Amorův výstřel (naštěstí ne do mě :))

Rubrika: Knihy pro děti a mládež, Kulturní a literární tipy

„Milá maminko, tuhle jsem narazila na fotku tebe a taťky – víš, tu z vaší první schůzky. Tu, na které vypadáš kapánek divně, protože jsi před chvilkou zvracela… „ (ukázka z knihy)

Alice a dóóóst dobrý rande, Fragment

Po přečtení prvního dílu veselých příhod třináctileté Alice jsem už dobře věděla, s kým mám tu čest. Přesto jsem se při jejím čtení opět velmi, opravdu velmi bavila. Co se od prvního dílu v Alicině rodině změnilo?

Alice žije nově jen se svým otcem a sourozenci Linn, Jablou a Torem sama. Maminka jim neutekla, ale je pracovně velmi vytížená a cestuje po světě – a tak na výchovu všech tří dětí víceméně zbyl jen tatínek… Na bláznivosti rodinky se však nezměnilo vůbec nic – dům mají stále plný divných zvířat i divných věcí. A dokonce velmi zvláštních věcí… Na tohle všecno si však Alice i čtenář zvykl již v prním dílu – a pravdou je, že toto Ali moc neřeší. Co ji ovšem pekelně štve, je fakt, že její kamarádka Kyra začala randit s fantastickým klukem Ricardem.

Jenže na to, aby si našla svého kluka, Ali nemá čas. Najednou si totiž všímá, že si jejich tatínek dává nějak příliš moc záležet na tom, jak vypadá… Dokonce si geluje i vlasy dozadu, což doposud nikdy nedělal. A tak se spolu s ostaními sourozenci vydají na tajnou špionáž, aby zjistili, kam, proč a za kým jejich táta někdy večer chodí a jestli náhodou na jejich maminku tak nějak nezapomněl…

Kyra se projeví také nakonec jako opravdová kámoška a pozve Alice na skvělou párta. Aby nešla Alice sama, zajistí ji Kyra doprovod – Richiho kámaráda. Bude to nakonec rande naslepo nebo vše dopadne ještě úplně jinak?

Knížka Alice a… Dóóóst dobrý rande je z úspěšné řady knih Alice a… Dóóóst dobrý/á… Určitě doporučuji vaší pubertální dceři. Vtipný text je psaný formou deníčku a je určen pro dívky ve věku od 11 do 15 let.


Alice a dóóóst dobrý rande

Vydalo: nakladatelství Fragment, 2003, 2.vydání 2012

Autor: Karen McCimbieová
Kategorie: Pro čtenáře od 11 let
Počet stran: 192
ISBN: 978-80-253-1398-5

Knihu Alice a dóóóst dobrý rande si můžete objednat například zde.


Nakladatelství Fragment se zaměřuje zejména na knihy pro děti a mládež, leporela, slovníky, učebnice a turistické průvodce. Mezi bestsellery patří ERAGON, Letopisy Narnie, Maturita v kostce.

Produkce se pyšní díly Václava Čtvrtka, Zdeňka Svěráka nebo Pavla Kantorka

Napsal/a: Marta Procházková

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist