Kouzelná školka bude Báječná!

Rubrika: Kulturní a literární tipy

V dubnu letošního roku se na pultech s tiskovinami objevil nový dětský časopis Kouzelná školka.
Už první číslo předčilo očekávání v počtu prodaných výtisků a časopis se hravě etabloval mezi zavedené časopisy pro děti ve věku od 2 do 7 let. Úspěch je to fenomenální, vezmeme-li v úvahu současný nasycený trh i šetření spotřebitelů způsobené krizí.

Určité procento zákazníků bylo při koupi jistě „ovlivněno“ hlavními postavičkami, které provázejí stejnojmenný pořad České televize. Obsah časopisu však na odkaz zábavného pořadu pro děti navazoval pouze částečně. Většinu náplně tvořily zábavné hry, úkoly a doplňovačky, stejně jako pohádkové příběhy, které přináší na knižní trh vydavatel časopisu, Nakladatelství Fragment, téměř 20 let.

Úspěch časopisu potvrzuje svými slovy také Ing. Martin Novák, ředitel První novinové společnosti a.s., který odpověděl na otázku: „Jak se časopis Kouzelná školka v současném náročném období uchytil na trhu?“

MN odpovídá: „Velmi dobře. Časopis má vynikající úspěšnost a za necelého půl roku se stal leaderem časopisů pro předškoláky!“

Licence od ČT umožňovala vydavateli používat název, postavičky a další materiál z pořadu Kouzelná školka. Dne 20. 7. 2009 Česká televize výše uvedenou licenční smlouvu bez udání důvodu vypověděla s účinností k 31. 10. 2009.

Nakladatel se přesto rozhodl pokračovat ve vydávání kvalitního dětského časopisu, jen s novým názvem i postavičkami. Od října časopis vychází s novým názvem „Báječná školka“ a provázet jím budou „MATÝSEK“ a „MAJDALENKA“.

Obsahové a metodické pojetí s výjimkou prvků, které byly předmětem výše uvedené licence, zůstane rovněž zcela stejné.

Správnost tohoto rozhodnutí potvrzuje opět Ing. Martin Novák, ředitel obchodu První novinové společnosti, a.s., který na otázku: „Očekáváte změnu zájmu o časopis po jeho přejmenování z Kouzelné školky na Báječnou školku?“ reagoval slovy: „Bude-li zpracováván po obsahové i obchodní stránce tak kvalitně jako doposud, pak změnu zájmu neočekávám. Bude se stále prodávat výborně.“

Jestli za rozhodnutím ČT vypovědět licenci po 4 číslech stojí restrukturalizace vedení, nebo chtějí časopis jen připojit do svého portfolia doplňkových aktivit, lze jen spekulovat. Výsledkem zůstává „staronový“ časopis, který děti baví i učí a jmenuje se Báječná školka.
Báječná školka

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

 • Ivča a Domča
  Ivča a Domča

  Tenhle časopis kupujeme od prvního čísla, Domča je nadšený z Františka a Fanynky, plyšáky máme samozřejmě doma, to byla nutnost:-)
  Docela mě mrzí, že došlo k té situaci, jež je popisována, dočetla jsem se o ní i ze stránek časopisu, nicméně v nákupu a čtení staronového časopisu budeme pokračovat, je hezky zpracovaný, i pro menší děti jako je Domča, doufám, že takto bude i nadále s novými postavičkami:-)
  Taky jsem se dočetla, že budou „vyrobeny“ i Matýsek a Madlenka jako plyšáčci, takže už vím, co Domča dostane pod stromeček:-)

  Každopádně to zase nevidím jako problém – František a Fanynka jsou v TV denně ve všední dny, tak časopis bude zase o jiných kamarádech, třeba to bude daleko zajímavější. Časopisu držím palce a nakladatelství chic poděkovat, že se pustila dál i bez „Fanfárie“:-)A přeju moc a moc úspěchů a dětem příjemné čtení:-)

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist