Těhotenství, porod a šestinedělí s přírodní kosmetikou Eoné

Rubrika: Doporučujeme

20. června 2006 zahájil na našem Náměstíčku provoz nový obchůdek s přírodní kosmetikou Eoné, která je určena jak dospělým, tak i našim nejmenším. Vzhledem k tomu, že tato kosmetika nevyužívá žádné syntetické látky, konzervanty, ropné produkty a umělá barviva apod. je vhodná i pro miminka a také pro období těhotenství a kojení…

Právě výrobky určené nastávajícím maminkám, přípravky poskytující úlevu u porodu a v období šestinedělí bych vám ráda představila v tomto článku.

Co z nabídky přírodní kosmetiky Eoné provází maminky obdobím TĚHOTENSTVÍ?
Nebude pro vás zřejmě žádnou novinkou, když napíšu, že v prvních měsících se mnohé nastávající maminky potýkají s tzv. ranními nevolnostmi. To, že přívlastek „ranní“ není zrovna nejpřesnější, asi také není třeba sáhodlouze vysvětlovat.
Už v tomto momentě vám ale může pomoci přírodní kosmetika a aromaterapie (účinky jednotlivých éterických olejů najdete v některém z dalších článků, dnes se zaměřím na kosmetické přípravky).
Úlevu od těhotenských nevolností by vám měl přinést Koupelový olej GRAVITA, který se dopuručuje i při dalších nepříjemnostech, které by vaše těhotenství mohly doprovázet, např. otoky nohou, pálení žáhy, únava, problémy se stolicí. Tento olej do koupele navíc obsahuje přírodní vitamín E, zabraňuje vysoušení pokožky a podporuje eleasticitu kůže, což jistě oceníte při boji proti strijím.
Dalším tipem na „žaludek na vodě“ může být i Krém na DOBRÉ RÁNO, který rovněž obsahuje citrusové silice, které mohou od nevolností ulevit. Používá se jako běžný hydratační krém, je vhodný na den i noc. Nejedná se sice o zaručený lék, ale možná vám v prvních měsících těhotenství „sedne“ lépe než vaše oblíbená značka. Použité esenciální oleje navíc pomáhají rozptylovat strach z toho, co všechno vás čeká, uvolňují napětí, uklidňují a posilují koncentraci.

Ač je období těhotenství nazýváno tím nejkrásnějším v životě ženy, nezřídka se právě v těchto devíti měsících nastávající maminky potýkají také s různými úzkostmi, strachem jak všechno zvládnou, nervozitou, pocity vnitřního napětí apod. Zásadní problémy v životě za vás nevyřeší žádná kosmetika, ale pocit úlevy, trochu zklidnění a pomoc při nespavosti by vám mohly přinést následující výrobky:
Květová voda RŮŽE light (je vhodná i pro miminka)
Květová voda NEROLI light
Pleťová voda KVĚTY
Pleťový olej růže-jasmín
Masážní olej MOTÝL
Koupelový olej GRAVITA
Všechny výše zmíněné přípravky mají kromě zklidňujících účinků i další užitečné vlastnosti – více se o nich dočtete přímo v obchůdku Eoné (stačí prokliknout názvy).

Dalším problémem, který vás v těhotenství může potkat a pořádně potrápit je prachobyčejné nachlazení. Při návštěvě lékárny se totiž dozvíte, že pro těhotné ženy jsou prakticky všechny běžné prostředky k léčení kašle a rýmy nevhodné nebo dokonce nebezpečné. I v tomto případě může pomoci aromaterapie a přírodní kosmetika.
Z nabídky obchůdku Eoné lze v těhotenství bez obav používat tyto přípravky:
Spray na čištění ovzduší JASÁNEK (balení 100 ml, nebo 500 ml) – vynikající prevence v období nemocí z nachlazení, pomáhá i při zánětech dýchacích cest, zvlhčuje vzduch v místnosti. Je vhodný i pro malé děti.
Lesní balzám – prevence i účinná pomoc při zahlenění, kašli i dlouhodobých problémech s dýchacím ústrojím. Je vhodný i pro malá miminka (dětem do 3 měsíců je třeba jej naředit).
Nosní olej – uvolňuje a rozpouští hleny, ničí choroboplodné zárodky, klidní podrážděný a vysušený nos, je vhodný i jako prevence. Mohou jej používat i miminka.
Koupelový olej IMUNA – prevence v období nemocí z nachlazení, má tišící a hojivý účinek při podráždění sliznic.

Ještě dříve, než začne bříško narůstat do obřích rozměrů, je dobré začít bojovat proti vzniku strijí (pajizévek). Předpoklady pro jejich vznik jsou sice velice individuální, ale pravidelnou masáží ohrožených míst (bříško, prsa, zadeček) můžete jejich výskyt přinejmenším značně omezit.
Přímo na tento problém je určen Masážní olej proti striím.
Využít můžete i další podpůrné přípravky, které zvyšují elasticitu pokožky:
Krém na DOBRÉ RÁNO
Masážní olej SANT
Masážní olej MOTÝL
Koupelový olej GRAVITA
Koupelový olej IMUNA

Jak se můžete s Eoné PŘIPRAVIT NA POROD?
V poslední době se dost často v souvislosti s porodem mluví o nástřihu hráze. V některých případech je nutný, jindy se mu dá předejít jednak vhodnou volbou porodnice, jednak masáží hráze, která se provádí cca od 34. tt. K těmto účelům je určen Masážní olej na hráz. Využít jej můžete i přímo při porodu při vypuzovací fázi(resp. použije je porodiní asistentka nebo lékař).
Asi 2 dny před plánovaným termínem porodu si může nastávající maminka dopřát Posilující koupel, která slouží jako příprava na porod, posiluje sebedůvěru, přináší uvolnění a naladí vás tak, aby porod proběhl přirozenou cestou.

Co z nabídky Eoné se doporučuje vzít S SEBOU K PORODU?
I zde máte výběr z několika přípravků:
Květová voda RŮŽE light – můžete ji rozprášit do prostoru, aby silice z růže damašské navodily pocit bezpečí a pomohly ke zklidnění psychiky rodičky. Využijete ji i pro osvěžení obličeje, doporučují se také obklady na čelo, zátylek, bříško nebo záda. Hodit se vám bude jistě i po porodu – např. jako pleťová voda, pro relaxaci nebo jako osvěžení v létě u vody.
Masážní olej KARITÉ – doporučuje se pro ulevující masáže od počátku kontrakcí po celou přípravnou fázi porodu (1. doba porodní)., protože přirozeně uvolňuje svalstvo a má mírné protibolestivé účinky. Po porodu můžete zbytek balení vužít jako ochranu před sluníčkem, masážní prostředek proti bolesti zad i na odstranění popraskané kůže na bříšku. Vzhledem k tomu, že je bezpečná i pro miminka, můžete jej používat i pro masáž kyčliček při snížené hybnosti.
Pro období pokročilého porodu je určen Masážní olej EUGENIA, který má schopnost podpořit děložní kontrakce a zároveň má analgetické účinky. Pomáhá tak při otevírání děložního hrdla a také ulevuje od porodních bolestí. Využít jej můžete i při vypuzovací fázi (2. doba porodní) v době, kdy maminka zrovna netlačí.
Pro miminko můžete s sebou k porodu vzít Jojobový olej PŘIVÍTÁNÍ pro ošetření pleti novorozence. Požádejte personál novorozeneckého oddělení, aby jednu lžičku tohoto vysoce kvalitního oleje přidal do vaničky při prvním koupání vašeho miminka.

Co nabízí Eoné maminkám PO PORODU, V ŠESTINEDĚLÍ A PRO OBDOBÍ KOJENÍ?
Pro podporu vyprazdňování v šestinedělí se doporučuje:
Pleťová voda KVĚTY
Masážní olej SANT, který rovněž pomáhá lepšímu zavinování dělohy, odchodu očistků a u vícerodiček navíc zjemňuje intenzitu poporodních stahů dělohy.

Vynikající hojivé účinkyŘepíkový gel GABRIELLA. Používá se na zlepšení stavu jizev (zejména šití po porodu), při poklesu dělohy, inkontinenci, hemeroidech, na posílení dna pánevního. Poslouží i jako lubrikační gel.
K léčbě hemeroidů se doporučuje také Gel na nohy a unavené svaly.

Pro zklidnění psychiky po porodu, zejména v období šestinedělí, se výborně hodí:
Pleťová voda KVĚTY
Vůně pro ženu
Masážní olej SANT
Masážní olej ANGELS

Pro období kojení jsou určeny:
Masážní olej ANGELS, který jemně ošetřuje pleť na prsou a podporuje tvorbu mateřského mléka.
V případě výskytu bolavých míst v prsou nebo i pro prevenci zánětů je vhodný Masážní olej MOTÝL.
Balzám na prsa určený pro masáže prsou, který se doporučuje i pro přípravu přecitlivělých bradavek před kojením.

Pokud jste pročetli opravdu celý tento článek (máte můj obdiv ;-)), jistě jste si nemohli nevšimnout, že řada přípravků z naší nabídky je v něm jmenována hned několikrát. Účinky některých výrobků jsou podobné, ale nikdy úplně stejné. Je jen na vás, jakým způsobem se vám je podaří nakombinovat tak, abyste obsáhli to, co od přírodní kosmetiky Eoné v těhotenství, při porodu i po něm očekáváte.
Uvítám, když do komentáře připíšete, co zrovna vás zaujalo nejvíc, jaké kombinace nabízených produktů jste zvolili a případně se pochlubíte i svými zkušenostmi.

Ať už se rozhodnete, že vás těhotenstvím kosmetika Eoné bude provázet nebo ne, přeji vám ty nejkrásnější vzpomínky na celých devět měsíců plných očekávání a na jejich konci bezproblémový porod a to nejbáječnější miminko pod sluncem!

Napsal/a: redakce (Petra)

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Ahoj, já znám Eone teprve krátce a vyzkoušela jsem zatím Růžovou vodu light a Pleťový olej růže-jasmín – miluju totiže růže. V tom oleji opravdu moc cítit nejsou, ale jinak jsem strašně spokojená, obě ty věci jsou strašně příjemný a chystám se vyzkoušet dalíš, tak díky za tipy.

 • Tak protože některé z výše uvedených věciček jsem už vyskoušela, tak vám můžu napsat, které to byly a jak se mi osvědčily:

  Krém na DOBRÉ RÁNO – velice příjemný. Na jeho vůni jsem si asi dva dny zvykala, pak se mi zalíbila. Nezkoušela jsem ho ale v začátku těhu (Eoné jsem objevila později).

  Květová voda RŮŽE light – mám ji už po několikáté a zřejmě u ní ještě dlouho zůstanu :). Voní skoro neznatelně, používám ji i pro děti, když je potřeba.

  Pleťový olej růže-jasmín – vůně jasmínu převládá. Je to úžasný ženský olejíček na pleť.

  Jojobový olej PŘIVÍTÁNÍ – slaboučce voní po růžích a je prostě….dokonalý :)). Vřele doporučuju do porodnice i na pozdější mazání miminka i maminky. Jojobový olej má navíc přirozený UV filtr asi 3-4, takže mimčo můžete namazat na ven.

  Spray na čištění ovzduší JASÁNEK a Lesní balzám – používali jsme v zimě, kdy byly děti nastydlé a myslím, že jim do dost pomohlo.

  Nosní olej – velice příjemný, jemnější než od jiných firem (třeba od Hadka).

  Ostatní výše uvedené výrobky jsem neměla, ale po zkušenosti s těmi co jsem popsala bych si vybrala i další – pro období těhu i pro porod.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist