Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Rubrika: Volnočasové aktivity

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé zase do ní. Zkuste našich pět tipů, které dětem zpříjemní koupání za všech okolností.

Koupejte se s nimi

Nejjednodušší způsob, jak dítěti ukázat, že vana (či sprchový kout) je bezpečné prostředí, je koupat se s ním. Jen je třeba se připravit na fakt, že účes ani make-up vám pravděpodobně nevydrží. Nechte například dítě, aby vám umylo záda, nohy či ruce, a pak si role vystřídejte. Ukažte mu, jak se umýt samo. Povídejte si. Vězte, že tyto chvíle pro něj budou velmi cenné. Pro vyšší bezpečí doporučujeme pořídit vanu či sprchový kout s protiskluzovou úpravou, případně vsadit na protiskluzovou podložku.

Potápěčský kurz ve vaně

Hravé a akčnější děti, které nemají problém ponořit hlavu, můžete inspirovat hledáním pokladů. Stačí pár věcí, které klesnou na dno (a nepoškrábou vanu), které následně dítě pomocí plaveckých brýlí (ať už se šnorchlem, nebo bez) loví. Alternativou pro ty, které se bojí hlavu ponořit, je průhledná plastová krabička, kterou trošku ponoří, čímž vznikne „ponorka“ a dítě pak snadno předměty uvidí a vytáhne.

Vyšší sprchová vanička

Všeobecně mají děti raději koupel než sprchování. Některé se bojí hluku sprchy, jiným vadí, že jim voda dopadá na pokožku. I z hlediska bezpečnosti a následného úklidu je pro dítě vana příjemnější. Pokud vám prostor koupelny nedovolí pořídit vanu, vězte, že nic není ztraceno. Existují varianty – vanu nahradí hluboké vaničky do sprchových koutů. Výhodou je nižší spotřeba vody než v případě vany, neboť potřebné „hloubky“ dosáhnete výrazně rychleji.

Naběračka, mlýnek a pěna

Ať už máte vanu, nebo sprchový kout s hlubokou vaničkou, vězte, že přelívání vody z misky do misky, mlýnky ani pěna nezklamou nikdy. Opět není třeba pořizovat drahé hračky, úplně stačí plastová naběračka z kuchyně, kelímky (třeba vymyté od jogurtu) a mlýnek, který bývá součástí hraček na písek. Pěnu do koupele vybírejte podle citlivosti pokožky dítěte a tak, aby jej neštípala v očích, jinak jeho lásku k vodě příliš nepodpoříte.

Vodní ZOO i péče o miminko

Další ze zaručených tipů je vytvořit si vodní ZOO. Nemusíte nutně pořizovat hračky do vany, stačí sáhnout po figurkách, které snadno uschnou. Dítě je může mýt, ale společně jimi můžete vytvářet příběhy. Naprostým unikátem jsou dětské ruční sprchy, jež jsou barevné a ve tvaru zvířátek. Snadno je zapojíte do hry. Řada dětí má potřebu umýt také panenku (obzvlášť starší sourozenci). Někdy se koupe i bagr nebo náklaďák. Skvělou zábavu si užijí také s pěnovými zvířátky, které se po namočení lehce přilepí na jakoukoli plochu. Není větší zábavy, než když je dítě může spláchnout zpátky do vany.

Napsal/a: Sanitino.cz

Toto taky stojí za přečtení!

Hravé kostky: Objevte říši kouzel i pestré barvy globálního světa

Na začátku byla… kostka. Ale nebyla obyčejná. Za vším stojí Dán Öle Kirk Christiansen. V roce 1932 zakládá firmu Lego,

Čtu dál →

Ta nejmenší miminka cítí lásku skrze dotek

Něžný dotek je nesmírně důležitý pro vytváření vzájemného vztahu rodiče s miminkem. Novorozenci ještě nemají plně vyvinutý zrak a o

Čtu dál →

Jak vybrat postel do dětského pokoje?

Výběr postele je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí při zařizování dětského pokoje. Pokud má dítě ničím nerušený a kvalitní spánek,

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist