Tip na dárky pro milovníky dinosaurů

Rubrika: Doporučujeme

ch_prehistoricNemůžu se poslední dobou zbavit dojmu, že mezi dětmi v mém okolí vládne dinosaurománie. Zájem o tyhle prehistorické obludy je pozoruhodný natolik, že se mu přizpůsobují i výrobci hraček a her pro děti, vychází spousty knih o dinosaurech a jejich obrázky se objevují na kdečem, co je dětem určeno, od dekorativních předmětů po školní potřeby.
Už při jednom z kol soutěže Hledej, čti a vyhraj, jsem nabyla dojmu, že naše děti asi nejsou normální, jelikož dinosauři je nijak zvlášť neberou. Až mi to bylo i trochu líto, když jsem doplňovala zboží do obchůdku, který jsem nedávno uvedla do provozu – Chňapík.cz. Her, puzzle, nástěnných samolepek i hodin, magnetků a magnetických tabulí i zmiňovaných školních potřeb s motivem dinosaurů je tam totiž nepočítaně.

Máte-li doma nadějného mladého archeologa, milovníka Tyranosaurů, Brachiosaurů, Triceratopů a dalších „saurů“ a „dinoušů“, a přemýšlíte nad dárkem pro něj, nechte se pozvat k návštěvě u Chňapíka.
Všem těmto prehistorickým živočichům, je věnována samostatná sekce obchůdku, najdete ji v kategorii Kolekce dle licenčních motivů pod názvem Prehistoric.

Pokud vaše děti dávají před dinosaury přednost Večerníčkům stejně jako ty naše, přijďte se podívat i vy. Můžete si poslechnout oblíbenou legrační písničku Chňapík, maličký krokodýl, podle které jsem obchůdek pojmenovala a u toho třeba vybrat dárek s obrázkem hrdinů současnosti, jakými bezesporu jsou Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Malá čarodějka, Ferda mravenec, Spiderman, krteček či medvídek Kuky a mnozí další.

Ještě pořád jsem vás k návštěvě nenalákala? Hmmm, třeba budu úspěšná do třetice…
Od 31. října až do 13. listopadu najdete u Chňapíka správnou odpověď na soutěžní otázku z dalšího kola soutěže Znáte je?, v němž můžete vyhrát nástěnné samolepky s dinosaury.

Na závěr se nebudu ptát, jestli přijdete aspoň na malou návštěvu, nechám si to jako překvapení. Zajímalo by mě něco jiného – Propadly i vaše děti dinosaurománii? Podporujete je v této zálibě?

Toto taky stojí za přečtení!

Co byste měli vědět, než koupíte dítěti první kolo

Pokud se chystáte koupit svému dítěti kolo, měli byste vědět, že při jeho výběru je nejdůležitější správná velikost. To

Čtu dál →

Víc energie a času na sebe i děti? Udělejte 2 věci a máte vyhráno!

Mít tak návod na to, abychom měly jako mámy na dítě více času, abychom mu nekřivdily, aby bylo samostatné,

Čtu dál →

[Soutěž] CD Playground English: Frog Biscuits

Písničky pro děti v angličtině pobaví i naučí. Na trh přichází novinka projektu Playground English. A 3 z vás

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Ivča a Domča

  Tak my dinosaurománii máme tak nějak za sebou:-)To bylo období tak před třetím rokem, kdy chtěl Domča pořád nějaké dinosaury, jenže pak ho začalo bavit všechno, co se točí okolo nějakého vyrábění a montování, takže máme doma „zásobu“ všelijakého dětského nářadí apod., samozřejmě včetně Pata a Mata, to jsou asi jeho vzor:-)
  A teď ulítává na té reklamě o mistru Manym a bedýnce s mluvícím nářadím:-)

 • Anonymní

  Pro malé děti doporučuji leporelo ,,Dinosauři“ nakladatelství Axióma (www.axioma.cz).
  Petra

 • Ahoj Petro, tak u nás dinosaurománie neminula ani jednoho – asi že to jsou kluci ( i když má 6-ti letá neteřinka „v tom“ prý lítá taky 🙂 )
  Starší kluci si to odbyli mezi 4-6. rokem a menší jsou zrovna v tom období… takže kde je dinosaurus, to je to správné… 🙂
  Aspoň nebude mít Ježíšek moc těžký výběr.
  Beru to tak, že to zas odezní… díky za tipy 🙂

 • Ahoj Petro,dinosauromanii máme pomalu za sebou.Dcera jim propadla poměrně záhy po návštěvě dino parku a už to jelo,kupodivu znala některé názvy,které já ani neuměla přečíst:-DD
  teď už přechází na jiné zaměření a malý je zatím normálně pohádkový,i když mě trošku vadí,že od Ježíška si přeje Božka/překlad-Bořek stavitel/ a Mistra Manyho nebo jak se to píše a ne třeba našeho Rákosníčka.I když je fakt,že už přišel na chuť i Maxipsu Fíkovi,tak snad …

 • danasi

  Petro, díky za informaci. Mé děti nepropadli. Ale nezoufej, přeposílám odkaz kamarádce. Její tříletý syn mne pokaždé proškoluje v názvech a pokaždé se rozčiluje, že neznám název toho či onoho prahistorickýho zvířete.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist