První třídou s VD – plaveme i marodíme

Rubrika: Základní školy

Tento týden by se dal nazval, podle vašich příspěvků, reklamou na aquaparky. Koupat se byla Terezka i Eliška. Škoda, že jste se nepotkali v jednom bazénu. 🙂

Některé děti si užívaly prázdnin, jiné se pilně učily ve škole. Zbyl ale opět čas i na zajímavé aktivity ve třídách. Smutné zprávy přišly od Cokynaldy, přeji, abyste všichni tyto těžké chvíle zvládli co možná nejlépe. Také přeji brzké uzdravení u Viktorky, Verunky i tatínka Kačenky.

A jak jsme na tom ve škole? Kolik toho už umíme a co se učíme?

Cokynalda – Verunka

Chvilku jsem nepsala co u nás nového…. Udály se u nás doma krásné s veselé zážitky, ale i smutné…
Dědeček dětí je v nemocnici…… Radši jsme jim to ani neříkali, protože je to s ním dost vážné a máme čekat nejhorší, takže nechceme děti zbytečně trápit, když už je smutno nám:-(((
Ve škole nám to jde skvěle, prsty na počítání používáme občas pořád, ale s počítáním do 20 už to nejde:-)
Abecedu už máme celou, takže do konce slabikáře zbývají dě, tě atd., ni ti atd. 🙂
Tento týden jsme si školy moc neužili:-) V úterý měli děti masopustní průvod po městě a ta moje treperenda se ze školy vypravila jen v triku s krátkým rukávem a mikině, přes sebe si dala upíří plášť a bylo zaděláno:-) Vyhrála sice první místo za masku, ale ještě ten večer už měla teplotu, takže jsem ve středu šupajdila do školy a nabrala domů učení:-) Teploty se nác pořád drží a přidal se k nim kašel a rýma, jen doufám, že už nás to brzy přejde a budeme moct ven:-)
No jedna úžasná zpráva je: Zítra na MDŽ nám přijedou bagry na pozemek a začíná se náš sen. Vezmu děti ven aspoň na chvilku, aby se podívali jak bagrují a odváží hlínu a prostě aby ….. byli součástí 🙂 Barvy do pokojíčků v novém baráčku už mají vybrané:-)))

Danasi – Eliška

Ahoj všem, tento týden jsem měla prázdniny.  V pátek začaly pěkně, svítilo sluníčko a já mohla být venku. I o víkendu jsme řádili venku a běhali se štěňátky, houpali jsme se a hráli si ve stodole s kuchyňkou. Byla u mne kamarádka, která byla na víkend u babičky. Byli jsme obě moc rády, protože jsme se od podzimu neviděli. V pondělí jsem dělala nějaké úkoly do školy. V úterý přišla spolužačka jak jsme se domlouvali. Přišla s maminkou a mladší sestřičkou a 8M bratříčkem. Alespoň si mohla pohrát i Deniska, konečně měla kamaráda a moc pěkně si hráli. A my větší jsme měli konečně pokoj od mimina. Ve středu jsme jeli do aquaparku, protože dojel domů tatínek a chtěli jsme si udělat pěkné odpoledne celá rodina. Původně jsme chtěli jet do VM, ale ač tam mají také prázdniny, byl jejich z technických důvodů od úterý uzavřen. Tak jsme nakonec jeli do Olomouce. V Olomouci již prázdniny měli a tak byl celý areál skoro prázdný. A ještě jsme navíc dostali 40% slevu, že je středa a tak jsme mohli být místo plánovaných 90 minut déle. Protože naši řekli, že utratíme za vstup 500,-Kč mohli jsme zůstat celé 3 hodiny. Řádili jsme s Adélou na tobogánech a s Deniskou jsem si hrála v dětském bazénku. Naši se střídali a šli i do sauny a odpočinout si. Když jsme odjížděli byla jsem hodně unavená. A než taťka opustil Olomouc už jsme s Deniskou obě spaly až domů. Ve čtvrtek jsme zase šli mi na návštěvu, k mému spolužákovy. Tatínek vyrůstal kdysi s jeho maminkou, byli v dětství sousedé. V dospělosti seznámili své protějšky a tak se kamarádíme. V pátek dopoledne jsme si hráli s tatínkem, protože odpoledne už musel odjet kamionem. S mamkou jsme ho vezli, vrátí se někdy v sobotu na večer. A to už bude konec týdne i prázdnin. Trochu mne mrzí, že se u nás pokazilo počasí, ale zataženo bylo zase jen u nás v té naší kotlině, protože jak jsme jeli do Olomouce, jen co jsme vyjeli nad kopce již sluníčko pěkně svítilo a měli tam hezky. Když se u nás ty mraky zaseknou jsme v pasti. Kolem NJ je takový okruh hor, že to vždy vydrží sedět u nás v dolíku, který ty hory vytvořily. Posílám pozdravy Eliška

danasi273 danasi271 danasi272

EE – Viktoria Ela

Tento týden není pro nás příliš veselý…Viki hned v pondělí odpoledne přepadl průjem, v úterý ještě do školy šla, ovšem brzy po obědě ji postihlo zvracení (ještě že šla domů po obědě!) a trápí nás to do teď, i když už ne v takové míře (toto píšu v pátek). Byly i nějaké teploty a stále bolesti bříška. U lékaře jí udělali výtěr a vyslovili podezření na salmonelózu. Výsledky budou až v úterý. Nejméně do té doby ji čeká velmi přísná dieta, kvůli které je už velmi mrzutá – no taky bych byla :-), ale nedá se nic dělat. Tak nám držte palce 🙂 Moc ji mrzelo, že nemohla na divadelní představení „Mrazík“, kam šla její třída – prý bylo úžasné. Ještě že se mohla minulý pátek zúčastnit školního masopustu – měli natrénovaný program – písničky, tanečky, tradice…a nakonec došlo i na diskotéku – o tom jsem vlastně úplně zapomněla minulý týden napsat!! :-))

Ksalavova – Kačenka

Týden ve škole proběhl jako ty předchozí. Nic nového se nestalo, děti jsou zdraví a je vše v pořádku. Jen nám začal marodit tatínek, a ani paní doktorna si neví rady. V pondělí jde na krev a pak se teprve uvidí. Vypadá to na nějaký druh střevní chřipky, ale ani prášky nezabírají. Už ho to trápí skoro celý týden. Už aby to bylo za námi.
Začalo být krásné počasí a děti začali chodit s družinou ven. Také je to na nich pěkně poznat, ikdyž mají věci na převlečení, tak jdou ven tak jak přišli do školy. Skoro každý týden musím zašívat děravá kolena a nebo rovnou přišít záplaty.

Ludlinka – Terezka

Zdravíme všechny, tento týden jsme měli prázdniny, takže žádné zprávy ze školy.
V úterý a středu jsem si vzala volno. v úterý jsme pochodili po nákupech a ve středu
jsme vyrazili do Vyškova do aquaparku. Vzhledem k tomu, že Vyškov měl prázdniny
za sebou, byli jsme tam skoro sami, měli jsme pro sebe celý aquapark, bylo to příjemné.
V pondělí jde Terezka   s družinou do Domova důchodců přednášet básničky
Tak příští týden zase ahoj.

ludlinka272 ludlinka27

Myšička1407 – Vašík

V pondělí začal týden vesele. Děti, prvňáčci, měli ve škole besídku , která se věnovala pilným včeličkám. Dozvěděli se, jak produkují med, proč med časem zhoustne, proč je zdraví prospěšný. Zjistili, kolik včel žije v jednom úlu, jak daleko doletí, kolika let se dožijí….

Na závěr trochu medu ochutnali, od včelařů dostali obrázky i malou dobrůtku. Celá třída pak dostala knihu a už se děti těší až si jí přečtou. Vašík byl nadšený. Zbytek týdne byl už volnější, učili se číst písmenko f píší c a počítají  do 10. Vašík a jiné šikovné děti už počítají  do 15. Všem přeji krásný týden. A všechny děti i maminky zdravíme.

Nuninka – Naty

Prázdninový týden se pomalu pomalu blíží ke konci. Počasí bylo nic moc, ale i tak doma nuda nebyla.
Bylo u nás několik návštěv, s mamkou jsme tvořili a v pátek byl výlet do ZOO Lešná. S námi jela také teta s Moničkou a Davídkem. Bylo to super. Dokonce jsem skládal Lego a v soutěži vyhrál malý balíček Lega. Mamka taky, ale dala ho Danečkovi. 🙂
Přes víkend si budu muset dodělat úkoly, které nám paní učitelka dala. Moc se mi do toho teda nechce.
Ve škole konečne píšu perem a je to super. 🙂 Pak zase příští týden 🙂

Pvosa – Simonka

Tento týden se Simonka naučila další písmenko „C“. Procvičují psaní dalších písmenek „k,“ V matematice stále opakují počítání do 10. V prvnouce se učily hodiny – celou hodinu a půl hodiny. Jinak je vše při starém :-).  Také donesla výtvor – „lyžaře“ z dovedných rukou, které mají v odpolední družině. Ještě jsme doma dodaly očička.

pvosa27

Článek je součástí projektu První třídou s VD.
Pozn. redakce: Texty maminek neprošly redakční úpravou.

Napsal/a: Peťka

Toto taky stojí za přečtení!

Tipy pro péči o pleť: jak se zbavit akné v těhotenství

Jak často přemýšlíte o tom, jak hormony ovlivňují stav vašeho těla? Chápeme, že v běžném životě tomu zvláštní pozornost

Čtu dál →

Zdravé potraviny během kojení vhodné pro maminku i dítě

Kojení je velmi důležitá součást vývoje každého miminka. Prostřednictvím mléka předává maminka svému dítěti potřebné živiny, a proto je

Čtu dál →

Zpříjemněte dětem koupání. Tady je 5 tipů!

Přístup k vodě se u dětí liší podobně jako náhled společnosti na koprovou omáčku. Zatímco jedny nemůžete dostat z vany, druhé

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (2 vyjádření)

 • Marodům přeji rychlé uzdravení a Viki hlavně aby to nebyla salmonela.
  Danasi, moc hezké fotky 🙂
  Simonka má suprového lyžaře. 🙂

 • ludlinka

  Všem marodům přejeme brzké uzdravení.
  Náš Zdenda dnes také zůstal doma, bolí ho břicho, tak uvidíme, co se z toho vyvrbí.
  Terezka musela jet sama autobusem, tak z toho byla ráno rozladěná.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist