Tip na dárky pro milovníky dinosaurů

Rubrika: Doporučujeme

ch_prehistoricNemůžu se poslední dobou zbavit dojmu, že mezi dětmi v mém okolí vládne dinosaurománie. Zájem o tyhle prehistorické obludy je pozoruhodný natolik, že se mu přizpůsobují i výrobci hraček a her pro děti, vychází spousty knih o dinosaurech a jejich obrázky se objevují na kdečem, co je dětem určeno, od dekorativních předmětů po školní potřeby.
Už při jednom z kol soutěže Hledej, čti a vyhraj, jsem nabyla dojmu, že naše děti asi nejsou normální, jelikož dinosauři je nijak zvlášť neberou. Až mi to bylo i trochu líto, když jsem doplňovala zboží do obchůdku, který jsem nedávno uvedla do provozu – Chňapík.cz. Her, puzzle, nástěnných samolepek i hodin, magnetků a magnetických tabulí i zmiňovaných školních potřeb s motivem dinosaurů je tam totiž nepočítaně.

Máte-li doma nadějného mladého archeologa, milovníka Tyranosaurů, Brachiosaurů, Triceratopů a dalších „saurů“ a „dinoušů“, a přemýšlíte nad dárkem pro něj, nechte se pozvat k návštěvě u Chňapíka.
Všem těmto prehistorickým živočichům, je věnována samostatná sekce obchůdku, najdete ji v kategorii Kolekce dle licenčních motivů pod názvem Prehistoric.

Pokud vaše děti dávají před dinosaury přednost Večerníčkům stejně jako ty naše, přijďte se podívat i vy. Můžete si poslechnout oblíbenou legrační písničku Chňapík, maličký krokodýl, podle které jsem obchůdek pojmenovala a u toho třeba vybrat dárek s obrázkem hrdinů současnosti, jakými bezesporu jsou Pat a Mat, Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, Malá čarodějka, Ferda mravenec, Spiderman, krteček či medvídek Kuky a mnozí další.

Ještě pořád jsem vás k návštěvě nenalákala? Hmmm, třeba budu úspěšná do třetice…
Od 31. října až do 13. listopadu najdete u Chňapíka správnou odpověď na soutěžní otázku z dalšího kola soutěže Znáte je?, v němž můžete vyhrát nástěnné samolepky s dinosaury.

Na závěr se nebudu ptát, jestli přijdete aspoň na malou návštěvu, nechám si to jako překvapení. Zajímalo by mě něco jiného – Propadly i vaše děti dinosaurománii? Podporujete je v této zálibě?

Toto taky stojí za přečtení!

Recenze: Štěpán Kobliha není žádná bábovka

Kniha od spisovatelky Ivy Geckové Štěpán Kobliha není žádná bábovka, jež vydalo nakladatelství Grada, strhne všechny své malé čtenáře

Čtu dál →

3 tipy na pohodový nákup s dítětem

Ať to odkládáte, jak chcete, stejně se tomu úplně nevyhnete. Do obchodu s dítětem aspoň jednou za čas musíte. A

Čtu dál →

Recenze: Sourozenci – o spravedlivé výchově

Snaha o aplikování spravedlivé výchovy mezi naše potomky někdy bývá velkou zkouškou nervů, a leckdy i těžko rozlousknutelným oříškem. A právě

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (5 vyjádření)

 • Ivča a Domča

  Tak my dinosaurománii máme tak nějak za sebou:-)To bylo období tak před třetím rokem, kdy chtěl Domča pořád nějaké dinosaury, jenže pak ho začalo bavit všechno, co se točí okolo nějakého vyrábění a montování, takže máme doma „zásobu“ všelijakého dětského nářadí apod., samozřejmě včetně Pata a Mata, to jsou asi jeho vzor:-)
  A teď ulítává na té reklamě o mistru Manym a bedýnce s mluvícím nářadím:-)

 • Anonymní

  Pro malé děti doporučuji leporelo ,,Dinosauři“ nakladatelství Axióma (www.axioma.cz).
  Petra

 • Ahoj Petro, tak u nás dinosaurománie neminula ani jednoho – asi že to jsou kluci ( i když má 6-ti letá neteřinka „v tom“ prý lítá taky 🙂 )
  Starší kluci si to odbyli mezi 4-6. rokem a menší jsou zrovna v tom období… takže kde je dinosaurus, to je to správné… 🙂
  Aspoň nebude mít Ježíšek moc těžký výběr.
  Beru to tak, že to zas odezní… díky za tipy 🙂

 • Ahoj Petro,dinosauromanii máme pomalu za sebou.Dcera jim propadla poměrně záhy po návštěvě dino parku a už to jelo,kupodivu znala některé názvy,které já ani neuměla přečíst:-DD
  teď už přechází na jiné zaměření a malý je zatím normálně pohádkový,i když mě trošku vadí,že od Ježíška si přeje Božka/překlad-Bořek stavitel/ a Mistra Manyho nebo jak se to píše a ne třeba našeho Rákosníčka.I když je fakt,že už přišel na chuť i Maxipsu Fíkovi,tak snad …

 • danasi

  Petro, díky za informaci. Mé děti nepropadli. Ale nezoufej, přeposílám odkaz kamarádce. Její tříletý syn mne pokaždé proškoluje v názvech a pokaždé se rozčiluje, že neznám název toho či onoho prahistorickýho zvířete.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist