Jsme v novém, seznamte se…

Rubrika: Co, kde a jak na VD

Už před Vánocemi byl nový VD kabát došitý, na včerejšek připadlo jeho oblékání. Chvílemi se zdálo, že praská ve švech, ale nakonec se mi ho podařilo na web navléct. Jak to dopadlo, můžete posoudit sami. Abyste po jeho kapsách nehledali něco, co v nich už není, je tu tento článek.

Ještě zbývá odstřihnout pár nitek, sem tam něco zapošít nebo vyžehlit. Na některých místech se můžou objevit i nějaké skvrny a flíčky, které ještě bude potřeba vyčistit. Budu ráda, když mi o nich dáte vědět. Počítám s tím, že leden bude ještě ve znamení dolaďování.

Bylo tu, není tu

Jak jsem hlásila předem v novinkových mailech i akčním newsletteru, některé části webu úplně zmizely, některé jsou dostupné už jen ke čtení. Po čem v tuto chvíli nemá smysl pátrat:

Aukce – ty předvánoční už měly být definitivně poslední. Po vašich ohlasech možná nakonec ještě dojde na úpravu aukčního systému a v novém webu se k nim vrátíme.

Kalendář akcí – využíval se minimálně, proto jsem ho do nové verze webu nepřeváděla. Ani ten ale zatím není úplně zatracený, možná na něj časem dojde.

Fotogalerie – není a v dohledné době nebude. Poslední fotka do ní přibyla před několika měsíci a její návštěvnost byla minimální.

KLUBko – bylo zrušeno včetně osobních vzkazů, záložek a možnosti sledování ostatní členů. Možnost přihlášení zatím zůstala i pro běžné návštěvníky. Vzhledem k tomu, že k využití webu není přihlášení nijak potřeba, byly už uzavřeny nové registrace. Do budoucna počítám s tím, že přihlášení bude dostupné jen pro spolupracovníky a členy redakce.

Pro ty, kdo tápou: Přihlášení najdete v pravém horním rohu každé stránky webu.

Zmizely také další části webu, které už zůstávaly jen z nostalgie a nebyly ani v základním menu minulého webu.

Zůstalo, ale…

U dalších částí došlo k poměrně zásadním změnám.

Poradny – původní systém poraden byl zrušen. Všechny dotazy z nich, které byly aspoň jednou zodpovězeny, byly přeneseny do bývalé diskutárny.

Diskutárna – z ní se stal Archiv diskuzí. Všechny diskuze, které nezůstaly bez reakce, jsou v něm k dispozici ke čtení. V tuto chvíli již nelze zakládat nové diskuze, ani reagovat na ty původní. Najdete je v hlavním menu pod záložkou Prodiskutováno.

Co když budete chtít něco probrat?

Když jsem tuto úpravy předem hlásila v akčním newsletteru, někteří z vás se ptali, jestli už tedy nebude možné se na nic na VD zeptat, nic probrat s ostatními. Možné to pořád je 😉 jen to bude fungovat trochu jinak.

V každé stránce archivu diskuzí je dole umístěný formulář, jehož prostřednictvím můžete položit libovolný dotaz, který pak poputuje do redakce. Tam se rozhodne, jak s ním naložíme. Možností je několik a pravděpodobně je budeme i různě kombinovat:

 • dotaz předáme odborníkům, se kterými jsme v kontaktu,
 • delší dotazy mohou být zpracovány do článku, čtenáři budou moct reagovat v komentářích pod nimi,
 • bude-li to vhodné, zveřejníme dotaz na naší stránce na Facebooku.

Vždy vám dáme vědět, co jsme s dotazem provedli a kde můžete vyhlížet odpovědi.

Změny se dotknou i soutěží

Všechny letošní soutěže záměrně skončily ještě před včerejší velkou změnou, aby nebyl problém s jejich vyhodnocováním. Základní princip zůstane stejný, stále budete hledat správné odpovědi na jednoduché soutěžní otázky a k tomu chytře tipovat. Stále budeme tipy hlídat a posílat vám upozornění na jejich překonání. Od ledna už ale nebudou nijak zvýhodněni tzv. aktivní uživatelé, protože se aktivita nebude nijak zaznamenávat.

Soutěžní formulář bude umístěn přímo v souvisejícím článku, takže po přečtení budete moct hned soutěžit, aniž byste se museli kamkoli překlikávat. Vyhodnocení pak najdete na stejném místě.

Zredukované speciály

Možná jste si všimli, že ubylo VD speciálů. Z jejich výpisu zmizely projekty dle věku dětí, které byly postupně během tohoto roku ukončeny. Články, které je tvořily, na VD zůstaly a stále jsou dohledatelné podle přiřazených štítků, tj. můžete si je vypsat všechny najednou: Těhotná s VD, Mateřská s VD, Předškolákem s VD, Školákem s VD.

Zachovaly se tematické speciály Velikonoce, Rodinná dovolená, Škol(k)a volá a Vánoce. Doufám, že se vám jejich podoba bude líbit.

To nejdůležitější zůstává

Články, které tvoří od samého počátku jádro celého portálu, zůstávají v nezměněné podobě, tedy i bez kosmetických úprav, které by řada z nich potřebovala jako sůl, aby lépe zapadly do nového designu stránek. V tuto chvíli jich tu je už téměř 9.000, takže je nad lidské síly je nové verzi webu 100% přizpůsobit. Snažila jsem se upravit aspoň ty, které jsou nejvíc na očích, postupně po troškách dojde i na další.

Pod články registrovaných návštěvníků se nyní zobrazuje i jejich vizitka. Pokud jste tedy i vy něco napsali a přejete si, aby pod článkem nebylo jen vaše jméno s obrázkem, můžete si vizitku nastavit v nastavení svého účtu (v pravém horním rohu proklikněte svoji přezdívku). Vizitka, kterou tam vyplníte, se pak bude zobrazovat pod každým článkem, který je přiřazený přímo k vašemu uživatelskému účtu.

Pro čtenáře může být užitečná informace, že kliknutím na jméno autora se dostanou na výpis všech jeho článků zveřejněných na VD.

Tím naše prohlídka končí

To je k nové verzi VD pro tuto chvíli vše. Při sepisování článku mi došlo pár dalších drobností, které je potřeba doladit, takže se jdu na ně vrhnout. Vám děkuji za trpělivost.

Budu ráda, když mi napíšete, jak se vám nové VD líbí. Doufám, že si na ně brzy zvyknete a budete se tu cítit jako doma.

PS: Záměrně jsem na úvod nasadila náhled původní verze webu, ať si ho ještě chvíli užijete 😉

 

Toto taky stojí za přečtení!

Venkovní únikové hry Hunter Games: objevte parádní zábavu

Baví vás klasické únikovky? Vzrušující příběhy a plnění úkolů? Přemýšlíte, kde se dá zažít ta nejlepší úniková hra v

Čtu dál →

Jak strávit víkend s dětmi v Praze?

Praha je tak kouzelné místo nejen díky své stovce věží nebo památek, ale také proto, že je zde nekonečné

Čtu dál →

Spoření pro děti: jaké máte možnosti?

S novým přírůstkem do rodiny je čas začít myslet na budoucnost. Chcete-li svým ratolestem zajistit lepší start do života, neměli

Čtu dál →

Odpovědi, názory, dotazy, postřehy čtenářů (6 vyjádření)

 • Petra Vymětalová

  Dobrý den Renato, registrace v tuto chvíli není možná, k používání webu ji ale ani nepotřebujete 😉

 • Dobrý den, dá je ještě k vám zaregistrovat jako nový člen, nikde to nemůžu najít. Děkuji za odppvěď.

 • Petra Vymětalová

  Ahoj Ježečku,
  pochopila jsi to správně, diskutárna je už jen ke čtení. Důvod byl prostý – už se v ní nediskutovalo, jen se tam střádaly spamové komentáře. Prostě už neplnila účel 😉

 • Ježeček
  Ježeček

  Ahoj Peti, pochopila jsem, že diskutárna, jako taková už prostě neexistuje? Není to škoda? Byl k tomu nějaký důvod, co tě k tomu vedlo, k takovým změnám?? Snad se nebudeš zlobit, ale zavítal ajsem teda po asi roční pause a nestačím se divit 😀

 • Petra Vymětalová

  muro, všechny diskuze jsou uzavřené (dají se jen číst), takže ano, i tyto hry tímto skončily.

 • mura

  Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli skončilo—Pojdtě si zahrát-město,jméno,zvíře a taky Co k sobě patří…..
  Děkuji za odpovědˇ.

Co na to říkáte?

Vaši e-mailovou adresu si necháme pro sebe.

Sdílet
Sdílet
TOPlist