BIO knihy

Rubrika: Kulturní a literární tipy

S pojmem BIO potraviny se v posledních letech setkal snad už každý, mnoho lidí se také setkává i s BIO potravinami samotnými, přibývá těch, kteří je cíleně vyhledávají, aby jim dali přednost před ostatními. Věděli jste ale, že existuje také biotextil? A co třeba BIO kniha?
Přiznávám, že poslední termín jsem si vymyslela čistě pro účely tohoto článku, v němž vám chci představit dvě knihy, které se BIO produkty zabývají.

Jedná se o dva tituly z produkce nakladatelství IFP publishing, jejichž autorem je Jaroslav Foršt. Obě knihy si kladou za cíl především seznámit veřejnost s různými bioprodukty a s možnostmi jejich využití. Snaží se srozumitelně poradit, jak rozlišit, co je a co není dobré pro naše zdraví, jak se orientovat v široké nabídce potravin pro děti i dospělé.

BiolexikonBulgur, Seitan, Adzuki, Tempeh, Umeboshi, Wasabi, Adžika… zní vám to jako prapodivné zaklínadlo? Věřte, že není. Je to jen část biopotravin popisovaných v Kapesním Biolexikonu – Průvodci biotrhem a trhem zdravé výživy. Mezi výše jmenovanými najdete obilniny, luštěniny i různá ochucovadla. V Biolexikonu se dočtete navíc také o mořských řasách, bio nápojích, těstovinách, olejích, semínkách i různých pochutinách. Každé z biopotravin je věnována dvojstrana, kde najdete něco málo z historie, její složení, účinky a většinou také snadný a rychlý recept na přípravu dané potraviny.
Kniha je vytištěna na kvalitním křídovém papíře a doplněna spoustou ilustračních fotografií. Připravte se na to, že po jejím prolistování budete hledat nejbližší prodejnu zdravé výživy, třeba proto, abyste si mohly připravit Hummus podle receptu v knize.

Bio&dítěKniha Bio&dítě – bio i nebio zdravá výživa vám pomůže odhalit některá z nebezpečí dnešní doby (hlavně v oblasti potravin) a poradí, jak jim čelit. Snaží se být průvodcem na cestě, jak dát svému potomkovi to nejlepší z oblasti výživy a životního prostředí domova.
Autor si uvědomuje, že je mnohem snazší zvykat na zdravou výživu a biovýživu děti od malička, proto píše o výživě a vhodných potravinách i pro ty úplně nejmenší. Zhruba polovina knihy se zabývá výživou dětí v závislosti na jejich věku a zároveň nabízí i recepty na různá jídla, která dané věkové kategorii odpovídají.
Dočtete se tu o tom, co děti ve své stravě potřebují, co by měly nebo naopak neměly jíst. Jaroslav Foršt se také zabývá různými problémy s jídlem jako jsou alergie nebo např. obezita. Dozvíte se, v čem se liší „normální“ šunka od té bio a spoustu dalších věcí nejen o potravinách. V příloze pak nechybí seznam nevhodných potravinových přísad, tzv. „éček“.

Nakonec si dovolím citovat autorova závěrečná slova: „Doufám, že knížka, kterou jste právě dočetli, přispěje k tomu, aby si každý mohl uvědomit, co je pro zdraví jeho dětí dobré a co dobré být nemusí. A že jsme odpovědni za sebe a za svoje děti a že chtít pro ně to nejlepší nemusí být vůbec jenom fráze.“

BiolexikonKapesní Biolexikon – Průvodce biotrhem a trhem zdravé výživy
Barevná publikace v pevné vazbě, 192 stran
doporučená cena: 219 Kč

Bio&dítě – Bio i nebio zdravá výživa
Barevná publikace v pevné vazbě, 160 stran
doporučená cena: 299 Kč

Obě publikace si můžete s „internetovou“ slevou objednat ZDE.

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • Anonymní

    DOBRÝ DEN! ZROVNA DNES JSEM SI SHODOU OKOLNOSTÍ PROHLÍŽELA V PENNY MYRKETU BIO POTRAVINY. jEDNALO SE O BIO FRANFURTSKÉ PÁREČKY,BIO TVRDÝ SÝR A KYSANÉ BIO ZELÍ. ZELÍ BYLO V POŘÁDKU,I CENA BYLA KUPODIVU STEJNÁ,JAKO U TOHO NE BIO. sýr a párečky však byli po záruce a proto byli slevněné! Takže to mi jako bio moc nepřišlo,bůh ví,co se tam v tom balení množilo za nebio bakterie.Jenom ta původní cena byla dost vysoká,protže dát 35 kč za 10 dkg bio eidamu,to už je divočina! Já prostě bio potraviny většinou nekoupím kvůli těm astronomickým cenám,protože,kdo mi zaručí,že to co je napsáno jako bio,je opravdu to nej,nej,jako to propagují?

  • Já bio potraviny pokaždé nekupuju,ale také se jim nevyhýbám.Bio potraviny to je moc široké spektrum potravin co se týká masa,vajec,zeleniny,obilí,oblečení a to bych mohla vypsat tisíc věcí.Ale přímo můj názor je asi takový,obchodníci dost často zneužívají značku Bio.Například u masa nepoznáte jestli je Bio nebo ne-musíte věřit prodavačce,že je zdravější než to druhé.Stalo se mi také při koupi mouky,že nebyla dvakrát Bio,byla plná brouků a kde jakého smetí a to zrovna na zdravou výživu nevypadá.Bio oblečení také existuje,ale je na jedno použití -kdyby jste ho chtěli oprat tak se vám v pračce rozpustí.
    U mně teda Bio dvakrát nevyhrává.Jinak vám všem přeji krásný slunečný den.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist