Přečetli jsme za vás…

Rubrika: Aktuality, Onemocnění a léčba

Ženám, kterým se nedaří otěhotnět či často potratí, svítá naděje na další způsob léčby. Léčba konopnými preparáty je opět o krůček blíž k realizaci.

Ženám, které buď mají problém otěhotnět, nebo otěhotní, ale často u nich dojde k potratu, mají naději snadnější průběh těhotenství.
Britští vědci totiž objevili „protein plodnosti“, označovaný SGK1. Jeho vysoká hladina zvyšuje pravděpodobnost neplodnosti. Nízká hladina naopak zvyšuje riziko potratu. Výzkum prováděli vědci z Imperial College London na více než stovce žen.
Doplňkový výzkum byl prováděn na myších. Jak se zdá, uvedený enzym pomáhá snižovat „vnímavost“ dělohy na embrya.
Praktické využití vidí vědci v tom, že ještě dříve, než žena otěhotní, provedou biopsii sliznice dělohy, určí případnou poruchu a začnou léčbu.

Více naleznete v článku na Novinky.cz.

Dne 19. 9. 2011 jsme informovali o diskutované možnosti léčby vybraných chorob preparáty z konopí. Zvažovaly se varianty, zda se bude konopí dovážet, nebo jej bude pěstovat a dodávat přímo někdo v ČR. Komise odborníků, která celou problematiku připravuje, se shodla, že konopí budou moci pěstovat a dodávat i české firmy, které pro tyto účely budou muset získat licenci a pěstované rostliny například zabezpečit před odcizením.
Počítá se také se zřízením registru pacientů – která je bude chránit před případnou represí ze strany policie.
Předpoklad je, že by připravovaný materiál a potřebné změny zákonů mohly do poloviny příštího roku projít parlamentem, na podzim pak by se v lékárnách mohly objevit první léky z konopí.

Celý článek Novinek.cz naleznete zde.

Původní zprávu naleznete zde.

Napsal/a: Jarmila Vrkošová

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (1 vyjádření)

  • Peťka

    To je hodně zajímavé. Ono v dnešní době, kdy se snad každá třetí žena setká s potratem, nebo má problém s početím, je každý krok k „léčbě“ pozitivní.

    Jen koukám, že jsem trošku mimo, neb jsem si myslela, že výroba léků z konopí je u nás už běžná. A ono se o tom zatím jen jedná.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist