Broučci

Broučci

Kdo by neznal jediné umělecké literární dílo Jana Karafiáta. Milují ho děti mnoha generací. Čtenářsky stále přitažlivé zůstávají postavičky malých hrdinů, broučků a berušek, které při všech svých světlých stránkách nejsou zbaveny pravdivých lidských vlastností. Kniha, která by neměla chybět v žádné knihovně vychází v novém vydání s nádhernými ilustracemi Josefa Weniga.
Autor: Jan Karafiát
Vázaná, 176 stran
Vydalo nakladatelství XYZ, knihu si můžete objednat ZDE.

Autopohádky

Autopohádky

Kniha vznikla v roce 1958, ale její text je nestárnoucí. I proto se jej chopila populární skupina Chinaski, jež vydala výběr z Autopohádek na dvou úspěšných CD. Na motivy Markových textů vzniká i animovaný film. Hlavními postavami příběhů jsou lidé, kteří přicházejí do kontaktu s auty, pohádky vyprávějí o řidičích, motocyklistech, policistech, stopařích, ale nechybějí ani víly nebo princezny. Texty jsou psané s velkou jemností a smyslem pro humor. Knihu provázejí překrásné barevné ilustrace Josefa Kremláčka přibližující text dětským čtenářům.
Autor: Jiří Marek
Vázaná, 176 stran
Vydalo nakladatelství XYZ, knihu si můžete objednat ZDE.

Vodník Fanda

Vodník Fanda

Rozverný pohádkový příběh o vodníkovi Fandovi, který si vesele žil ve známém Talinském rybníce a se svými vodnickými bratry hrál bravurně vodní pólo. Byl tak zdatný, že se stal místním přeborníkem a místní krasavice toužily stát se jeho ženami. Jenže do jeho života vstoupila pyšná vnadná vodnice, která sport až tak nemilovala a hlavně chtěla žít v rodném Máchově jezeře. Zamilovaný Fanda neodolal a záhy se stěhoval… Jak jeho láska k namyšlené zelené krasavici dopadla si přečtěte v humorné pohádce Miloslava Švandrlíka, kterou zdobí celá řada roztomilých ilustrací.
Jedinečné čtení pro děti i rodiče!
Autor: Miloslav Švandrlík
Pevná vazba, 200 stran
Vydalo nakladatelství XYZ, knihu si můžete objednat ZDE.

Tuto trojici pohádkových knížek vhodných i pro začínající čtenáře můžete s námi vyhrát v soutěži Víte…? od 8. do 21. listopadu a získat tak pěkný dárek pod stromeček.

Ježíš a jeho příběh

Ježíš a jeho příběh

Mění vodu ve víno, utiší vichřici, chodí po vodní hladině, léčí chromé, mrtvé probouzí, plní rybářům sítě,… Tyto a další zázraky zná každý. Příběh Ježíše převyprávěný tak, aby mu s pomocí krásných ilustrací porozuměly i děti.
Pro děti od 6 let.
Autorka: Martina Drijverová. Ilustrace: Antonín Šplíchal.
Pevná vazba, 48 stran
Vydalo nakladatelství Fragment, knihu si můžete objednat ZDE.

Pachatelé dobrých skutků

Pachatelé dobrých skutků 2: Duchaři

Dva nerozluční kamarádi, které jsme poznali v prvním díle s názvem Puntíkáři, musejí neustále někomu pomáhat. Tentokrát zjistí, že jejich spolužák Trpajz Lojda vidí při hodině zeleného ducha. Michal s Filipem se samozřejmě rozhodnou, že to nenechají jen tak, překonají své obavy ze záhrobí a rozhodnou se, že ducha zneškodní. Ovšem nejprve ho musí vidět… Co všechno vzejde z jejich dobrých úmyslů, a jaké průšvihy je zase čekají, se dozvíte v Duchařích.
Pro čtenáře od 9 let.
Autor: Miloš Kratochvíl. Ilustrace: Milan Starý.
Pevná vazba s přebalem, 128 stran
Vydalo nakladatelství Mladá fronta, knihu si můžete objednat ZDE.

Do 8.11. můžete tuto knihu velmi levně pořídit v korunové aukci na serveru Akce-Novinky.cz.

Čajovna U Oranžové kočky

Čajovna U Oranžové kočky

Filipa je potomkem rodu Přemyslovců a jako taková má určité neobvyklé schopnosti, které se v jejím rodě dědí po přeslici. Pomocí nich a babičky Radegasty bojuje proti čarodějnici, která se snaží prostřednictvím svých znalostí černé magie oloupit o mládí dvě Filipiny spolužačky a získat tak nesmrtelnost.
Edice Hodina duchů. Pro čtenáře od 9 let.
Autorka: Eva Lenartová, ilustrace: Lubomír Anlauf.
Pevná vazba, 264 stran
Vydalo nakladatelství Mladá fronta, knihu si můžete objednat ZDE.

Kazičasové

Greenwichské letopisy: Kazičasové

V Greenwichi, kudy prochází nultý poledník, nežijí jen lidé – pod zemí se rozkládá tajemný svět obývaný špinavými, otrhanými a zlomyslnými bytostmi Kazičasy. Nahoře zase žijí Strážci, jejichž úkolem je strážit čas pro všechny, a proto občas musí sestrojit nový Chronometr, když starý už dosluhuje. Kazičasové se rozhodnou sestrojení nového chronometru překazit a ukrást Tikot. Ve své hlouposti a omezenosti netuší, že tak přestane čas fungovat i pro ně. Strážci musí Tikot rychle získat zpátky – ale jak, když se celá staletí jen učí moudrosti a nikdy nebojovali? Budou se muset uchýlit ke lsti…
Pro čtenáře od 9 let.
Autorka: Val Tylerová
Pevná vazba, 336 stran
Vydalo nakladatelství Mladá fronta, knihu si můžete objednat ZDE.

Od 9. listopadu se můžete pokusit získat tuto knihu za příjemnou cenu v aukci od 1 Kč na partnerském serveru Akce-Novinky.cz.

Tajemství gobelínu

Odhalte záhadu prastarého gobelínu! Dvanáctiletý Max žije v Chicagu se svým otcem poklidný život až do chvíle, kdy při návštěvě muzea narazí na starý gobelín. Ten mu vyjeví záhadný motiv a zahraje magickou melodii a od té chvíle se začnou dít podivné věci. Zde také začíná první kniha – Probuzení Astarotha – Max objeví v kapse dopis s nabídkou ke studiu na tajné Rowanské akademii, která připravuje vyvolené studenty na odvěký boj s tajemným zlem. Na různých místech světa se ztrácejí děti, které měly dorazit do stejné školy jako Max. Z muzeí se ztrácejí obrazy. Max si uvědomuje sílu, která se v něm probouzí a zároveň ho i děsí. Vždyť nepřítel je možná docela blízko…
Záhada prastarého gobelínu pokračuje druhou knihou – Na pokraji zkázy. Temné síly se spojují, aby se zmocnily Thovtovy knihy, jejíž stránky obsahují klíč ke stvoření a rozluštění počátků života. Max a David se pouštějí do pátrání po knize, aby ji ochránili před démonem Astarothem, který se po staletích věznění dostává opět na svobodu. Ocitají se daleko od domova, na území nepřítele, a musí putovat Evropou, statečně čelit nebezpečím a překročit hranice našeho světa. Nechte se uchvátit příběhem plným tajemství a dobrodružství!
Pro čtenáře od 11 let.
Autor a ilustrace: Henry H. Neff.
Pevná vazba s přebalem, 392 a 472 stran
Vydalo nakladatelství Fragment, obě knihy si můžete objednat ZDE.

Oba napínavé příběhy může jeden z vás vyhrát v soutěži Víte…? od 10. do 23. listopadu.

Tajemství gobelínuTajemství gobelínu
Našli jste tu inspiraci? Čtete i vy někdy knihy určené dětem?

Tento článek byl připraven ve spolupráci s partnerským serverem Akce-Novinky.cz, na jehož stránkách najdete kromě informací o knižních novinkách také pozvánky na literární akce, soutěže o knihy a aukce zajímavých titulů.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Ivča a Domča
    Ivča a Domča

    Díky za tipy. Mě se z nabídky líbí Vodník Fanda a Autopohádky. Broučky nemusím, bohužel jsem je neměla ráda ani jako dítě:-(

    A pohádky nyní čtu pořád, i když se synem, tak strašně ráda, vracím se tak do dětského světa fantazie a fakt těm dětem někdy závidím:-)Jejich spontánnost, důvěru v daný příběh….Já bych tak chtěla být zase malá:-)

  • bokul

    Díky za dobré tipy a za možnost knížky vyhrát nebo vydražit!

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist