Jak vybrat přebalovací tašku na kočárek

Rubrika: Doporučujeme, Péče o miminko

Čekáte miminko a hledáte tašku na kočárek? Co všechno byste měli v takovém případě zvážit a proč maminkám nestačí taška, která je přímo u kočárků?

Nejdůležitější je velikost

Největším faktorem při výběru přebalovací tašky je její velikost. Taška, která je často součástí výbavy kočárku, je skvělá, ale většinou se hodí pro ta nejmenší miminka. Proč?

Právě kvůli velikosti. Do přebalovací tašky pro miminko vám bude stačit dát pár věcí, jako jsou plenky, olejíček a další přebalovací potřeby.

Co všechno musí taška unést?

Jak však miminko stárne, tím se objem věcí do tašky zvětšuje. Budete potřebovat svačiny, hračky, náhradní oblečení, a navíc je fajn, pokud se do tašky vejde i menší nákup.

A na to už většinou klasická taška na kočárek nestačí.

Velikost by měla být tak dostatečná na všechno, co vás napadne i nenapadne, že budete na procházce potřebovat. Na začátku to můžete otestovat právě na tašce u kočárku a časem tak získáte lepší představu, jak velká by měla být, aby vám dostačovala.

Hmotnost

S velikostí se váže také hmotnost. Budete v ní tahat opravdu hodně věcí, a proto by samotná taška měla být co nejlehčí. Současně však musí být i funkční, což jí na váze přidává. Zvažte své potřeby a tašku zkuste ideálně v prodejně na živo, jak se vám nosí a zda je vůbec možné ji na váš kočárek připnout.

Přebalovací taška může být i elegantní

Výhodou dnešních přebalovacích tašek je i to, že mohou být elegantní. Můžete je tak pohodlně využívat i do dospělé společnosti a pokud si vyberete tašku kvalitní, můžete ji používat i poté, co děťátko trochu odroste.

Přehlednost a flexibilita

Přebalovací taška by měla mít dostatek kapes, abyste v ní nemusela dlouho hledat věc, kterou zrovna akutně potřebujete. Měla by mít jednoduché otvírání. Také si zkontrolujte, zda je vhodná pouze na kočárek, nebo ji můžete využít také jako kabelku přes rameno či batoh.

Nepodceňujte kvalitu materiálu

Jedním z nejdůležitějších aspektů přebalovací tašky je také materiál. Ten musí být odolný jak před počasím, tak i před rozlitým čajem, poblinkáním od miminka a dalšímu poškození i znečištění. Nejčastěji se na výrobu používá mikrovlákno, kůže či umělá kůže. Údržba pak záleží na konkrétních pokynech od výrobce.

Napsal/a: Bezva Plenky

Toto taky stojí za přečtení!

Kam s dětmi za lyžováním? V italském středisku Passo Tonale děti milují!

Italové děti milují, to je obecně známo. A udělají pro ně první poslední. Lyžařské středisko Passo Tonale vás o

Čtu dál →
Jak dětem ulevit od ucpaného nosu

Jak dětem jednoduše ulevíte od ucpaného nosu

Milé maminky, jsou Vaše děti často nachlazené? Teče jim z nosu, v noci mají ucpaný nos a těžce se jim dýchá? Pomozte

Čtu dál →

Môžem dať dieťatku jesť hocičo?

Môžem dať dieťatku pribináčika? Alebo zákusok? Alebo kupovanú nočnú kašu? V mamičkovských internetových skupinách sa pravidelne objavujú otázky, či to alebo

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist