Ivana Gottová, Mahulena Bočanová, Roman Vojtek a Petr Vondráček společně darovali dětem úsměv

Rubrika: Doporučujeme

Třetí zářijové pondělí letos přineslo začátek 3. ročníku charitativní kampaně 5 000 000 Kč pro dětský úsměv. Díky tomuto projektu můžeme společně pomoci desítkám těžce postižených dětí a také novorozencům, jejichž příchod na svět provázejí závažné zdravotní komplikace.

Zapojte se i Vy a tento týden nakupujte v síti drogerií a parfumerií ROSSMANN výrobky se symbolem úsměvu. Celá jejich hodnota (ceny bez DPH a poplatků za platební karty) je započítána do výsledného výtěžku charitativní kampaně, který bude předán Nadaci Naše dítě na tyto konkrétní projekty: Částkou 2 400 000 Kč bude hrazena péče osobních asistentů o handicapované děti v pěti vybraných stacionářích po celé ČR a výcvik dvou asistenčních psů pro děti s postižením. Druhá část výtěžku, tedy 2 600 000 Kč je určena na zakoupení lékařských přístrojů, kterými bude dovybaveno dvanáct nemocnic v celé republice. Jedná se o deset resuscitačních setů na záchranu života novorozených dětí, transportní inkubátor a přístroj na měření mozkové aktivity novorozenců se zdravotními potížemi při porodu. Nadace Naše dítě z finančních prostředků, které překročí částku 5 000 000 Kč, hradí akutní potřeby handicapovaných dětí prostřednictvím individuálních žádostí.

Pondělní zahájení kampaně si v jedné ze 111cti prodejen ROSSMANN nenechaly ujít ani známé osobnosti. Přišly nakoupit drogerii označenou symbolem kampaně a tím darovaly dětem úsměv. „Vážíme si podpory Ivany Gottové, která při nás stojí už druhým rokem, a jsme rádi, že darovat dětem úsměv prostřednictvím této kampaně přišli také Mahulena Bočanová s Romanem Vojtkem a Petrem Vondráčkem. Je to pro nás velká čest a díky nim bylo zahájení opravdu slavnostní,“ řekl František Wagner, jednatel společnosti ROSSMANN.

Jsem ráda, že mohu pomoci. Měla jsem příležitost být součástí kampaně i v loňském roce a osobně jsem se účastnila i předání přístroje v porodnici v Praze Podolí. Byl to pro mě i mého manžela skutečně nevšední zážitek. Předčasně narozené děti, které mnohdy váží jen několik málo set gramů, jsou tak bezbranné a zároveň tolik statečné. Je dobře, že se koná charitativní kampaň, která pomůže desítkám těchto dětí,“ řekla Ivana Gottová.

„Nadace Naše dítě a paní ředitelky Zuzany Baudyšové si vážím a jsem ráda, že mě nadace oslovila k účasti v této nesmírně přínosné charitativní akci, kdy každý skutečně nakoupí, co běžně potřebuje a díky tomu jsou jeho peníze předány na pomoc handicapovaným a novorozeným dětem. Je to skvělé a jsem ráda, že mohu být u toho,“ řekla herečka a moderátorka Mahulena Bočanová.

„Pomáhat ostatním lidem by mělo být samozřejmou součástí života a obzvlášť, když se pomoc týká dětí. Proto jsme neváhali ani chvíli a okamžitě souhlasili, že kampaň podpoříme,“ shodli se Roman Vojtek a Petr Vondráček.

Do charitativní kampaně „5 000 000 Kč pro dětský úsměv“ se můžete zapojit až do soboty 24. září 2011 ve všech 111cti prodejnách ROSSMANN po celé České republice, kde na vás čeká 280 vybraných produktů označených symbolem úsměvu. „Tato charitativní kampaň je v dnešní době velmi výjimečná svým přístupem k pomoci dětem a my si vážíme skutečnosti, že Nadace Naše dítě byla již potřetí oslovena ke spolupráci. Děkujeme všem laskavým lidem, kteří se do kampaně zapojí,“ dodává ředitelka nadace Zuzana Baudyšová.

Kde konkrétně výtěžek pomůže, ukazuje video, které najdete na stránkách: www.rossmann.cz nebo na www.youtube.com/nasedite.

Napsal/a: Tisková zpráva

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist