Děti Ráje jsou zpátky! Zasoutěžte si a třeba to vyjde i vám!

Rubrika: Akce pro děti, Kulturní a literární tipy

Důvěrně je znáte. Buď to byly písničky vašeho mládí, nebo mládí vašich dětí či rodičů. Nestárnou, jsou tady pořád. Možná vás i štvou, ale určitě je zbožňuje někdo, koho znáte. Samy si říkaly o muzikál. Tak jsme to zkusili! A vy to můžete zkusit také!

Možná je tenhle příběh, který začal na diskotéce v 80. letech, i vaším příběhem. Trocha romantiky, maličko nostalgie, humor, zábava, ale i nadhled.  Mládí bez ohledu na to, kolik vám dneska je. Čas na blbnutí je vždycky, zvlášť když k tomu hrají Decibely lásky, Poupata, Nonstop, Největší z nálezů a ztrát, Pár přátel, Každý mi Tě lásko závidí a další ze třiceti legendárních písní.

Muzikál o tom, jak jedna písnička ve víru diskotékového třeštění rozdělila Evu a Michala a jak je zase dala dohromady.

Pražskou divadelní scénu na podzim 2009 obohatil nový muzikál, o kterém se v kuloárech okamžitě začalo hovořit jako o české obdobě slavného představení Mamma Mia.

Dílo, které uvedla v muzikálovém divadle GoJa Music Hall společnost No. Art, napsal zpěvák a herec  Sagvan Tofi. Jak už název napovídá, hlavní roli v představení mají populární písničky Františka Janečka, Michala Davida, Zdeňka Bartáka a skupiny Kroky. Režie se ujal muzikálový matador Petr Novotný, který má za sebou legendární inscenace Jesus Christ Superstar nebo Les Misérables – Bídníci. A hvězdné je i herecké obsazení. Hlavních rolí se ujali Lukáš Vaculík, Sagvan Tofi, Michaela Nosková, Bořek Slezáček, Michael Foret, Braňo Polák, Petr Poláček nebo Martin Zounar.

A o čem to celé je? Ve zkratce o tom, jak jedna písnička ve víru diskotékového třeštění rozdělila Evu a Michala a jak je zase dala dohromady. První část představení se odehrává v 80. letech a druhá v současnosti, kdy na scénu vstupují děti hlavních představitelů Evy a Michala. A k tomu písničky, tak jak se dočkaly dneška.

„Nejsem fanoušek hudby Michala Davida, ale je to pěkný příběh, a navíc je to něco nového, co tu ještě nebylo. Není v tom žádné „ukřižování“ a podobné věci, kterými jsou lidi za posledních deset let možná zahlceni. Je to nový́ svěží vzduch. Když to vidím, vybavím si třeba Mamma Mia, Pomádu nebo Horečku sobotní noci. A navíc krásná choreografie, kostýmy, rekvizity,“ řekl po premiéře jeden z těch, kteří na písničkách Kroků rozhodně nevyrůstali, zpěvák Michael Foret. Ten si v muzikálu zahraje Michalova syna.

„Upřímně, nejde nám o to předávat divákům nějaká složitá poselství. Chceme, aby si na našem představení lidé odpočinuli, pobavili se a třeba si i zavzpomínali a zazpívali. A to rozhodně není malá ambice,“ shodli se v době premiéry producenti Dětí Ráje Michal Běloušek a Viktor Mráz.

A z dnešního pohledu je jasné, že se jim to podařilo. Divadlo bývá pravidelně vyprodané, po celou dobu je na prvním místě nejprodávanějších představeních výhradního distributora vstupenek Ticketportal a v hledišti se nejen zpívá, ale i tančí. Aplaus ve stoje je pravidlem.

Ostatně na začátku druhé sezony loni na podzim to za všechny shrnul režisér Petr Novotný: „Když se dívám do narvaného hlediště, které na Dětech Ráje posledních pětadvacet minut stojí, zpívá, tančí a tleská, jsem nejen dojatý, ale cítím i velké zadostiučinění, že jsme divákům na chvíli jejich život pocukrovali pravou divadelnickou radostí.“

Děti Ráje uspěly i na Slovensku

Nejen v pražské Pyramidě se úspěšnému muzikálu Děti Ráje tleská ve stoje. Stejným způsobem ocenili diváci v narvané bratislavské Incheba Expo Aréně celkem 6 představení tohoto muzikálu na Slovensku.

„Celé obsadenie odviedlo vrcholný výkon, nad všetkými však predsa len vynikajú „kamarádi do deště“ Sagvan Tofi a Lukáš Vaculík. Tí  predviedli celý rozsah svojho hereckého umenia a Sagvan pridal aj spevácky výkon. Aj scenár sa Sagvanovi vydaril, dialógy sú písané v jazyku dnešnej mladej generácie, jednotlivé repliky sú plné slovných zvratov a nechýba v nich aj potrebná dávka humoru,“ napsaly o slovenské premiéře Bratislavské noviny.

V zaplněném hledišti zasedla také celá řada slovenských osobností. Například zpěvák a herec Karol Csino, cvičitelka Zora Czoborová, bývalý slovenský ministr práce, sociálních věcí a rodiny Ľudo Kaník, podnikatel Fedor Flašík, herečka Danica Jurčová, moderátor a politik Robo Beňo, bývalý zpěvák skupiny Metalinda Paľo Drapák a Janette Drapáková, zpěvák Janko Lehotský, bývalý tenista Karol Kučera, bývalý fotbalový reprezentant Štefan Maixner, poslanec Braňo Ondruš, zpěvák, herec a politik Ibi Maiga, moderátorka Zuzka Hajdu, tanečník Johny Mečoch, politička Zuzana Plháková a režisér Jeffo Minařík.

„Jsem nadšený,“ řekl po premiéře slovenské tiskové agentuře TASR autor scénáře, herec, zpěvák i jeden z učinkujících Sagvan Tofi a dodal: „v Čechách jsme si prošli složitými peripetiemi, ze začátku nám nikdo nevěřil, museli jsme si svojí pozici vybudovat od úplného začátku, postupem času jsme si však vybudovali pozici nejúspěšnějšího muzikálu na české scéně. Báli jsme se trochu, jak dopadneme na Slovensku. Jako bychom začínali od nuly. Měl jsem opravdu strach. Já miluji Slovensko a o to víc jsme rád, že i Slovensko teď miluje Děti Ráje. Jsem nejšťastnější člověk.“


Hit muzikál Děti Ráje se v Bratislavě uváděl od 12. do 16. října. Odehrálo se celkem 6 představení, které vidělo téměř 12.000 diváků.

V Praze se Děti Ráje začnou hrát opět od 4.listopadu v GoJa Music Hall.

Autor fotografií: Tomáš Martínek


POZOR SOUTĚŽ S DĚTMI RÁJE!

Líbí se vám diskotékové písničky, které se staly hity i v dnešní době? Chcete si zavzpomínat? Pak soutěžte s námi!
Společně s muzikálem Děti ráje jsme pro vás připravili soutěž o krásné ceny!

Hned pět z vás může vyhrát s tímto nejúspěšnějším muzikálem poslední doby balíčky, ve kterých najdete CD Děti Ráje, tričko, samolepku a nesmrtelná céčka!

Soutěž s muzikálem Děti ráje běží od 25.10. do 8.11.2011.

Náš tip pro ty, kteří tuto soutěž ještě moc neznají: Netipujte na začátku soutěže příliš vysoko! Každý den nad ránem probíhá kontrola soutěžních tipů. Všichni soutěžící, jejichž tip byl již překonán, budou o tomto faktu informováni emailem. Jednou denně můžete své tipy upravovat a zvýšit tak šanci na výhru.

Napsal/a: Iveta Pešková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • bamiska

  erčo také gratuluju prostě tohle se nekokouká a písničky jsou super no a také tiše závidím ale přeju hezky si to užij…..a gratuluju i k druhé výhře teda ženská ty máš štěstí já se tu pohybuju už dva roky a vyhrála jsem prunk 😀 tak mám štěstí v lásce ….přijd za námi do improvizované plkárny…tam se povídá co a jak takový „chat“ tedy pokud najdeš čas….rozkoukej se tu a vítej…

 • Ježeček

  Erčo, závidím… 🙂 Já pořád přemýšlím, kde vzít a nekrást, abych to ještě jednou viděla…. 🙂
  Tak třeba „to výjde vám – tak nám“ 😀
  Přeji krásný zážitek *

 • Tak mě to vyšlo, výhra dnes dorazila, už se těšíme, až se zaposloucháme do známých písní. Dík erča

 • bamiska

  muzikál jsem neviděla ale v létě tu byli u nás ve městě při nějaké akci na náměstí a zpívali tam písničky přijeli i představitelé přímo z muzikálu…jé to byla paráda podupávali jsme s manželem a zpívali všechno člověk zná a nenechá to nikoho v klidu…

 • Ježeček

  Nádherný muzikál!! Opravdu se povedl. Písničky notoricky známé, takže zpívá nejen jeviště, ale i celé hlediště. Taky jsem se vrátila do dětských let… Fakt se moc povedl *

 • Peťka

  Vůbec jsem netušila, že se hraje tento muzikál i na Slovensku. 🙂
  Překvapila mě ukázka, vůbec to nevypadá špatně! 🙂

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist