Recenze: Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími

Rubrika: Doporučujeme, Knihy pro děti a mládež

K recenzi nám nakladatelství Portál poskytlo knihu určenou pro děti od narození až do 8 let věku – Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími.  Její součástí je i CD se 70 písničkami. Kniha přináší náměty, jak pomocí her a zábavných činností učit děti od nejútlejšího věku vnímat zvuky a rytmus a naslouchat hudbě.

Ač si nemyslím, že umím zpívat, tak mému synkovi, který má 10 měsíců, se moje zpívání líbí, už v bříšku jsem mu pouštěla jednu skupinu a doteď, když mu nejde spát, tak mu zazpívám jejich písničku a po jedné sloce usíná.
Právě proto jsem ráda, že se mi dostala do rukou knížka Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími, která je určena pro dětičky od narození do osmi let. Sestavily ji dvě dámy, a to Alena Tichá, která vyučuje na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a zabývá se prací s dětmi hudebně a pěvecky zaostalými, a Milena Raková, která je učitelkou v Mateřské škole a taneční pedagožka na Základní Umělecké škole.
Hned v úvodu se mi líbí, že kniha rodiče vybízí ke zpěvu a abychom ztratili zábrany, které v nás vybudovali učitelé, kteří nám často říkali, že zpívat neumíme, nebo v případě rodičů, že křičíme a je bolí třeba hlava.  Odměna, která se nám pak dostane v podobě dětského smíchu a radosti a těch jiskřiček v očích, je nezapomutelná, alespoň pro mě.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V knize je 70 písniček s notami i akordy a jsou doplněny obrázky od dětí, u každé písničky je označena náročnost a pro kterou věkovou skupinu dětí se písničky hodí. U každé písničky je také napsáno, co se písničkou dítě naučí a to zpěv, pohyb, doprovázení na hudební nástroje i nalezené doma, jako hrnce, pokličky… a také výtvarné nápady, to znamená, co může dítě k písničce namalovat či vytvořit.
Knihu doprovází CD na kterém jsou všechny písničky nazpívané a to dětmi i dospělými, písničky jsou to krátké a zábavné, často mají necelou minutu, a proto děti baví a nemají čas se během jedné písničky nudit.
pictureproviderMému synkovi se zatím líbí nejvíce první písnička Myslivci, která pojednává o pejsích a díky ní se učí, jak dělá pejsek.
Mně se líbí ukolébavky, a to všechny.

Knihu Zpíváme a hrajeme si s nejmenšími vydalo nakladatelství Portál a můžete si ji objednat zde. Kniha obsahuje také CD.

Napsal/a: Pivatko

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

  • endlisek

    Vypadá moc pěkně. Přemýšlím, že pořídíme. Malá miluje písničky, problém je že já jich z paměti tolik neumím a jedeme furt ty stejné dokola. Navíc zpívat s knížkou by mě bavilo víc než s „Yů Tůb“ 😀

  • mura

    kniha mě dost zaujala-určitě si ji objednám

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist