Védéčkoviny 10/2014: Hurá na výlet!

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Jaro je tady – alespoň podle počasí venku za oknem to vypadá, že zima už se nevrátí. Dnešní Védéčkoviny budu tedy věnovat těm událostem, které voní alespoň trochu sluníčkem…

karafiatK jaru patří nepochybně květiny. Za nedávných dob je ženy dostávaly od svých protějšků 8. března, kdy se slavil Mezinárodní den žen.
Bohužel je tento svátek vnímán dnes spíš jako svátek socialistické propagandy a tak upadá. Přitom má zajímavou minulost. Vznikl v roce 1908, díky stávce švadlenek v New Yorku, které chtěli aspoň trochu zlepšit své pracovní podmínky. Od roku 1990 již ale není oficiálním svátkem.
Přesto by mě zajímalo – jak toto téma vnímáte vy?

Tento týden také proběhne Světový den ledvin, konkrétně to bude 13. března. Ledviny jsou důležitým orgánem v našem těle a prevenci jejich onemocnění není radno podceňovat. V tento den si můžete nechat své ledviny vyšetřit zcela zdarma, poradit se s odborníky a získáte i informace, jak postupovat v prevenci onemocnění.

 

A teď na výlet!

vyletSe sluníčkem přichází jistě u většiny z nás chuť někam odcestovat. I kdyby jen za hranice města. Vyrazit někam do přírody, kde je klid a kolem nás voní čerstvá tráva a zpívají ptáci.
Taky máte chuť?
Nuninka toto téma otevřela konkrétněji. Ve své diskuzi se zajímá, jaké akce pořádají pro děti na vašich školách. Svou roli tu hraje nepochybně i cenová relace za uspořádání. Jenže – zdá se vám, že mají vaše děti školních akcí dost, nebo spíš málo? Jaké jsou podle vás přínosné a které naopak zbytečné?

A ke sluníčku patří i sportování. Jak jste na tom vy sami a jak vedete své děti ke sportu? Tentokrát toto téma zajímá Ježečka, která se nestydí přiznat, že její sportovní nadání není až zase tak veliké a nadšení prozatím končí u dětského dopravního hřiště. A jak jste na tom vy? Musím přiznat, že některé komentáře mi vykouzlily úsměv na tváři. Třeba ten od Marinady, která sice evidentně sportem žije, zato její dcera zřejmě toto nadšení příliš nesdílí.

Já osobně sice nenavštěvuji žádné sportoviště, na kole jsem snad ale jezdit nezapomněla (nebo že by ano:-)?. sportV naší rodině se pěstuje turistika. Tedy výlety na hrady, zámky, nebo prostě jen tak do přírody, ven z města. Vzhledem k tomu, že pak nachodíme s dětma několik kilometrů, si myslím, že to sport je. Tento rok jsem si dala za cíl naučit syna plavat, což bude obnášet, abych si koupila plavky – pro vysvětlení – vlastním ty, které jsem si zakoupila ve svých osmnácti letech a když se do nich stále vejdu, přece jen už by to chtělo novější. Plavání, po ne zrovna příjemných okamžicích v plaveckém výcviku na základní škole, totiž nepatří mezi mé nejoblíbenější činnosti. Shrnuto: jednou za dva, tři roky přeplavu přehradu Džbán v Praze a mám vystaráno:-)

Pozor, ať nespadneš!

Lezení po stromech je něco, co děti asi hodně láká. Pamatuji se na to i ze svého dětství, kdy jeden můj takový výlet dopadl výletem do nemocnice a skončil nohou v sádře poté, co se pode mnou zlomila větvička na vysoké třešni.
Petra založila diskuzi na téma Jaké nebezpečné věci dělají vaše děti? Zkouknout můžete i video. Pamatujete se třeba, jaké nebezpečné věci, vašeho dnešního pohledu, jste dělali vy sami? A co zkoušejí vaši potomci?
Já třeba chtěla jednou otestovat délku hoření obalu od chleba. Dost hloupý nápad, po kterém mi dodnes zůstala na ruce skvrna od popáleniny. Moje sestra zase toužila zažít šok elektrickým proudem, když do zásuvky vsunula hřebík (zlaté chrániče zásuvek v dnešní době, aspoň mám jistotu, že moje děti se k jejímu vnitřku nedostanou).
A co vy?

Sláva nazdar výletu, už jsme tady, už jsme tu!

Ale kdepak! Jaro teprve začne a s ním vyleze tady na VD jistě celá řada dalších témat s ním souvisejících. Prozatím se můžete těšit na celou řadu dalších článků, které se pro vás chystají. A samozřejmě i soutěží. Jednu z nich vám prozradím:-) Máte rádi Zvonilku? Ta totiž prožije nové dobrodružství a to zrovna mezi piráty. Nenechte si tento týden ujít naši pozvánku!

zvonilka

Budu se na vás těšit zase někdy
nashledanou!

Napsal/a: Ivča a Domča

Toto taky stojí za přečtení!

Co pomáhá na dětský kašel?

Listy opadaly, teploty se střídají, vládu nad počasím převzal podzim. Děti tráví několik hodin denně v kolektivu, kde není nouze

Čtu dál →

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (4 vyjádření)

 • Ivet, moc pěkné védečkoviny 🙂

 • Ivča a Domča

  Moc díky za komentáře:-)

  Marinado, to je fakt milé. Kytička potěší, navíc takto, to je fajn:-)

 • mura

  Moc krásně napsané.

 • Marinada

  Ivčo, moc hezky napsané!
  K tomu našemu „sportování“ – letos jaem se rozhodla skončit s lyžováním, už dceru nebudu dál trápit…A díky té diskuzi od Ježečka jsem jí po roce oprášila koloběžku a dcera se docela „chytla“ 😀
  V sobotu jsem byla na skok v Lidlu a u východu jsem dostala růži k MDŽ, to mě potěšilo…a když ten fešák dal růži i dceři, úplně nás tím dostal, bylo to moc milé překvapení.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist